Rolety bambusowe - najważniejsze informacje

Rolety okienne z bambusu - właściwości i zastosowanie

Rolety okienne wykonane z bambusa, dzięki właściwościom tego materiału są bardzo wytrzymałe, a także solidne, stabilne i lekkie. Dzięki temu, że wykonywane są z materiału naturalnego nadają przestrzeniom przytulności, a dodatkowa bardzo dobrze komponują się z drewnianymi meblami pod względem kolorystyki. Konstrukcja rolet bambusowych pozwala na częściowe tylko przepuszczanie światła, co może dawać bardzo ciekawe efekty wizualne.

Rolety bambusowe to optymalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy w aranżacji wnętrza swoich czterech ścian chcą postawić na rozwiązania nietypowe, nietuzinkowe, niebanalne. Sprawdzają się zarówno z tradycyjnych aranżacjach wnętrz, jak i w nowoczesnych, a najlepsze wrażenie robią w przypadku aranżacji egzotycznych i orientalnych. Rolety okienne z bambusu mają zastosowanie w pokojach dziennych, salonach, szczególnie jako wewnętrzne rolety na okna balkonowe. Sprawdzają się także w kuchniach, łazienkach, sypialniach i pokojach dla dzieci. Można je z stosować do okien w tradycyjnych rozmiarach oraz do małych okien.

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zastosowanie rolet bambusowych jako rolety zewnętrzne na taras, na balkon, do ogrodu, czy też na działkę. Bardzo dobre opinie mają jako zewnętrzne rolety do altany ogrodowej. Warto także wspomnieć o tym, że podobne właściwości i zastosowanie jak rolety bambusowe mają także rolety i żaluzje słomkowe, żaluzje i rolety wiklinowe, a także maty bambusowe. Mogą one stanowić uzupełnienie aranżacji z roletami bambusowymi lub być dla nich ciekawą alternatywą. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Rolety okienne z bambusu - montaż i pielęgnacja

Rolety okienne bambusowe są bardzo łatwe i szybkie w montażu. Można je mocować zarówno inwazyjnie, jak i bezinwazyjnie. Mogą być montowane bezpośrednio do ramy okiennej oraz do ściany lub do sufitu. Dużą zaletą rolet bambusowych jest także łatwość w pielęgnacji i czyszczeniu. Należy je regularnie i często przeciera miotełką do kurzu lub suchą szmatką, a raz na jakiś czas w przypadku mocniejszych zabrudzeń użyć do tego celu wilgotnej ściereczki. Warto także pamiętać o tym, aby przynajmniej raz w roku odpowiednio je zabezpieczyć, zaimpregnować, w przypadku, gdy znajdują się one na zewnątrz jest to wręcz konieczne. W tym celu smaruje się je po obydwu stronach specjalnym olejem ochronnym.

Rolety bambusowe - rodzaje

Rolety bambusowe rolowane klasyczne

Podobnie jak większość rolet bambusowych klasyczne rolety zwijane wykonywane są z drobnych, cienkich i elastycznych listewek bambusa. Połączone są one systemem nici i wzmacniane przeszyciami. Dzięki temu mogą podczas słonecznego dnia dawać ciekawy, przyjemny, naturalny efekt rozpraszania światła słonecznego. Tego typu roleta zwijana i rozwijana jest góra - dół przy użyciu sznurka bawełnianego, który jest odporny na słońce, a obsługa tych rolet opiera się na bardzo prostym mechanizmie i jest on widoczny. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Rolety bambusowe rolowane z ukrytym mechanizmem

Kolejnym popularnym rodzajem rolet z bambusa są rolety bambusowe rolowane z ukrytym mechanizmem. Jeżeli chodzi o konstrukcję, zasadę działania i mechanizm nie różnią się niczym od klasycznych rolet. Jedyną różnicą jest to, że bawełniany sznurek ukryty jest w dodatkowej listewce bambusowej.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Bambusowe rolety rzymskie ze skrytym mechanizmem

Rolety rzymskie bambusowe, które posiadają ukryty mają ukryty mechanizm, w odróżnieniu od rolet z mechanizmem rolowanym nie zwijają się, lecz składają. Są one trudniejsze w produkcji, a co za tym idzie także droższe. Podobnie jak inne rodzaje rolet bambusowych, także rolety rzymskie są łatwe i szybkie w montażu, a najlepiej przymocowywać je do ściany lub do sufitu.

Rolety bambusowe oraz ceny rolet bambusowych, ich zastosowanie i opinie oraz aranżacje z roletami bambusowymi w roli głównej
Rolety bambusowe - rodzaje, ceny, opinie, producenci

Wewnętrzne i zewnętrzne rolety bambusowe

Rolety z bambusa są produkowane jako rolety wewnętrzne i takie jest ich podstawowe zastosowanie na okna w różnych pomieszczeniach między innymi na okna balkonowe. Można je jednak stosować także jako rolety zewnętrzne, bardzo dobre opinie mają między innymi jako rolety do altany.

Maty bambusowe, żaluzje i rolety wiklinowe i słomkowe

Żaluzje i rolety wiklinowe i słomkowe i maty bambusowe nie są co prawda rodzajami rolet bambusowych, mają jednak bardzo podobne do nich właściwości i estetykę, dzięki czemu mogą stanowić dla nich ciekawe uzupełnienie w aranżacji pomieszczeń i ogrodów. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Wiodący producenci i ceny rolet bambusowych

Wśród producentów rolet bambusowych warto wymienić takie firmy jak: Roletix, Bambusratan, Roltex, Stopsun i Agata Rolety. Mają one bardzo dobre opinie wśród użytkowników i zawsze są gwarancją najwyższej jakości. Poniżej przedstawiamy orientacyjne, przykładowe ceny rolet bambusowych:

 • Roleta Bambusowa o wymiarach 130x220 cm w różnych kolorach to cena 66,66 zł
 • Roleta Bambusowa o wymiarach 140x160cm dostępna w różnych kolorach to koszt 58,08 zł
 • Roleta Bambusowa Żaluzje Bambusowe 80x160cm w różnych kolorach to wydatek 34,90 zł
 • Roleta Bambusowa Żaluzje Bambusowe 150x220cm w różnych kolorach to cena 84,90 zł
 • Roleta Bambusowa Żaluzje Bambusowe 100x160cm w różnych kolorach to wydatek 42,90 zł
 • Roleta Bambusowa Żaluzje Bambusowe 60x160cm w różnych kolorach to koszt 24,99 zł
 • Roleta Bambusowa o wymiarach 100x160cm w różnych kolorach wiąże się z wydatkiem 44,22 zł
 • Roleta Bambusowa o wymiarach 80x160 cm w różnych kolorach to cena 31,68 zł
 • Roleta Bambusowa o wymiarach 110x220 cm w różnych kolorach to koszt 62,39 zł
 • Roleta Bambusowa o wymiarach 60x160 cm dostępna w różnych kolorach to wydatek 24,42 zł
 • Roleta Bambusowa Żaluzje Bambusowe 90x220cm w różnych kolorach to cena 57,59 zł
 • Roleta Bambusowa o wymiarach 90x220 cm w różnych kolorach wiąże się z wydatkiem 52,20 zł
 • Roleta Bambusowa o wymiarach 120x160cm w różnych kolorach to cena 48,84 zł
 • Maty bambusowe rolowane dowolny wymiar wiążą się z wydatkiem od 163 zł
 • Roleta Bambusowa Żaluzje Bambusowe o wymiarach 150x220 cm to cena 109 zł

Rolety bambusowe to bardzo eleganckie i praktyczne rozwiązanie aranżacyjne do zasłaniania okien. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej aranżacji wnętrz, to idealny dodatek, dekoracja w pomieszczeniach urządzonych w stylu egzotycznym oraz orientalnym. Można je stosować do okien tradycyjnych wymiarach, do małych okien i do drzwi balkonowych. Mają także szerokie zastosowanie jako dekoracja na tarasach i na balkonach, a także w ogrodach i na działkach, między innymi jako rolety do altan. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny