Jakie kosiarki do dużych trawników?

Rozległe trawniki o zróżnicowanym ukształtowaniu wymagają zastosowania wydajnych kosiarek. Powszechnie uważa się, że najlepsze są kosiarki spalinowe, samojezdne lub traktorki ogrodowe. Maszyny te są zaprojektowane z myślą o pielęgnacji dużych i skomplikowanych powierzchni, ale mają jedną wadę. Koszenie wymaga zaangażowania użytkownika. W efekcie trzeba stracić wiele cennego czasu. Obsługa pokaźnych rozmiarów powierzchni może tygodniowo zajmować wiele godzin. Tymczasem istnieje sposób na koszenie dużych trawników bez wysiłku. To nowoczesne roboty koszące Husqvarna. Automower® to kompaktowe maszyny, które osiągami dorównują dużym riderom czy traktorkom ogrodowym, a przy tym są bardziej funkcjonalne i gwarantują lepszą jakość trawnika.

Jak działa robot koszący?

Roboty koszące Automower® samodzielnie ścinają trawę każdego dnia, bez względu na pogodę i nie wymagają obecności użytkownika. Wystarczy wcześniej zaprogramować np. poprzez aplikację mobilną na smartfonie () harmonogram pracy i można zapomnieć o koszeniu. Ciesząc się przy tym wolnym czasem i równo przystrzyżonym trawnikiem o wyglądzie zielonego dywanu.

Kosiarki automatyczne Husqvarna wyposażone są w inteligentne systemy, które pozwalają na w pełni samodzielną i efektywną pracę. Roboty obsługują obszar wyznaczony poprzez zamontowane w ogrodzie przewody ograniczające i doprowadzające. Wiele modeli posiada wbudowany GPS, który ułatwia nawigowanie. Za koszenie odpowiada unikalny system z uchylnymi, ostrymi jak brzytwa ostrzami umieszczonymi na dysku obrotowym, który każdego dnia przycina trawnik o niewielką długość źdźbła, a ścinki zostają na trawniku jako naturalny nawóz. Kosiarka w czasie pracy porusza się w systemie losowym. Nieregularność zapewnia najlepsze efekty - brak pominiętych obszarów i śladów po kołach, a trwa jest ścinana z każdej strony. Robot Automower® także się sam ładuje w stacji dokującej.

Koszenie trawy przy wykorzystaniu automatycznych kosiarek Husqvarna jest w pełni bezpieczne. Ostrza po kontakcie z twardą przestrzenią  chowają ostrza, a w momencie podniesienia lub przewrócenia, robot natychmiastowo zatrzymuje pracę i ostrza się chowają. Niektóre modele potrafią zdalnie wykrywać przeszkody i zmniejszać prędkość, by uniknąć silnego zderzenia. Automower® zabezpieczone są także przed kradzieżą - alarm, kod PIN, możliwość śledzenia położenia (GPS).

Co ważne, praca robotów ogrodowych jest ekologiczna. Nie emitują spalin, ponieważ są zasilane akumulatorowo. Kosiarki Husqvarna wyróżniają się także wyjątkowo cichą pracą (56-62 dB). Eliminują również problem z zagospodarowaniem skoszonej trawy, zamieniając pokos w organiczny nawóz.

Dlaczego robot koszący Husqvarna radzi sobie na rozległym terenie?

Marka Husqvarna, jako lider na rynku zautomatyzowanych kosiarek, zaprojektowała roboty do wszystkich rodzajów trawników. Każdy model, zgodnie ze swoim przeznaczeniem, posiada odpowiednią konstrukcję i innowacyjne funkcje, które gwarantują efektywność pracy.

Roboty Husqvarna obsługują tereny o powierzchni do 5000 m² lub większym, ponieważ na danym obszarze może pracować więcej kosiarek w ramach zintegrowanej floty maszyn. Oprócz wielkości także ukształtowanie terenu nie stanowi dla nich problemu.

Robot koszący Husqvarna Automower®
Robot koszący Husqvarna Automower®

W prostym, płaskim i nawet dużym ogrodzie poradzi sobie większość kosiarek, ale wyzwaniem staje się teren pagórkowaty. Roboty Automower® charakteryzują się doskonałą wydajnością na wymagających trawnikach i pokonują wzniesienia o nachyleniu 40%, 45%, a modele z napędem na 4 koła nawet 70% (35º). Po pierwsze, posiadają optymalną budowę i duże koła. Automower® 435X AWD oraz Automower® 535 AWD wyposażone są w innowacyjny napęd na 4 koła i przegubową konstrukcję, dzięki czemu znakomicie radzą sobie na wzniesieniach, mają doskonałą zwrotność oraz przyczepność, nawet na śliskiej powierzchni.

Kolejną kwestią są innowacyjne funkcje, które zapewniają wydajne koszenie na nierównym terenie. Wszystkie modele posiadają kontrolę nachylenia. Przekłada się to na inteligentne zachowanie robota na stromych zboczach. Automower® dla najlepszych efektów koszenia i zachowania dobrego stanu trawnika wykonuje częste skręty i łagodnie przyspiesza.

Duże powierzchnie o różnym ukształtowaniu nie stanowią problemu dla Automower®. Do tego świetnie radzą sobie ze skomplikowanym układem ogrodu, a więc z przeszkodami i wąskimi przejściami. Poruszanie się po trawniku umożliwiają przewody ograniczające i doprowadzające, a także system GPS (wybrane modele). Dzięki temu robot wie, które części są skoszone i dostosowuje optymalnie swoją pracę. Kosiarki Husqvarna potrafią także dotrzeć do odległych zakątków, nawet wąskimi przewężeniami (oprócz modelu 105). Wyposażone są w kilka metod szukania najszybszej drogi do stacji ładującej, by wyeliminować ryzyko rozładowania się akumulatora przed dotarciem do ładowarki. Z kolei odległe punkty początkowe umożliwiają uruchomienie robota z dala od bazy, co zapewnia równomierne efekty koszenia.

Wymienione możliwości, jakimi dysponują roboty Automower®, potwierdzają, że Husqvarna stworzyła kosiarki automatyczne do każdego typu ogrodu, bez względu na wielkość, ukształtowanie czy układ i liczbę przeszkód.

Sprawdzone kosiarki automatyczne do dużych trawników

Bogata oferta kosiarek automatycznych umożliwia wybór odpowiedniego modelu Automower® do każdego ogrodu. Właściciele dużych trawników mogą wybierać wśród robotów do użytku przydomowego (linia standardowa i X-Line) oraz profesjonalnych.

Roboty koszące do dużych przydomowych trawników

Do pielęgnacji dużych trawników o powierzchni do 2200 m² sprawdzi się mocny Automower® 420 z linii standardowej, który pokonuje wzniesienia o nachyleniu do 45%. Wyposażony jest w 4 metody szukania najkrótszej drogi do stacji ładującej oraz 5 zdalnych punktów startowych. Dodatkowo kosi po spirali w celu wyrównania różnic wysokości trawy oraz dostosowuje swoją pracę to tempa wzrostu trawnika. Wyróżnia się cichą pracą (napęd Ultra Silent). Robotem można sterować zdalnie dzięki łączności Bluetooth.

Automower® 435X AWD kosiarka do zadań specjalnych
Automower® 435X AWD kosiarka do zadań specjalnych

Z kolei Automower® 435X AWD to kosiarka do zadań specjalnych. Napęd na 4 koła umożliwia pokonywanie wzniesień o nachyleniu do 70%. Wydajność robocza wynosi zaś 3500 m². Robot posiada 5 punktów rozpoczynania pracy oraz 4 metody szukania drogi do stacji ładującej. Dodatkowo wyposażony jest w system GPS, reflektory LED oraz gumowy zderzak. Na uwagę zasługuje funkcja Automower® Connect, która daje nieograniczoną kontrolę nad pracą robota oraz umożliwia śledzenie w przypadku kradzieży.

Trawniki o powierzchni do 5000 m² wymagają zastosowania wydajnego Automower® 450X, który bez trudu kosi wzniesienia o nachyleniu do 45%. Dodatkowo wyposażony jest w aż 5 metod szukania drogi do stacji oraz 5 punktów rozpoczynania pracy. Robot jest w pełni funkcjonalny, kosi po spirali i dostosowuje częstotliwość koszenia do intensywności wzrostu trawy. Posiada GPS, reflektory LED oraz gumowy zderzak. Automower® Connect umożliwia zdalne sterowanie z każdego miejsca oraz integrację z systemami Smart Home.

Poznaj pełną ofertę robotów koszących Husqvarna Automower®.

Profesjonalne roboty koszące do rozległych terenów

Profesjonalne kosiarki Automower® zostały zaprojektowane z myślą o dużych i wymagających trawnikach. Wyróżniają się solidną konstrukcją, mocnymi silnikami bezszczotkowymi oraz wytrzymałymi akumulatorami litowo-jonowymi. Przekłada się to na doskonałą wydajność, niezawodność i najlepsze rezultaty koszenia. Wszystkie modele wyposażone są w bardzo cichy napęd Ultra Silent.

Do pielęgnacji rozległych terenów zielonych świetnie sprawdza się robot koszący Automower® 550, który obsługuje powierzchnie do 5000 m² i pokonuje wzniesienia o nachyleniu do 45%. Posiada szereg najnowocześniejszych technologii: nawigacja GPS, potrójne przewody doprowadzające, 5 punktów rozpoczynania koszenia, zegar pogodowy, automatyczna obsługa przejść, koszenie po spirali czy zdalne wykrywanie obiektów. Przy tym robot może pracować w ramach floty maszyn nadzorowanej zdalnie (Husqvarna Fleet Services™).

Najpotężniejszy Automower® 535 AWD wyróżnia się innowacyjnym napędem na 4 koła i przegubową konstrukcją. Bez problemu radzi sobie z obsługą terenu o powierzchni do 3500 m², przeszkodami, nierównościami oraz stromymi zboczami.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny