Wybieramy środki czystości

Rodzaje renowatorów do fug

Czyszczenie fug możemy wykonać przy pomocy prostych, domowych sposobów. Niestety nie zawsze będą to działania wystarczające. Domowe środki czystości nie poradzą sobie z atakami pleśni i grzybów, które często występują w wilgotnych pomieszczeniach łazienkowych.

Pierwszym z popularnych preparatów jest marker do fug. Dobrej jakości markery i korektory umożliwiają szybkie, a jednocześnie precyzyjne malowanie fug. W ofertach sprzedaży znajdziemy skuteczne produkty, które można dopasować do wymagań każdego podłoża. Flamaster do fug może przybierać wiele odcieni, z kolei marker do fug odnawia kolor biały. Wybór produktów jest tak duży, że każdy inwestor dobierze korektory czy pisaki do potrzeb własnej nawierzchni. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat fug.

Oprócz pisaków do fug istnieją także środki czystości do większych powierzchni. Renowator do fug może przybierać dowolną barwę. Przed zakupem konkretnego preparatu warto upewnić się, czy nadaje się do danego typu podłoża. Co prawda większość renowatorów do fug łazienkowych sprawdzi się na podłożach mineralnych. Jednak nie wszystkie nadają się do renowacji podłoży epoksydowych. Dlatego wybierając renowator do fug czy flamaster do fug, należy zwrócić uwagę na jego indywidualne przeznaczenie.

Renowator do fug - przegląd popularnych produktów

Jak już wspomnieliśmy, w ofertach sprzedaży znajduje się wiele renowatorów i pisaków do fug. Poniżej zaprezentujemy popularne środki czystości, które zdobywają najlepsze opinie użytkowników. A może zainteresuje cię także artykuł o fudze epoksydowej?

Profi renowator do fug łazienkowych i spoin marki Sidolux – wydajny preparat czyszczący, przeznaczony do usuwania silnych zabrudzeń na fugach. Skutecznie eliminuje czarne i szare przebarwienia z fug ceramicznych, spoin silikonowych, kauczukowych i żywic syntetycznych. Renowator do fug może być też wykorzystany do czyszczenia zasłon prysznicowych, kabin prysznicowych oraz wanien. Tworzy łatwą w użyciu, aktywną pianę, która przywraca pierwotny kolor czyszczonych powierzchni. Preparat profi Sidolux zdobywa też przychylne opinie użytkowników. Ceny zakupu opakowania o pojemności 750 ml wynoszą około 20 zł.

Renowator do fug Fugaremix – biały preparat dostępny w poręcznej butelce z aplikatorem. Fugaremix skutecznie odnawia wygląd fug i przywraca im pierwotną barwę. Tego typu środki czystości do fug łazienkowych umożliwiają dołączenie odpowiedniego pigmentu, a co za tym idzie, dopasowanie do każdego koloru fugi. Malowanie fug za pomocą preparatu Fugaremix nie sprawia większych trudności, dzięki czemu produkt zyskał popularność i przychylne opinie użytkowników. Wyprodukowany na bazie żywic syntetycznych, wypełniaczy oraz bieli tytanowej zapewnia dużą siłę krycia. Ceny za 100 ml opakowanie Fugaremix wynoszą około 16 zł. Sprawdź także artykuł o fudze żywicznej do płytek.

Polecana chemia budowlana

Marker do fug Most SL – to seria białych pisaków do fug, dostępnych w sieci sklepów Castorama. Flamaster do fug Most SL posiada białą barwę i dużą siłę krycia. Forma pisaka zapewnia dużą łatwość użycia i sprawia, że flamaster zyskał przychylne opinie użytkowników. Warto także dodać, że Most SL ze sklepów Castorama charakteryzuje się szybkim wysychaniem oraz nie ściera się po naniesieniu na powierzchnię. Ceny zakupu wynoszą około 22 zł/szt. W sklepach Castorama znajdziemy też inne korektory do fug, dostępne w podobnych przedziałach cenowych.

Renowację fug można przeprowadzić nie tylko w czasie generalnego remontu. Można także po prostu użyć preparatu czyszczącego i odnawiającego, który sprawia, że ładniej wyglądają.
Renowator do fug - rodzaje, sposób użycia, ceny, opinie, polecane produkty

Fugero renowator do fug marki Atlas – Fugero to kolejny popularny renowator do fug łazienkowych. Produkt marki Atlas zapewnia dużą przyczepność oraz odporność na ścieranie. Dzięki dołączonemu pędzelkowi malowanie fug staje się stosunkowo proste. Produkt nadaje się do zastosowania na fugach cementowych. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych, jak i na zewnątrz. Cena zakupu Atlas Fugero to około 30 zł za zestaw.

Sposób użycia renowatorów do fug

Oczyszczenie powierzchni

Renowacja fug wymaga starannego przygotowania powierzchni. Przed użyciem renowatorów konieczne jest dokładne oczyszczenie i odpylenie podłoża. Należy usunąć powierzchniowe zabrudzenia, tłusty nalot oraz pozostałości grzybów czy pleśni.

Preparaty nakładamy jedynie na czystą i odpowiednio osuszoną powierzchnię. Tylko w ten sposób zapewnimy odpowiednie krycie oraz trwałość nowej powłoki. A może zainteresuje cię także artykuł o fudze wodoszczelnej?

Malowanie fug

Wybierając renowator do fug, należy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do opakowania. Poznamy tam czas wysychania powłoki oraz specyfikę zastosowania preparatów kryjących.

Większość renowatorów nakładamy na fugę przy użyciu jednej warstwy. Wykorzystujemy do tego pędzelki dołączone do opakowania produktu. W niektórych przypadkach zachodzi też konieczność zabezpieczenia powierzchni płytek. W ten sposób upewnimy się, że preparat nie doprowadzi do ich odbarwienia. W przypadku naniesienia renowatora na płytkę, należy go natychmiast zmyć, nie dopuszczając do zaschnięcia powłoki. Sprawdź także ten artykuł o farbach do fug.

Malowanie fug warto przeprowadzać w gumowych rękawicach ochronnych. Podczas prac należy otworzyć okna, zapewniając cyrkulację powietrza.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny