Regały magazynowe dla branży budowlanej – na jakie konstrukcje warto postawić?
Magazyny dla firm z sektora budowlanego pozornie nie różnią się zanadto od obiektów wykorzystywanych przez branżę meblarską czy odzieżową. Możemy napotkać w nich m.in. standardowe konstrukcje półkowe i paletowe, stosowane z sukcesami w wielu magazynach i sklepowych zapleczach. Warto pamiętać jednak, że branża budowlana musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami, związanymi ze składowaniem jednostek o nietypowym gabarycie. Jakie rodzaje regałów magazynowych najlepiej sprawdzają się w codziennej eksploatacji?
Regały magazynowe – rodzaje, które należy znać
Rodzaje regałów magazynowych, zainstalowanych w danym obiekcie, zależą w głównej mierze od specyfiki pracy przedsiębiorstwa. Konstrukcje, które doskonale sprawdzą się do przechowywania relatywnie niewielkich materiałów remontowych (opakowania z kafelkami bądź drobna armatura sanitarna), niekoniecznie nadają się do przechowywania wielkoformatowych materiałów budowlanych (płyty styropianowe czy wełna mineralna). Gruntowna analiza składowanych jednostek pomoże Ci określić optymalne wyposażenie magazynu.
1. Regały półkowe
Regały półkowe to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych typów regałów magazynowych. W branży budowlanej z powodzeniem wykorzystuje się je do składowania wielu produktów o drobnym gabarycie, których podstawowym nośnikiem transportu nie są palety. Konstrukcje te zapewniają szybką kompletację zamówień i pomagają błyskawicznie ocenić stan magazynowy. Dzięki regulowanym półkom, regały magazynowe na wymiar pozwalają całkowicie wyeliminować wolną przestrzeń.
2. Regały paletowe
Paletowe regały magazynowe są nieodzowne wszędzie tam, gdzie podstawowym nośnikiem składowanych jednostek są standardowe europalety. Instalacje tego typu doskonale sprawdzają się w gromadzeniu towarów o dużej masie bądź objętości, takich jak worki z cementem czy płyty dociepleniowe. Regały paletowe to nieodzowne wyposażenie magazynów dostarczających materiały prosto do końcowego odbiorcy, np. bezpośrednio na plac budowy.
3. Regały dłużycowe
Przedsiębiorstwa z branży budowlanej często mierzą się z problemami, związanymi ze składowaniem jednostek o nietypowym gabarycie, takim jak pręty, rury oraz metalowe profile, których długość nierzadko sięga nawet kilku metrów. Regały dłużycowe, określane również jako wspornikowe, pomagają przechowywać tego typu materiały bez ryzyka strat produktowych.
Dlaczego warto zainwestować w regały magazynowe na wymiar?
Optymalne zagospodarowanie przestrzeni składowania to niezwykle istotna cecha każdego magazynu. Regały magazynowe na wymiar pomogą Ci wyeliminować niezagospodarowane miejsce i zwiększą faktyczną pojemność magazynu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaaranżować magazyn dla branży budowlanej, odwiedź poniższą stronę https://nedcon.pl/produkty/regaly-magazynowe/ i zapoznaj się z charakterystyką najważniejszych rodzajów regałów magazynowych.
artykuł sponsorowany