Remont mieszkania

Wszystko o remont mieszkania - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat remont mieszkania. Nasze sprawdzone porady związane z remont mieszkania pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Malowanie pomieszczeń na dwa kolory to dość prosty i skuteczny sposób na podkreślenie walorów dekoracyjnych. Możemy w ten sposób ożywić wnętrze, wizualnie poprawić jego proporcje i odciągnąć uwagę od najmniej estetycznych przestrzeni. Poniżej podpowiemy, jak pomalować pokój na dwa kolory, jaki wybrać kolory wnętrz oraz jak samodzielnie wykonać malowanie ścian.
, 17 września 2017

Gdzie najlepiej zastosować tynk cementowo wapienny?

Gdzie najlepiej zastosować tynk cementowo wapienny?

Tynki cementowo wapienne są często wykorzystywane podczas remontów i prac wykończeniowych ze względu na swoje liczne atuty. Tynk cementowo wapienny w porównaniu z tynkiem gipsowym charakteryzuje się dużo większą uniwersalnością. Wapno  to materiał o sprawdzonej skuteczności, który jest stosowany od starożytności i mimo, że postęp technologiczny dokonuje się na naszych oczach, wapno jest nadal wykorzystywane. Na czym polega uniwersalność tego rodzaju tynku? Jakie zastosowanie znajduje tynk cementowo wapienny? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.
, 4 września 2017

Mozaika szklana - interesujący element aranżacji wnętrza

Mozaika szklana - interesujący element aranżacji wnętrza

Obecnie przy aranżacji łazienki najczęściej stosuje się płytki łazienkowe, które są dostępne w polskich sklepach w wielu gatunkach, rodzajach i w przebogatej kolorystyce. Płytki czy kafelki do łazienki, ze względu na ich bogatą ofertę, dominują w łazienkach, a inne, równie ciekawe lub nawet bardziej interesujące rozwiązania, zostały przez ich stosowanie wyparte. Mniej typową formą wykończenia łazienki jest mozaika szklana, która nadaje nietuzinkowego efektu przestrzeni, w której zostanie ułożona. Mozaika szklana to doskonały pomysł na niebanalne kompozycje i aranżację wnętrza. Poznajmy jej zastosowania i możliwości kreacji wnętrza.f
, 19 czerwca 2017

Przeprowadzki - cennik usług przeprowadzkowych w różnych miastach w Polsce

Przeprowadzki - cennik usług przeprowadzkowych w różnych miastach w Polsce

Najprawdopodobniej każda osoba, która planuje przeprowadzkę chciałaby wykonać ową czynność sprawnie i bezproblemowo. Dlatego w większych miastach coraz większą popularnością cieszą się wyspecjalizowane firmy przeprowadzkowe świadczące usługi przeprowadzkowe. Ile kosztuje taka usługa oraz co się w niej zawiera? Poniżej przedstawimy cennik najpopularniejszych prac z podziałem na województwa i większe miasta w Polsce.
, 11 kwietnia 2017

Kołki rozporowe - co warto wiedzieć?

Kołki rozporowe - co warto wiedzieć?

W budownictwie, przy pracach wykończeniowych i remontowych, istnieje konieczność stosowania różnego typu zamocowań. Dotyczy to zarówno instalacji różnego typu, jak i elementów konstrukcyjnych oraz akcesoriów wykończeniowych. W zależności od stosowanych materiałów oraz obciążeń, jakim będą poddane dane elementy, stosuje się różne typy mocowań. Zastosowanie znajdują kołki rozporowe, wkręty do drewna, kotwy do betonu, śruby rozporowe oraz wiele innych. Poznaj popularne rodzaje zamocowań, a w szczególności przeznaczenie i zastosowanie kołków rozporowych.
, 13 marca 2017

Nowy rok – nowa aranżacja wnętrza. Remont mieszkania jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych

Nowy rok – nowa aranżacja wnętrza. Remont mieszkania jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych

Pierwszy miesiąc nowego roku już niemal za nami. To moment, w którym wiele osób spogląda na listę swoich postanowień noworocznych i z przerażeniem odkrywa, że ich realizacja nie jest wcale taka prosta. Tym bardziej, że według badań aż 4,9% Polaków wśród swoich postanowień noworocznych wymienia remont mieszkania. Życie jednak boleśnie weryfikuje plany – zmiana aranżacji wnętrza bywa bardziej skomplikowana i droższa niż to się początkowo wydaje.
, 1 lutego 2017

Gładź szpachlowa - cena, rodzaje, jak kłaść gładź krok po kroku

Gładź szpachlowa - cena, rodzaje, jak kłaść gładź krok po kroku

Gładź szpachlowa jest nowoczesnym i funkcjonalnym materiałem budowlanym, który służy do wygładzania ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Jest idealna zarówno na tynk cementowo wapienny, jak i na do wykończenia płyt gipsowo kartonowych. Jego struktura najczęściej opiera się na bazie gipsu oraz dodatków dolomitu, kredy i różnorodnych materiałów pomocniczych. W ofertach handlowych znajdziemy gładź gotową, oraz gładź w proszku, którą trzeba samodzielnie rozrobić z wodą. Czy więc robiąc remont mieszkania warto położyć gładź szpachlową? Oczywiście, że tak! Zrób to sam!
, 12 maja 2017

Młotowiertarka – jakie urządzenie wybrać?

Młotowiertarka – jakie urządzenie wybrać?

Remontowanie mieszkania oraz wykonywanie rozmaitych prac budowlanych często wiąże się z pracą w twardych materiałach. Kucie ścian oraz wiercenie w nich otworów jest możliwe, przy użyciu młotowiertarki o dobrych parametrach technicznych. Są to jednak prace na tyle zaawansowane, że kupno modelu tańszego, może oznaczać wyrzucenie pieniędzy w błoto. Jak zatem wybrać sprzęt, który będzie prawidłowo i bezawaryjnie pełnił swoją funkcję przez długi czas?
, 16 lutego 2017

Cennik malowania ścian 2017

Cennik malowania ścian 2017

Malowanie to jedna z najważniejszych prac, które wykonujemy podczas wykończenia lub remontu budynków mieszkalnych. Koszt tego przedsięwzięcia będzie uzależniony od województwa oraz specyfiki malowania. Poniżej zaprezentujemy przybliżony cennik malowania ścian 2017 w różnych regionach kraju.
, 5 stycznia 2017

W ciągu ostatnich 10 lat polskie mieszkania podrożały o ponad 50 procent

W ciągu ostatnich 10 lat polskie mieszkania podrożały o ponad 50 procent

Ci, którzy mieli szczęście i zakupili swoje mieszkanie dekadę temu, mogą liczyć zyski. Dane udostępnione przez Narodowy Bank Polski wskazują, że w ciągu ostatnich 10 lat mieszkania w Polsce zwiększyły swoją wartość o ponad 50 procent!
, 16 lutego 2017

Czy w mieszkaniu na poddaszu mieszka się wygodnie?

Czy w mieszkaniu na poddaszu mieszka się wygodnie?

Mieszkanie na poddaszu może być miejscem przytulnym, rodzinnym i ładnie urządzonym. Równie dobrze pokój na poddaszu może być eleganckim i nowoczesnym fragmentem mieszkania. Wszystko zależy od wyobraźni i od wielkości poddasza. Aranżacja poddasza może być okazją do poznania nowych trendów obowiązujących w nowoczesnej architekturze wnętrz. Poznaj zalety i wady mieszkania na poddaszu i dowiedz się, jak urządzić poddasze!
, 20 października 2016

Pułapki przy wynajęciu mieszkania

Pułapki przy wynajęciu mieszkania

Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne, coraz więcej osób szuka pracy poza swoim dotychczasowym miejscem zamieszkania. Ilekroć ktoś zdecyduje się na taki krok, musi się zmierzyć ze znalezieniem mieszkania. Na osoby chcące wynająć szybko i tanio mieszkanie czeka wiele pułapek. Podpowiadamy jak ich uniknąć.
, 1 lutego 2017

Styropian podłogowy - który wybrać?

Styropian podłogowy - który wybrać?

Fundamenty i podłoga to najczęściej pomijane elementy przy ocieplaniu domu. Tymczasem termoizolacja podłóg wpływa dodatnie na komfort przebywania w mieszkaniu. Styropian podłogowy jest łatwy w montażu a zalety wypływające z ocieplenia nim posadzki są bardzo wyraźne. Jaki styropian na podłogę wybrać? Ile będzie nas kosztować ocieplanie styropianem? Sprawdzamy dla Was najlepsze rozwiązania!
, 4 września 2016

Szybki remont – jak odświeżyć mieszkanie w weekend?

Szybki remont – jak odświeżyć mieszkanie w weekend?

Długie remonty wymagają dużo wolnego czasu oraz pieniędzy. Jeśli znudził ci się wygląd mieszkania, a nie dysponujesz jednym i drugim w nadmiarze, to skorzystaj z naszych pomysłów na szybką metamorfozę w weekend. Mieszkanie zyska nowy wygląd, będzie ładniejsze, a ty pewnie poczujesz się w nim lepiej, nawet bez generalnych przeróbek.
, 16 lutego 2017

Przecinarka do glazury do użytku domowego – wybieramy najlepszą

Przecinarka do glazury do użytku domowego – wybieramy najlepszą

Przystępna cena i łatwość obsługi to cechy które powinny charakteryzować przecinarkę do glazury. Obecnie nie można sobie wyobrazić remontu przeprowadzonego samodzielnie, bez tego urządzenia. W jakie urządzenie warto zainwestować? Czy lepiej wybrać przecinarkę ręczną czy elektryczną? Jakie akcesoria dokupić? Na jakie parametry techniczne należy zwrócić szczególną uwagę? Wybierzmy przecinarkę do glazury do użytku domowego.
, 16 sierpnia 2016

Mieszkanie na start

Mieszkanie na start

Masz dość mieszkania z rodzicami? Uważasz, że w czasach PRLu start był łatwiejszy? Faktycznie, obecnie pojęcie książeczki mieszkaniowej już nie funkcjonuje, a żeby pozwolić sobie na własne cztery kąty, trzeba dysponować niebagatelną kwotą. Jednak zanim zaczniesz załamywać ręce, zapoznaj się najpierw z programem „Mieszkanie dla Młodych”.
, 16 lutego 2017

Odliczenie od podatku kosztu remontu lokalu użytkowego

Odliczenie od podatku kosztu remontu lokalu użytkowego

Większość polskich przedsiębiorców prowadzi swoją działalność gospodarczą w lokalach użytkowych. Podczas eksploatacji takich nieruchomości konieczne są okresowe prace remontowe oraz modernizacyjne. Poniżej opiszemy czym różni się remont od modernizacji, kto jest odpowiedzialny za pokrycie kosztów, a także jak odliczyć remont od podatku.
, 28 listopada 2016

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!

Remont to kosztowna i mało lubiana czynność, z którą każdy właściciel mieszkania czy domu musi się raz na kilka lat zmierzyć. Część osób remont mieszkania przeprowadza samodzielnie, inni decydują się na wynajęcie sprawdzonej firmy od wykończenia wnętrz. Kalkulatory Budowlane postanowiły sprawdzić, jaki jest koszt generalnego remontu mieszkania 3-pokojowego o powierzchni 54 m2. W ramach prac remontowych wykończymy podłogi, ściany, wykonamy sufit podwieszany, wyposażymy łazienkę, kuchnię i pozostałe pomieszczenia. Oto nasz kosztorys inwestorski.
, 27 marca 2017

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Remont mieszkania jest nieodłącznie kojarzony z wieloma przeróbkami i wysokimi kosztami. Jednak okazuje się, że przy prawidłowym rozplanowaniu prac możemy wykonać go za stosunkowo niewielkie pieniądze. Poznaj najprostsze sposoby na poczynienie oszczędności przy wykończeniu wnętrz oraz prace i produkty, na których nie warto oszczędzać.
, 17 maja 2017

O czym pamiętać przed remontem?

O czym pamiętać przed remontem?

Dobra organizacja prac remontowych jest nie lada sztuką, która wymaga dobrego planu pracy i kosztorysu.  Remont jet jedną z tych czynności, która budzi mieszane uczucia. Z jednej strony mieszkanie w końcu będzie odnowione, budowa wykończona, wreszcie można  „być na swoim”. Z drugiej strony remont wymaga czasu, w którym należy przeorganizować dotychczasowy plan dnia, niejednokrotnie wymaga on wyprowadzki lokatorów na czas odświeżenia czy kompleksowego wyremontowania mieszkania lub wydłuża się w nieskończoność, nim w końcu będzie można wprowadzić się do wymarzonego mieszkania.
, 27 marca 2017

Pęknięcia na ścianach w nowym mieszkaniu - jak je naprawić?

Pęknięcia na ścianach w nowym mieszkaniu - jak je naprawić?

Niewiele mówi się o użytkowaniu nowych domów czy mieszkań. Tymczasem są to budowle, które wymagają odpowiedniego traktowania. Przez pierwszy rok budynek stabilizuje się na gruncie i może lekko osiadać. Czasem pojawiają się także nieestetyczne pęknięcia na ścianach. Z pewnością warto wiedzieć, które pęknięcia ścian w nowym domu są czymś normalnym, a które świadczą o wadach budowlanych. Poniżej odpowiemy na pytanie, jak usunąć pęknięcia na ścianie, a także jakie są najczęstsze przyczyny ich powstawania.
, 28 kwietnia 2016

Remont w Warszawie - przegląd cen usług remontowych w stolicy

Remont w Warszawie - przegląd cen usług remontowych w stolicy

Remont mieszkania może być dość kosztownym i wieloetapowym przedsięwzięciem. Skala wydatków zależy od wielu czynników. Istotny będzie metraż lokalu, skala prac remontowych, cena zakupu materiałów oraz koszt robocizny. Największe wydatki poniesiemy podczas remontu w Warszawie. Cena usług remontowych jest tam znacznie wyższa niż w wielu innych dużych miastach naszego kraju. Poniżej wskażemy orientacyjne ceny usług remontowych obowiązujące w Warszawie.
, 24 kwietnia 2016

Przebudowa kuchni i stworzenie aneksu kuchennego

Przebudowa kuchni i stworzenie aneksu kuchennego

Domowe remonty są czasem w stanie przyprawić o bóle głowy… W całym domu jest bałagan, sąsiadów musimy przepraszać za hałas wiertarek i młotów, a sami też nie możemy odpocząć z powodu ciągłego stukania, przybijania gwoździ i wiercenia. Przedłużający się remont domowy i obecność ekipy budowlanej w mieszkaniu może być powodem nie małego stresu - ciągłe zaangażowanie w prace remontowe, kontrola nieodpowiedzialnych „fachowców” i tego, w jaki sposób wydają nasze pieniądze na materiały, kontrola tego, czy nie „odwalą fuszerki”.
, 21 kwietnia 2016

Skąd zdobyć pieniądze na remont mieszkania?

Skąd zdobyć pieniądze na remont mieszkania?

Remont mieszkania wiąże się z poniesieniem dużych kosztów, na które nie każdy z nas jest przygotowany. Idealnym rozwiązaniem na zdobycie potrzebnych środków jest nieoprocentowana pożyczka od rodziny, jednak naprawdę niewiele osób ma możliwość jej wzięcia. Na szczęście osoby poszukujące pieniędzy na remont mogą też skorzystać z innych rozwiązań, takich jak pożyczka hipoteczna oraz kredyt gotówkowy.
, 2 września 2015

Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

Koszt wykończenia wnętrz domu w stanie surowym zamkniętym zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to wielkość i specyfika pomieszczeń użytkowych, jakość elementów wykończeniowych, koszt robocizny oraz oczywiście ogólny standard, w którym chcemy wykończyć dom. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, warto wykonać wstępny kosztorys wykończenia domu. Przykładowy kosztorys do stanu deweloperskiego, a następnie do stanu pod klucz znajdziecie poniżej.
, 21 grudnia 2016

Cennik prac remontowych przy remoncie mieszkania

Cennik prac remontowych przy remoncie mieszkania

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się zakup mieszkań pochodzących z rynku wtórnego. Zauważmy, że niemal każde z nich nadaje się do gruntownego remontu. Przed zakupem takiej nieruchomości warto oszacować wszystkie koszty. Czasem może się okazać, że cena odnowienia mieszkania jest zaskakująco wysoka.
, 21 grudnia 2016

Ile kosztuje remont mieszkania?

Ile kosztuje remont mieszkania?

Remont mieszkania jest wieloetapowym, skomplikowanym procesem. Aby obliczyć koszty tego przedsięwzięcia musimy określić kilka podstawowych parametrów: wielkość mieszkania, zakres prac remontowych oraz cenę robocizny. Zakładamy, że posiadamy mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. W jego wnętrzu znajdują się 3 pokoje o łącznej powierzchni 38 m2, kuchnia (10 m2), łazienka (8 m2), oraz mały przedpokój (4 m2).
, 30 kwietnia 2016

Koszt remontu mieszkania

Koszt remontu mieszkania

Remont mieszkania jest często bardziej kłopotliwy, niż wykończenie całkowicie nowego. Jeśli chcemy, aby nasze prace remontowe przebiegały sprawnie, powinniśmy się do nich bardzo starannie przygotować. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto określić zakres remontu, a także kolejność poszczególnych robót. Bardzo duże znacznie ma także oszacowanie kosztów, które jesteśmy w stanie poświęcić na całe przedsięwzięcie. Pamiętajmy, że każdy remont wiąże się z ryzykiem powstania nowych, nieprzewidzianych wydatków. Dlatego podczas określania budżetu inwestycyjnego, warto zachować kilkuprocentową rezerwę finansową.
, 29 kwietnia 2016

Cennik usług budowlanych - najpopularniejsze usługi

Cennik usług budowlanych - najpopularniejsze usługi

Cennik usług budowlanych możemy ogólnie podzielić na trzy główne kategorie: roboty dachowe, ciesielskie i dekarskie; roboty murarskie i tynkarskie oraz roboty wykończeniowe. Poniżej przedstawimy orientacyjne ceny tych, z których korzystamy najczęściej w czasie trwania inwestycji.
, 21 grudnia 2016

Wyposażenie i aranżacja łazienki w piwnicy domku jednorodzinnego

Wyposażenie i aranżacja łazienki w piwnicy domku jednorodzinnego

W naszym domku jednorodzinnym zrobiło się w ostatnim czasie dosyć ciasno… Sprowadziła się do nas niestety teściowa, którą musiałem wziąć do siebie ze względu na stan jej zdrowia i jedno piętro już przestało wystarczać, aby pomieścić całą pięcioosobową rodzinę… Syn i córka poza tym są już w wieku studenckim i woleliby nie mieszkać wciąż z rodzicami. Wpadliśmy więc z żoną na pomysł, że zagospodarujemy im jedno z nieużytkowych pięter w naszym domu: poddasze lub piwnicę. Długo zastanawialiśmy się, gdzie będzie lepiej urządzić dla nich nowe mieszkanie, ale wybór ostatecznie padł na piwnicę. W suterenie na dole, której okna wystają metr nad ziemią, zaczęliśmy urządzać nową łazienkę i dwa pokoje. Przed rozpoczęciem prac były tam trzy pomieszczenia z kafelkami na podłodze, pomalowanymi ścianami i mnóstwem rupieci w środku. Oto, czego dokonaliśmy.
, 28 kwietnia 2016

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Remont mieszkania wiąże się z koniecznością poniesienia dość wysokich kosztów. Okazuje się jednak, iż odpowiednie przygotowania mogą zminimalizować wydatki i sprawić, że remont będzie prostą oraz przyjemną inwestycją. Zatem jeśli zależy nam na tanim i efektywnym remoncie, powinniśmy dokonać dokładnej analizy wydatków, a także sporządzić szczegółowy plan. Dobry plan może zminimalizować koszty o kilkanaście, a czasem nawet o kilkadziesiąt procent.
, 28 kwietnia 2016

Generalny remont mieszkania z rynku wtórnego

Generalny remont mieszkania z rynku wtórnego

Przyszedł więc czas na porzucenie studenckiego życia i przeprowadzkę do nowego mieszkania… Po pięciu latach gniecenia się w akademikach stwierdziłem w końcu, że coś muszę zrobić ze swoim życiem i nie wracać już do rodziców na stare śmieci, ale zamieszkać samodzielnie wraz z dziewczyną w swoim mieszkaniu. Zawsze było to moim marzeniem, aby po studiach przeprowadzić się już „na swoje” i posmakować samodzielnego życia, problemem zawsze były jednak pieniądze… Moi rodzice jednak i rodzice Asi (moja dziewczyna) przyklasnęli naszemu pomysłowi kupna mieszkania i zamieszkania razem. Marzenie zaczęło nabierać konkretnych kształtów, a my mogliśmy zacząć myśleć o wykończeniu mieszkania.
, 28 kwietnia 2016

Co jest droższe? Remont mieszkania używanego czy w stanie deweloperskim?

Co jest droższe? Remont mieszkania używanego czy w stanie deweloperskim?

Wielu nabywców nieruchomości staje przed dylematem: kupić stan deweloperski i wykończyć nowe mieszkanie, czy nabyć oraz wyremontować nieruchomość pochodzącą z rynku wtórnego. Decyzja wcale nie jest prosta, bowiem trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wydatki (zarówno te związane z zakupem, odbiorem technicznym mieszkania, jak i z jego późniejszym wykończeniem lub remontem). Pierwszym krokiem do dokonania analizy kosztów jest określenie metrażu całej nieruchomości. Aby ułatwić obliczenia przyjmijmy, że nasze mieszkanie posiada 50m2 (małą kuchnię, łazienkę oraz jeden pokój).
, 28 kwietnia 2016

Firma budowlana - jak wybrać najlepszą?

Firma budowlana - jak wybrać najlepszą?

Na rynku ogłasza się wiele firm budowlano – remontowych, oferujących swoje usługi przy pracach wykończeniowych. Jednak zdarza się, że deklarowana solidność firmy nie znajduje potwierdzenia w praktyce. W rezultacie tracimy pieniądze i nerwy przez brak profesjonalizmu wykonawców. Szukając dobrej ekipy budowlanej nie decydujmy się na pierwszą z brzegu. Kierujmy się zasadami, które ułatwią nam najlepszy wybór firmy remontowej.
, 19 kwietnia 2016

Gruntowny remont mieszkania 60 m2

Gruntowny remont mieszkania 60 m2

Perspektywa przeprowadzenia gruntownego remontu mieszkania może wydawać się dość przytłaczająca. Prace wykonywane w starych budynkach są dość nieprzewidywalne i często przynoszą nieoczekiwane niespodzianki. Na szczęście możemy się do nich odpowiednio przygotować poprzez ustalenie zakresu robót oraz wykonanie wstępnego kosztorysu. W niniejszym zestawieniu wskażemy koszty podstawowych prac, które należy wykonać podczas każdego generalnego remontu mieszkania.
, 23 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij