Rolety dzień noc - rodzaje, opinie, ceny, porady przed zakupem

Rolety dzień noc są bardzo eleganckimi roletami, które sprawdzają się do każdego rodzaju okien i cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Rolety okienne dzień noc można zakupić gotowe, ale także na zamówienie na wymiar. Dostępne są różne rodzaje - od wolnowiszących, przez rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami po rolety mini. Takie rolety okienne mogą być także wykonane z różnych materiałów - od tkanin, przez aluminium po rolety drewniane - i dostępne są różne ich wzory i kolory, np. szare. Przedstawiamy poszczególne rodzaje rolet dzień noc, opinie na ich temat, ceny w promocjach, a także porady przed zakupem i wskazówki, jak zamontować rolety dzień noc.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Rolety dzień noc - rodzaje, opinie, ceny, porady przed zakupem

Rolety dzień noc - istotne informacje

Rolety dzień noc - zastosowanie, konstrukcja

Rolety dzień noc to rolety okienne, których inna nazwa to rolety duo, a także niepoprawna z technicznego punktu widzenia żaluzje dzień noc to rolety, za pomocą których można swobodnie i wygodnie regulować dopływ światła słonecznego do pomieszczeń. Cechują się bardzo dużą elegancją od strony wewnętrznej pomieszczeń, w których są montowane. Z technicznego punktu widzenia rolety duo są unowocześnioną wersją rolet poziomych. Podobnie jak rolety poziome, żaluzje dzień noc produkowane są z dwóch warstw materiału. Warstwy te nachodzą na siebie lub się mijają w zależności od ustawienia i w ten sposób można za ich pomocą regulować dostęp światła słonecznego do pomieszczenia. Występują one wyłącznie jako rolety wewnętrzne.

Rolety dzień noc składają się z pasów transparentnych i pasów zaciemniających. Ilość wpuszczanego światła słonecznego do pomieszczeń reguluje się dowolnie przesuwając warstwy tkanin względem siebie. Istnieje także możliwość regulacji wysokości rolet dzień noc, opuszczając ją lub podnosząc. Dzięki zastosowaniu takiej kombinacji regulacji można okno niemal całkowicie zasłonić, zasłonić tylko częściowo lub pozostawić odsłonięte. Osoby, które chcą całkowicie zaciemniać swoje pomieszczenia powinny się zdecydować na rolety zaciemniające. Innym ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są rolety rzymskie. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Rolety dzień - montaż, zalety, wady, porady, opinie

Jak większość rozwiązań w budownictwie i wykończeniu wnętrz, także rolety duo mają wady i zalety. Jako największą ich zaletę przedstawia się ich łatwy bezinwazyjny montaż. To jak zamontować żaluzje dzień noc zależy przede wszystkim od rodzaju. Nieco inny jest montaż rolet wolnowiszących a nieco inny rolet w kasecie z prowadnicami.

Kolejną zaletą, dzięki której rolety dzień noc cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników, jest ich wysoka estetyka. Mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów, tkanin, drewna czy aluminium i mogą mieć różne wzory i kolory wykończenia, od stonowanych, przez jaskrawe, aż po szare i białe.

Bardzo dobre opinie rolety dzień noc zawdzięczają także temu, że dają możliwość swobodnej regulacji dopływu promieni słonecznych do pomieszczeń oraz zasłaniania ich przed wzrokiem nieproszonych widzów. Można je regulować w dowolny sposób, co również umożliwi przyciemnienie pomieszczeń na potrzeby korzystania z telewizora czy komputera. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Sprawdź ceny najpopularniejszych rolet

Rolety dzień noc poza swoimi zaletami charakteryzują się również pewnymi wadami. Wśród wad rolet duo wymienia się przede wszystkim to, że pomimo wysokiej estetyki wewnętrznej, od strony zewnętrznej mogą być już znacznie mniej estetyczne. Kolejną wadą tego rozwiązania jest brak możliwości całkowitego, kompletnego zaciemnienia pomieszczeń. Niestety ich budowa nie pozwala na to, aby rolety te przylegały ściśle do szyby okna, a przez to zawsze będą się przedzierać promienia słoneczne. Rolety dzień noc mogą występować jedynie jako rolety wewnętrzne, brak możliwości ich zamontowania po zewnętrznej stronie szyby okiennej.

Rolety dzień noc - rodzaje

Rolety dzień noc wolnowiszące

Popularnym rodzajem rolet okiennych dzień noc są rolety wolnowiszące. Sprawdzają się one przede wszystkim do dużych powierzchni okiennych, w związku z czym znajdują zastosowanie między innymi na okno balkonowe. Nazwa ich pochodzi od tego, że swobodnie zwisają pod swoim własnym ciężarem. Dzięki temu, że swobodnie zwisają nie powstają na ich powierzchni żadne pofałdowania i są zawsze idealnie gładkie. Wolnowiszące rolety dzień noc mogą być wykonywane na wymiar na zamówienie. To przydatna możliwość zwłaszcza w przypadku rolet na okno balkonowe. Są one łatwe w montażu także w przypadku, gdy okna posiadają nietypową listwę przyszybową, a co za tym idzie montaż do nich innych rodzajów rolet czy żaluzji jest mocno utrudniony. Rolety wolnowiszące dzień noc montowane są wewnętrznie, bezinwazyjnie nad wnęką nad oknem lub przy samym suficie. Dostępne są także w sprzedaży z półkasetą.

Rolety dzień noc - rodzaje, opinie, ceny, porady przed zakupem

Rolety dzień noc z prowadnicami w kasecie

Można się także spotkać z roletami typu dzień noc z prowadnicami w kasecie. Prowadnice sprawiają, że materiał zawsze utrzymuje się idealnie w pionie. Są one bardzo łatwe zarówno w montażu, jak i w demontażu i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych czy specjalistycznych narzędzi. Ich montaż jest bezinwazyjny, co oznacza, że montuje się je bez ingerencji w konstrukcję ramy okiennej. Te rolety to zwinięciu chowane są w specjalnej kasecie, wykonanej z PCV lub aluminium, dzięki czemu nie osiada na nich kurz. Rolety dzień noc z prowadnicami w kasecie montowane są bezinwazyjnie na specjalnych haczykach lub taśmie klejącej dwustronnej. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Rolety dzień noc mini

Kolejnym rodzajem rolet dzień noc są rolety mini. One również montowane są bezinwazyjnie przy użyci haczyków lub dwustronnej taśmy klejącej. Sprawia to, że są one szybkie i łatwe w montażu i demontażu. Rolety dzień noc mini mogą posiadać również prowadnice, co sprawia, że będą dopasowane do okna z dużą dokładnością. Rolety mini to rozwiązanie estetyczne, które dostępne jest w różnych materiałach i wzorach. Dostępne są kolory jaskrawe, eleganckie, a także białe czy szare.

Rolety dzień noc - materiały, wzory, kolory

Rolety dzień noc wykonywane są z różnych materiałów i dostępne są w sprzedaży w różnych wzorach i wersjach kolorystycznych. Popularne są rolety dzień noc wykonane z tkanin, a także aluminiowe i drewniane. Szeroka paleta kolorystyczna obejmuje stonowane eleganckie kolory, przez barwy jaskrawe po biały i szary.

Rolety dzień noc - najlepsi producenci i cennik

Rolety dzień dostępne są w sprzedaży między innymi na zamówienie na wymiar. Można je zakupić w specjalistycznych sklepach, a także w promocjach w dużych marketach budowlanych, dostępne są rolety w Castoramie, rolety w Leroy Merlin oraz rolety w Ikei. Najlepsi producenci na rynku to takie uznane firmy, jak Vertex i Roletix. Ceny tych rolet zależą od wielu czynników, takich jak wymiar, rodzaj rolety oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Oto przykładowy cennik rolet noc dzień:

 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 73x140 cm z napinaczem to cena 69,35 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 44x140 cm z napinaczem to koszt 37,40 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 58x140 cm z napinaczem kosztuje 55,10 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 66x140 cm z napinaczem to cena 62,70 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 38x150 cm z napinaczem 15 kolorów to wydatek 38,52 zł
 • Roleta dzień noc w kasecie o wymiarach 70 cm z prowadnicami i listwą to koszt 89,00 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 42x140 cm z prowadnicami wiąże się z wydatkiem 37,90 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 44x140 cm z prowadnicami i napinaczem to koszt 37,00 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 36x140 cm z prowadnicami i napinaczem kosztuje 30,00 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna z żyłką na okno o wymiarach 60x150 cm to cena 54,60 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 42x150 cm z napinaczem 15 kolorów to koszt 43,76 zł

Rolety dzień noc to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie do zasłaniania i przyciemniania okien. Przedstawione przez nas ceny mają charakter orientacyjny, warto także rozejrzeć się po promocjach na rolety w Castoramie, rolety w Leroy Merlin czy rolety w Ikei. Dla osób, które chcą zastosować pełne zaciemnienie pomieszczeń sprawdzą się rolety zaciemniające, a innym praktyczny zastosowaniem są rolety rzymskie. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Ocena: 4,7/5 (głosów 14)
, aktualizacja 20 czerwca 2019
Zobacz cenniki usług powiązanych z tym artykułem
Zobacz więcej artykułów na temat:
rolety okienne wystrój wnętrz rolety pokojowe
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Rolety Witkowski – przegląd oferty, ceny, opinie, montaż
Rolety Witkowski – przegląd oferty, ceny, opinie, montaż
Zwijacze do rolet – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Zwijacze do rolet – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety Fakro – przegląd oferty, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety Fakro – przegląd oferty, opinie, ceny, porady zakupowe
Prowadnice do rolet – rodzaje, zastosowanie, ceny, producenci, porady
Prowadnice do rolet – rodzaje, zastosowanie, ceny, producenci, porady
Rolety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety materiałowe – rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety materiałowe – rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety harmonijkowe plisowane – rodzaje, opinie, ceny, popularne wzory
Rolety harmonijkowe plisowane – rodzaje, opinie, ceny, popularne wzory
Rolety w kasecie z prowadzeniem – opinie, ceny, polecane sklepy
Rolety w kasecie z prowadzeniem – opinie, ceny, polecane sklepy
Rolety do łazienki – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady
Rolety do łazienki – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady
Rolety na wymiar - czy i gdzie warto zamawiać indywidualne rolety? Ceny, opinie, porady
Rolety na wymiar - czy i gdzie warto zamawiać indywidualne rolety? Ceny, opinie, porady
Rolety do kuchni - rodzaje, materiały, opinie, ceny, wzory i kolory
Rolety do kuchni - rodzaje, materiały, opinie, ceny, wzory i kolory
Rolety Portos - przegląd oferty, opinie, ceny, zalety, wady, porady
Rolety Portos - przegląd oferty, opinie, ceny, zalety, wady, porady
Rolety w IKEA - przegląd oferty, opinie, ceny, najciekawsze produkty
Rolety w IKEA - przegląd oferty, opinie, ceny, najciekawsze produkty
Rolety drewniane - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety drewniane - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety w Castoramie - przegląd oferty, opinie, ceny, najlepsze produkty
Rolety w Castoramie - przegląd oferty, opinie, ceny, najlepsze produkty
Montaż rolet krok po kroku - praktyczny poradnik dla każdego
Montaż rolet krok po kroku - praktyczny poradnik dla każdego
Żaluzje wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Rolety zaciemniające - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety zaciemniające - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety w Leroy Merlin - przegląd oferty, opinie, ceny, wybrane modele
Rolety w Leroy Merlin - przegląd oferty, opinie, ceny, wybrane modele
Rolety Jysk - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne produkty
Rolety Jysk - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne produkty
Żaluzje rzymskie (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, polecane wzory i materiały
Żaluzje rzymskie (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, polecane wzory i materiały
Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci
Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Rolety plisowane okienne - opis, opinie, ceny, porady użytkowe
Rolety plisowane okienne - opis, opinie, ceny, porady użytkowe
Rolety bambusowe - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Rolety bambusowe - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Rolety wewnętrzne - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
Rolety wewnętrzne - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
Rolety rzymskie - rodzaje, ceny, popularnie producenci, najlepsze wzory
Rolety rzymskie - rodzaje, ceny, popularnie producenci, najlepsze wzory
Rolety rzymskie - klucz do metamorfozy wnętrza
Rolety rzymskie - klucz do metamorfozy wnętrza
Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?
Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij