Remont własnymi rękami

Od czego zacząć remont?

Warto pamiętać, że remont domu lub mieszkania to pracochłonne i czasochłonne zajęcie. Przed wykonaniem pierwszych czynności praktycznych musimy się dobrze przygotować. Podstawą będzie dobrze zorganizowany plan działań. Na wstępie oszacujmy swój budżet i skalę prac do wykonania. Przed rozpoczęciem remontu musimy podjąć wiele istotnych decyzji ( od wyboru nowej nawierzchni podłogowej, przez kolory ścian, aż po zakup nowych elementów wyposażenia). Dobrym pomysłem będzie naszkicowanie własnego projektu aranżacji pomieszczeń. Warto w nim uwzględnić wszystkie istotne szczegóły i zaplanować lokalizację elementów wyposażenia. Dzięki projektowi łatwiej będzie usystematyzować etapy remontu oraz przeprowadzić go w sprawny sposób.

Jak zmniejszyć cenę remontu?

Samodzielne wykonywanie prac remontowych pozwala ograniczyć koszty o ok. 1/3. Na wstępie wspomnieliśmy o remoncie za pół ceny. Jak tego dokonać? To bardzo proste. Wystarczy znaleźć tańsze, dobrej jakości materiały z marketów takich jak Castorama. Sporym ułatwieniem okazuje się tutaj serwis http://moje-zakupy.com/CASTORAMA. Możemy w nim odnaleźć aktualne promocje na materiały budowlane, meble czy pozostałe elementy wyposażenia pomieszczeń. Wszystko to bez wychodzenia z domu oraz bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Serwis umożliwia zakupy online produktów wyprzedażowych i objętych korzystnymi rabatami. Zamówienia można także w sprawny sposób dokonać telefonicznie.  To właśnie dzięki takim rozwiązaniom będziemy w stanie dodatkowo ograniczyć czas oraz koszty naszego remontu.

Tanie materiały, czyli tańszy remont

Zakup materiałów to istotny wydatek, który wpływa na koszty każdego większego i mniejszego remontu. Dlatego chcąc ograniczyć wydatki warto zwrócić szczególną uwagę na zakup odpowiednich produktów. W zaprezentowanym powyżej serwisie możemy w prosty sposób wyszukać tańsze panele podłogowe, farby, elementy wyposażenia pomieszczeń czy kafelki. Dobrym przykładem będzie tutaj kabina prysznicowa z hydromasażem BREEZZ ALFA (zobacz tu). Aktualna kwota zakupu promocyjnego wynosi niespełna 500 zł. Za podobne kabiny prysznicowe dostępne w innych sklepach trzeba często zapłacić nawet ok. 1 000 zł.

Inny, jeszcze lepszy przykład to drzwi pokojowe Dakar 80 cm (zobacz tu). W aktualnej ofercie promocyjnej zapłacimy za nie jedynie 158 zł. Za ten sam model drzwi dostępnych na innym portalu internetowym trzeba byłoby zapłacić ok. 400 zł. Oszczędność na zakupie powyższych drzwi będzie jeszcze większa, jeśli przemnożymy ją przez ilość otworów drzwiowych w naszym domu lub mieszkaniu.

Z powyższych przykładów jasno wynika, że samodzielne wykonanie remontu połączone z zakupami tańszych, objętych promocjami materiałów może przynieść dość znaczące oszczędności. Przy dobrym przygotowaniu, odrobinie umiejętności oraz sprytnym zakupom będziemy w stanie ograniczyć koszty remontu nawet o połowę.

Drzwi i inne produkty

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny