Rehau - informacje, produkty, ceny, opinie użytkowników

Filozofia firmy Rehau nie zmienia się od lat. Jest nią szukanie nowych zastosowań dla tworzyw sztucznych. Zastępowanie klasycznych materiałów wydajnymi polimerami. Idąc tą drogą przedsiębiorstwo stało się jednym z największych dostawców innowacyjnych produktów. W związku z tym zdecydowanie warto dowiedzieć się nieco więcej na jego temat. Jakie wyroby ma w swojej ofercie? Czy klienci są z nich zadowoleni? O tym opowiadamy poniżej.

Uznana firma z tradycjami

Rehau to przedsiębiorstwo założone w 1948 roku nadal będące własnością rodzinną. Od lat kładzie nacisk na nowoczesne technologie. Fundamentem jego działalności jest przetwórstwo i praktyczne zastosowanie polimerów. Firma jest zaliczana do największych dostawców produktów z tworzyw sztucznych i rozwiązań systemowych. Obszary jej działania to branże budowlana, motoryzacyjna, meblarska i przemysłowa. Centrala koordynująca funkcjonowanie gałęzi motoryzacyjnej i przemysłowej znajduje się w niemieckim Rehau. Oddział budowlany jest zarządzany z Erlangen a zarząd całej grupy mieści się w Muri koło Berna w Szwajcarii.

Jak już wspomnieliśmy, przedsiębiorstwo pracuje od 1948 roku. Zostało założone przez Helmuta Wagnera. Początkowo produkowało węże do wody oraz ranty wykorzystywane w przemyśle obuwniczym. W 1951 roku firma zaczęła wytwarzać osłony progów i uchwyty do Volkswagena "Garbusa". W roku 1958 do produkcji wprowadzono uszczelki ekstrudowane z taśmą magnetyczną a w 1969 profile okienne. Warto wiedzieć, że opisywana grupa w 1986 roku stworzyła ogrzewanie podłogowe. Natomiast w 2000 roku przedsiębiorstwo, jako pierwsze zaproponowało system profili okiennych do domów pasywnych.

Obecnie firma jest reprezentowana na pięciu kontynentach. W ponad 170 oddziałach zatrudnia około 20 000 osób. Do jej priorytetów należy wykorzystanie energii odnawialnej, efektywność energetyczna czy optymalne zarzadzanie gospodarką wodną. Warto też wspomnieć o Rehau Polska . W naszym kraju firma zatrudnia przeszło 600 pracowników. Kontakt z nią można nawiązać w siedzibie centrali położonej w Baranowie koło Poznania. Centrum logistyczne oraz zakład produkcyjny wzniesiono w Nochowie koło Śremu. Tymczasem w Gliwicach mieści się centrum projektowe Rehau Polska. A w Poznaniu oddział zajmujący się finansami i marketingiem.

Nowoczesne wyroby z tworzyw sztucznych

Jak już wiadomo Rehau to producent elementów z tworzyw sztucznych. W jego ofercie znajduje się wiele ciekawych pozycji. Dlatego też zostały przyporządkowane do konkretnych grup. Na polskiej stronie firmy wyodrębniono cztery główne kategorie. W pierwszej znalazło się miejsce dla propozycji skierowanych do klientów indywidualnych. Druga skupia się na firmach i wykonawcach. Trzecia z zakładek to strefa dla architektów oraz projektantów. Jeśli zaś chodzi o czwartą kategorię, skupia ona rozwiązania dla przemysłu. Opisany podział dobrze pokazuje jak zróżnicowaną działalność prowadzi ta renomowana firma.

W czym mogą wybierać klienci indywidualni? Przede wszystkim polecana jest stolarka otworowa. Innymi słowy innowacyjne okna i drzwi. W przypadku pierwszych z wymienionych elementów mogą być to profile RAU‑FIPRO. Przy produkcji ram wykorzystano kompozytowe tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem szklanym. Dzięki temu mogą być większe a do tego występują w wielu kształtach i kolorach. Propozycją zbierającą dobre opinie są okna KALEIDO WOODEC. To profile z PCV wyglądające jak drewniane. Na pierwszy rzut oka wprost nie sposób odróżnić sztucznego tworzywa od naturalnego. To ogromna zaleta.

Powyższe produkty to jeszcze nie koniec opcji do wyboru. Klienci indywidualnie mogą jeszcze nabyć okna linii SYNEGO, GENEO, Euro-Design 70. Do tego dochodzą elementy o nazwie Brillant-Design. To nie tylko nowoczesne ramy okienne, ale też drzwi zewnętrzne. Co ważne interesująca nas część oferty to nie tylko stolarka otworowa. Dla prywatnych właścicieli domów Rehau od dawna tworzy instalacje wody pitnej. Do dyspozycji jest wentylacja mechaniczna i wydajne ogrzewanie płaszczyznowe. Warto też zwrócić uwagę na meble sygnowane logiem firmy. Parametry produktów, ceny i dokładniejsze opisy można zaleźć na naszej stronie.

Rozwiązania dla firm i przemysłu

Zarząd przedsiębiorstwa Rehau pragnie podtrzymywać kontakt z firmami i wykonawcami z branży budowlanej. Dlatego też przygotowano dla nich bogatą ofertę. Ważną pozycję zajmują w niej wspomniane już okna i drzwi. Łączące innowacyjne technologie i bogatą stylistykę. Poza stolarką, wykonawcy mają do wyboru systemy ogrzewania i chłodzenia. Nie tylko te działające w budownictwie mieszkaniowym. Kolejna ciekawa propozycja dla firm to instalacje sanitarne. Na przykład wersje o nazwach RAUTITAN i RAUBASIC dostarczające wodę pitną. W grę wchodzi także kanalizacja niskoszumowa RAUPIANO.

Tak jak i dla indywidualnych, dla klientów komercyjnych przygotowano produkty meblowe. Należą do nich obrzeża, powierzchnie oraz fronty. Zestaw uzupełniają żaluzje meblowe, listwy przyblatowe i cokoły. Warto zainteresować się ofertą dla firm, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów. Czas odpowiedzieć na istotne pytanie. Co można znaleźć w strefie dla architektów i projektantów? Rozwiązanie tej zagadki niewiele różni się od asortymentu dla wykonawców. Do dyspozycji są okna i drzwi. Dalej chłodzenie, wentylacja. Projektanci i architekci mogą uwzględnić w swych planach także instalacje sanitarne oraz meble wyprodukowane przez Rehau.

Na koniec do opisania pozostały rozwiązania dla przemysłu. One również dzielą się na kilka mniejszych kategorii. Jedna z nich obejmuje wyroby związane z techniką agrarną. Należą do nich węże do mleka i produktów mlecznych czy klipsy do szczepienia warzyw. Rehau to renomowany producent elementów maszyn i urządzeń przemysłowych. Wprowadza na rynek węże do chłodziwa, pneumatyczne, hydrauliczne i inne. Oferuje także elementy techniki sanitarnej. Chodzi tu między innymi o profile do kabin prysznicowych. Tematykę produktów Rehau rozwijamy na naszej stronie. Podajemy ich ceny, parametry i wiele innych, cennych informacji.