Nigdy nie możemy być pewni tego, że nie będzie potrzebować pieniędzy “na już”. Wiele osób staje wówczas przed dylematem, skąd pozyskać gotówkę. Jednym z rozwiązań jest oczywiście sięgnięcie po kredyt bankowy. Nie warto jednak kierować się tutaj emocjami, lecz na chłodno przeanalizować jak najwięcej ofert.

Na szczęście można to zrobić za pomocą ogólnodostępnych i darmowych porównywarek prezentujących kredyt gotówkowy (sprawdź ranking na: https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych).

Kredyt gotówkowy - czym jest i dla kogo?

Kredyt gotówkowy cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem ze strony naszych rodaków. Wraz z popytem na tego rodzaju produkt finansowy rośnie jego podaż. Wielu potencjalnych kredytobiorców może nieco zagubić się jednak w gąszczu tych ofert, dlatego warto skorzystać z internetowych porównywarek kredytowych. Sam kredyt gotówkowy jest o tyle atrakcyjnym produktem, że środki pozyskane w jego ramach mogą zostać wydane na dowolny cel. Kredytobiorca nie musi więc na żadnym z etapów wnioskowania o wsparcie tłumaczyć się, na co przeznaczy pieniądze ani przedstawiać bankowi żadnych rachunków. Obecnie kredyty gotówkowe są przyznawane - w zależności od banku - nawet na kilkanaście lat. Może z nich skorzystać każdy, kto posiada odpowiednią zdolność kredytową.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu?

Jedną z kluczowych kwestii przy podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu konkretnego zobowiązania jest jego koszt całkowity. Mowa tutaj o zmiennych elementach takich jak choćby oprocentowanie kredytu, ale także marży czy prowizji dla banku oraz dodatkowych kosztach związanych z przygotowaniem umowy, ubezpieczeniem itp. Podpisując umowę warto zwrócić także uwagę na to, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty należności i czy wiąże się to z jakimś kosztem. Pamiętajmy, że im bardziej szczegółowa jest umowa, tym lepiej.

Kredyt gotówkowy - czy warto zaciągnąć?

Zdarzają się sytuacje, w których nie ma się innego wyjścia, jak zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Należy jednak dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i przede wszystkim możliwości finansowe. Wzięcie kredytu jest optymalnym rozwiązaniem tylko wówczas, gdy wiemy, że posiadamy zdolność jego spłaty wraz z odsetkami. Trzeba być przy tym bardzo ostrożnym i przewidywać nawet najgorszy scenariusz taki jak utrata pracy czy choroba, która tę pracę uniemożliwi. Jeśli posiadamy stabilne zatrudnienie, odpowiednie dochody i nie mamy innych zobowiązań, a potrzebujemy większej kwoty, kredyt gotówkowy wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Nie pozostaje wówczas już nic innego, jak znalezienie najbardziej atrakcyjnej oferty i porozumienie się z bankiem na satysfakcjonujących obie strony warunkach.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny