Remont domu i mieszkania

Prace wykończeniowe krok po kroku

Generalny remont domu lub mieszkania opiera się na całkowitej modernizacji przestrzeni lokalu mieszkalnego. Dotyczy to także wykończenia wnętrz nowo wybudowanego domu lub mieszkania zakupionego w stanie deweloperskim. Remont mieszkania lub domu należy dokładnie rozplanować pod kątem powierzchni. Na podstawie opracowanych na papierze lub w głowie planów przeprowadzane są wszelkie remonty i wykończenia. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wykonanie remontu zostaje w sposób nagły wymuszone, np. przez przeciekający po ulewie dach.

Jeśli więc planowanie przebiegło pomyślnie, w pierwszej kolejności przystępuje się do prac instalacyjnych (podłączenie wodno-kanalizacyjne). Następny etap opiera się na wykonaniu tynków wewnętrznych na ścianach. Na tym etapie można także wykończyć ściany za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. W tym przypadku warto skorzystać z usług, jakie oferują firmy remontowe. Profesjonaliści przeprowadzą remont szybko i sprawnie. Kolejny krok polega na odpowiedniej izolacji podłóg oraz rozprowadzeniu instalacji centralnego ogrzewania.

Ważny jest także podkład podłogowy, który zwykle wykonują firmy remontowe. Jeśli podłogi zostaną ukończone, przychodzi czas na remont użytkowego poddasza (jeśli takowe posiadamy). „Mokre prace” kończą się idealnym wyrównaniem podłóg, na które zostaną położone materiały wykończeniowe. Kończący się na tym etapie remont wnętrza wymaga już tylko, by przeprowadzone zostały prace wykończeniowe. A więc malowanie ścian, układanie płytek, paneli i aranżacje wnętrz. Remont i wykończenie wnętrz łatwo oszacujesz w tym miejscu.

Jak sprawnie przeprowadzić remont łazienki?

Wykonanie remontu łazienki, zwłaszcza w niewielkim mieszkaniu w bloku, okazuje się nie lada wyzwaniem. Z uwagi na duże utrudnienia, tego typu remonty nie są wykonywane zbyt często. Stare instalacje, nierówne ściany oraz mocno trzymająca się ściany glazura – to największe wady remontu. Remont łazienki wymaga przecież jak najkrótszego czasu wykonania. W przeciwnym razie codzienne funkcjonowanie jest bardzo utrudnione. Zanim więc rozpoczniemy bałagan, najpierw powinniśmy zaplanować przebieg remontu.

Remont łazienki rozpoczyna się zwykle od pozbycia się armatury łazienkowej oraz skucia glazury i terakoty. Następnie należy sprawdzić przyłącza i stan podłogi. Mogą wymagać modernizacji. Instalacja wodno-kanalizacyjna powinna być sprawna, a rury najlepiej plastikowe. Dodatkowo można je wyciszyć, owijając je watą szklaną. Kolejny etap to montaż instalacji grzewczej. Zwykły kaloryfer można zamienić na nowy grzejnik łazienkowy zamontowany np. na ścianie.

Idąc dalej, wymianie bądź sprawdzeniu podlega instalacja elektryczna. Czynność wykonuje się na tym samym etapie, co sufit podwieszany. Oświetlenie można zmodyfikować w przeróżny sposób. Niektórzy wybierają np. punkty halogenowe w suficie. Pozostaje wyrównanie ścian łazienki, aby przygotować je pod glazurę. Muszą być gładkie. Na koniec układana jest glazura i terakota oraz montowane są lustra wraz z pełną armaturą łazienkową. Remonty i wykończenia wnętrz najlepiej powierzać specjalistom. Firmy remontowe przeprowadzą remont sprawnie i szybko. Sprawdź także koszty remontu łazienki w tym artykule.

Kompleksowe wykończenie wnętrz

Usługi oferowane przez firmy remontowe

Obecnie na rynku jest mnóstwo firm, wykonujących remonty i wykończenia. Od niezwykle profesjonalnych, nawet po amatorskie działalności. Wybierając więc firmę, która miałaby wykonać nam remont mieszkania lub domu, warto dokładnie prześledzić jej doświadczenie. Jeśli to możliwe, zaleca się uzyskanie opinii znajomych na temat usług, oferowanych przez lokalną firmę.

Każda szanująca się firma za priorytet działalności, stawia na pierwszym miejscu zadowolenie klienta. Większość oferuje kompleksowe usługi z zakresu wykończenia wnętrz. W skład oferty wchodzą m.in. drobne prace hydrauliczne i elektryczne, wymiana okien i drzwi, wykończenie ścian w formie tynków i zabudowy, podwieszanych sufitów, szpachlowanie, malowanie oraz układanie paneli podłogowych, glazura i terakota.

Ekipy remontowe oferują remonty kompleksowe - zajmują się wszystkim od stanu deweloperskiego do końca.
Remont i wykończenia wnętrz krok po kroku - jak się do tego zabrać?

W ofertach firm, świadczących usługi wykończenia wnętrz, można znaleźć także malowanie ścian w sposób dekoracyjny, przeróbki instalacyjne, tylko nakładane metodą natryskową oraz ocieplenia domów jednorodzinnych. Remont domu nie musi być więc straszny. Wystarczy wynająć dobrą ekipę, która kompleksowo wykona wszystkie zaplanowane przez nas prace. W naszym interesie pozostanie jedynie zadbanie o odpowiednie materiały wykończeniowe.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – wykończenia wnętrz

Zapewne zastanawiacie się, czym właściwie jest stan deweloperski? Cóż, nie istnieje jednoznaczne sformułowanie, które określałoby sprzedawany w tym stanie lokal. Zazwyczaj słysząc „mieszkanie w stanie deweloperskim”, należy rozumieć przez to stan surowy pomieszczeń. Zgodnie z tym określeniem mieszkanie posiada jedynie wylewki podłogowe, okna, parapety, drzwi antywłamaniowe oraz otynkowane ściany.

Jednym słowem, decydując się na taką inwestycję, należy liczyć się z tym, iż wymagany będzie remont mieszkania. Podobnie jak w przypadku domu, prace rozpoczynają się od hydrauliki i elektryki. W kolejnym etapie powinno się wykonać wykończenie ścian (jednak niektóre nie wymagają już np. gładzi). Jeśli prace zostaną ukończone, przychodzi czas na układanie płytek, czyli glazurę i terakotę. W tym samym momencie kładzione są panele oraz malowane ściany.

Na koniec pozostaje już tylko kwestia wykończenia wnętrz. Prace obejmują montaż wszelkich sprzętów, szafek oraz całe meblowanie i aranżację mieszkania. Bardzo pomocne w kwestii remontów takich mieszkań, okazują się usługi, oferowane przez specjalistyczne firmy. Działa to w ten sposób, że oddajemy danej firmie mieszkanie w stanie deweloperskim, a po wyznaczonym terminie otrzymujemy klucze do całkowicie wykończonego mieszkania. Firmy remontowe świadczą tzw. kompleksowe wykończenie wnętrz pod klucz. Więcej o kosztach wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim znajdziesz w tym artykule.

Aranżacje wnętrz – różne style

Aranżacja wnętrza to inaczej indywidualnie dobrany przez właścicieli wystrój. Szukając pomysłu na aranżację, do wyboru mamy mnóstwo przeróżnych inspiracji. Wśród rodzajów wystroju znajdują się m.in. styl klasyczny, rustykalny, industrialny, kolonialny, boho, retro lub skandynawski. Przeróżne motywy, wzory i kolory pozwalają na stworzenie stylu wnętrz, dopasowanego do naszego charakteru. W końcu dom jest miejscem, w którym odpoczywamy. Powinien więc być urządzony w taki sposób, by przebywanie w nim sprawiało przyjemność.

Na rynku istnieje także bardzo wiele firm, które mogą stworzyć aranżację naszego mieszkania czy domu. Od projektu, w którym zawarte są wszystkie sugestie klienta, aż po całkowite wykończenia wnętrz pod klucz (wraz z umeblowaniem). Jeśli więc nie mamy pomysłu na ciekawą aranżację naszego wnętrza, warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Remont wnętrza wcale nie musi być utrapieniem. Wynajęcie firmy zagwarantuje nam uzyskanie doskonałej aranżacji. Będzie dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.

Remonty i wykończenia wnętrz często są dla nas kłopotliwe. Pojawia się wtedy wiele dylematów. Jednak przez remont mieszkania czy domu, można przejść znacznie prościej. Wystarczy zlokalizować dobrą firmę, która zajmie się kompleksowym wykończeniem naszych wnętrz. Nie musimy przepłacać. Konkurencyjne ceny na rynku, pozwalają na wybór niedrogiej a dobrej firmy. Powyższy artykuł pozwala na szacunkową wizję tego, jak wyglądają remonty i wykończenia wnętrz.

ikona podziel się Przekaż dalej