Rolety do łazienki – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady

Idealne rolety do łazienki, czyli jakie?

W pomieszczeniu tym panują bardzo specyficzne warunki, wszechobecna wilgoć i zmieniająca się temperatura powietrza zadecydowały więc o tym, że producenci rolet musieli stworzyć je z materiałów wysoce odpornych i trwałych. Rolety okienne przeznaczone do tego wnętrza nierzadko wykonane są z praktycznego PCV, poliestru lub aluminium. Nie brakuje jednak wersji z delikatniejszych materiałów. Poleca się rolety wodoszczelne (a tak naprawdę wodoodporne, stosując prawidłowe nazewnictwo) jako zakup na lata.

Dobrze sprawdzają się niewielkie rolety na okno łazienkowe, one z powodzeniem spełnią swoją funkcję i jednocześnie staną się ciekawym elementem dekoracyjnym. Wystrój okien dachowych lub klasycznych w łazience może dzięki nim bardzo wiele zyskać. Tym roletom okiennym warto przyjrzeć się bliżej!

Mówi się, że ówczesne rolety okienne to rozwiązanie dla wymagających. Dlaczego? Dziś dokłada się wszelkich starań, by roletom okiennym dodać blasku. Stąd właśnie stosowanie modnych kolorów i wzorów uzupełniających ciekawie aranżację przestrzeni przez producentów tych elementów. Łatwość ich pielęgnacji to zasługa gładkości materiałów, z których zostały wykonane. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Ci, którzy chcą zakupić zaciemniające rolety wodoodporne (określane często błędnie jako wodoszczelne) do okien dachowych i klasycznych, powinni poznać ich ceny. Rolety rzymskie do łazienki nie są wiążą się na szczęście z dużym wydatkiem, modele z koralikowym mechanizmem i nowoczesną opcją „dzień i noc” można zakupić już za 40-50 złotych. Dzięki nim wystrój okna łazienkowego ma szansę zmienić się na lepsze. Także nietypowym oknom dachowym dodadzą wiele uroku.

Rolety okienne w łazience w nowoczesnym stylu

Zadbano w pełni o to, by montaż tych elementów był maksymalnie uproszczony. Dlatego też rolety owe można z powodzeniem samodzielnie umieścić w okiennej przestrzeni. Wielu jednak zastanawia się, czy lepiej sprawdzą się żaluzje łazienkowe czy rolety wodoszczelne (prawidłowo nazywane wodoodpornymi).

Nadal sporą popularnością cieszą się żaluzje łazienkowe. Choć opcja ta znana jest powszechnie od wielu dziesiątek lat, producenci wciąż ją ulepszają. Należy jednak pamiętać, by uniknąć modeli stworzonych z naturalnych materiałów (np. drewna czy bambusa), bo zwyczajnie nie wytrzymają one próby czasu. A jeśli nie wybierzemy żaluzji łazienkowych, to co? Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Dziś bardzo popularne okazują się stylowe rolety rzymskie do łazienki. Dlaczego tak jest? Bez wątpienia rolety rzymskie do łazienki z nowoczesnymi mechanizmami i materiałami odpornymi na działanie wilgoci mają szansę na stworzenie interesującej okiennej aranżacji. Taka opcja nadaje się zarówno do małej łazienki w bloku, jak i dużego pokoju kąpielowego.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Rolety do łazienki – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady

Dodajmy, że praktyczna roleta do wanny stanowić może ciekawe uzupełnienie aranżacji. Warto sprawić, by wystrój okna łazienkowego korespondował z resztą wyposażenia wnętrza. Roleta do wanny utrzymana w tej samej kolorystyce czy stylu to dobry trop. Zapewni komfort podczas kąpieli i sprawi, że z pomieszczenia skorzystają jednocześnie dwie osoby. Zwłaszcza w małej łazience w bloku takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę. Dzięki roletom do wanny kąpiel to przyjemność! Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Wybór rolety do łazienki

Modele idealne na okna łazienkowe każdy użytkownik powinien wybrać samodzielnie, biorąc pod uwagę własne potrzeby i preferencje oraz to, jak jego przestrzeń łazienkowa jest urządzona. Pamiętajmy jednak, że solidność konstrukcji i wygląd konkretnego modelu mają niebagatelne znaczenie, kiedy mówimy o roletach rzymskich do łazienki.

Czy rolety w kasecie na okno łazienkowe to dobra opcja? Wszystko wskazuje na to, że tak! Bardzo częsty wybór Polaków to dziś praktyczne modele w kasecie. Można dzięki nim zaaranżować okno w nowoczesnym stylu za niewielkie pieniądze. Montuje się je bezpośrednio na okiennej ramie. Dzięki sprawdzonym roletom w kasetach można z powodzeniem uniknąć kucia ścian.

W opinii specjalistów oraz klientów jest to najlepsza metoda na zaaranżowanie łazienkowego okna. Niedroga i nowoczesna, zapewniająca intymność w tej przestrzeni i ciekawa pod względem wizualnym. To są idealne wystroje okna łazienkowego! Sprawdź także ten artykuł o roletach rzymskich dostępnych w sklepach Ikea.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny