Metamorfozę-aranżację przeprowadzamy z wielu powodów. Czasem, zaczyna nas dopadać rutyna i chcemy nadać mieszkaniu nowy charakter. Czasem, remont wiąże się z zakończeniem poprzedniego i rozpoczęciem kolejnego etapu w naszym życiu. To fantastyczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych wspomnień! Jednak, zanim rozpoczniemy malowanie, musimy zadecydować czy malujemy sami, czy też korzystamy z pomocy profesjonalistów.

Remont mieszkania

Malowanie bez ekipy remontowej

Samodzielne, zakończone pełnym sukcesem odnowienie mieszkania lub domu jest jak najbardziej możliwe.

Rezygnacja z profesjonalnej ekipy niesie za sobą dwie korzyści. Po pierwsze – możemy samodzielnie zająć się przeprowadzeniem prostych czynności – a to cieszy i przynosi satysfakcję. Po drugie – zaoszczędzimy.

Tym, za co śmiało możemy się zabierać bez przygotowania budowlanego, jest np. malowanie ścian. Jeżeli będziemy robić to po raz pierwszy, warto zajrzeć do poradnika dla początkujących malarzy – http://beckers.pl/poradnik-malowania.html. Połową sukcesu jest wybór odpowiednich produktów i kolorów oraz przeczytanie instrukcji malowania. Potem, musimy uzbroić się w cierpliwość i dokładnie pokryć farbą wszystkie powierzchnie.

Tworząc nową aranżację wnętrz, można również pomyśleć o wymianie niewielkich mebli, lamp, zasłon i innych elementów dekoracyjnych. Dzięki temu uzyskamy zupełnie nowy wygląd odnawianego pokoju.

Remont - po malowaniu pomieszczenia farbami Beckers Design colour

Zdjęcie: beckers.pl. Pokój po remoncie, pomalowany farbą Beckers Designer Colour

Kiedy wezwać profesjonalistów?

Już samo przemalowanie ścian gwarantuje powiew świeżości w mieszkaniu. Jeśli jednak planujemy generalny remont, i w grę wchodzi np. wymiana podłóg lub burzenie ścian, w takim przypadku z pewnością przyda się sprawdzona ekipa remontowa. Nieopłacalne może okazać się oszczędzanie na profesjonalistach, w przypadku np. prac hydraulicznych lub elektrycznych.

Ważnym elementem jest sam wybór wykonawcy. Najlepiej skorzystać z rekomendacji znajomych i nie szukać ekipy w ostatniej chwili. Dobrzy fachowcy mogą mieć zapełniony grafik prac na kilka miesięcy naprzód.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny