Rolety do okien dachowych Fakro – przegląd oferty

Ofertę rolet okiennych marki Fakro możemy podzielić pod względem zastosowania na: akcesoria wewnętrzne oraz akcesoria zewnętrzne. Wśród akcesoriów wewnętrznych wymienimy takie produkty, jak:

  • Żaluzje na okna dachowe AJP – pozwalają one nie tylko na ograniczanie, ale również ukierunkowanie padających promieni słonecznych. Do wyboru są dwa warianty żaluzji AJP: z manualną obsługą, a także w systemie radiowym Z-Wave. Obecnie do wyboru znajduje się 23 warianty kolorystyczne osłony okiennej.
  • Rolety Fakro ARS – rolety wewnętrzne pozwalają na częściowe zaciemnienie, jednocześnie chroniąc pomieszczenie przed nagrzaniem. Zaletą tego rozwiązania, jest możliwość zaciągnięcia rolet okiennych na dowolnej wysokości. Jest to możliwe, dzięki specjalnym zaczepom, które uprzednio montuje się na skrzydłach okiennych. Roleta ARS to jedna z polecanych.
  • Rolety Fakro ARP – rolety wewnętrzne tego typu wyposażone są w prowadnice boczne, dzięki czemu możemy zaciągnąć materiał na dowolnej długości. Do wyboru dostępne są warianty rolet ARP manualnych, ARP Z-Wave (sterowanych radiowo) oraz ARP WiFi, którą sterujemy przy pomocy smartfona. Roleta ARP to wybór wart rozważenia.
  • Rolety Fakro ARF – rolety zaciemniające, które dodatkowo chronią pomieszczenie przed nagrzaniem. Jeżeli zależy nam na jeszcze lepszym zabezpieczeniu przed promieniami słonecznymi, zaleca się montaż zewnętrznej markizy. Rolety zaciemniające ARF występują w wersji manualnej, Z-Wave oraz WiFi. Roleta ARF to wybór wart rozważenia. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach.
  • Rolety do okien dachowych ARF DreamWorks – są to świetne propozycje osłon na okna dachowe znajdujące się w dziecięcych pokojach. Ponieważ na tkaninach znajdują się kolekcje grafik wywodzących się z ulubionych dziecięcych bajek. Oprócz niesamowitego designu, rolety wewnętrzne ARF DreamWorks wyróżniają się standardowymi właściwościami rolet do okien dachowych.
  • Rolety plisowane APS – rolety na okna połaciowe wyróżniają się systemem to-down, czyli regulacją od dołu oraz od góry. Produkt zapewnia częściowe zaciemnienie, a także ochronę przed promieniami słonecznymi. Rolety plisowane APS dostępne są wyłącznie w wersji obsługiwanej ręcznie. W przypadku wysoko zamontowanych rolet, możemy posłużyć się do zaciągania materiału specjalnym drążkiem ZST.
  • Rolety plisowane APF – kolejna propozycja rolet plisowanych, które tym razem zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jeszcze lepiej chroniły wnętrze przed działaniem promieni słonecznych. W tym celu rolety plisowane wyróżniają się konstrukcją w formie plastra miodu. Rolety na okna połaciowe posiadają podwójną warstwę, gdzie zewnętrzna wykonana jest z ozdobnego materiału, natomiast wewnętrzna posiada aluminiową powłokę. Rolety wewnętrzne APF sterowane są wyłącznie ręcznie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach zaciemniających?

Rolety Fakro - zewnętrzne na okna połaciowe

Natomiast, jeżeli chodzi o zewnętrzne rolety na okna połaciowe, to w ofercie firmy Fakro znajduje się:

  • Markizy AMZ – materiałem, z którego zostały wyprodukowane markizy, jest siatka chroniąca okna dachowe przed działaniem czynników atmosferycznych. W grupie markiz AMZ znajdują się markizy AMZ przeznaczone do okien obrotowych, AMZ NewLine z nowoczesną kasetą, AME dedykowanych do okien panoramicznych, a także markizy AMB wyprodukowane dla okien kolankowych.
  • Markizy elektryczne AMZ – doskonale chroni przed promieniami słonecznymi, a także nagrzewaniem się wnętrz. W tym przypadku wybór rolet okiennych ogranicza się do trzech typów zasilania: AMZ Z-Wave (rolety zasilane energią elektryczną), AMZ Solar (zasilane energią solarną), a także AMZ WiFi (zasilane energią elektryczną, ale sterowaną aplikacją wBox).
  • Rolety do okien dachowych Fakro ARZ – są to rolety zaciemniające zewnętrzne, które również pełnią rolę izolatora przed hałasem i ciepłem. Dostępne są w wersji ARZ-H (dedykowane do okien obrotowych), a także ARZ Z-Wave i ARZ Solar (dedykowane do okien obrotowych oraz uchylno obrotowych). Sprawdź także ten artykuł o roletach w Leroy Merlin.

Rolety Fakro – przykładowe ceny i opinie

Decydując się na rolety do okien dachowych Fakro, warto dowiedzieć się w jakich cenach dostępne są poszczególne modele. Na pewno trzeba mieć na uwadze, iż rolety na okna połaciowe, które są obsługiwane za pośrednictwem smartfona, po podłączeniu do energii elektrycznej lub zasilane energią solarną, będą o wiele droższe w porównaniu do rolet sterowanych ręcznie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach w Castoramie?

Przykładowe ceny rolet okiennych i innych produktów Fakro

Nazwa produktu

Cena

Rolety zaciemniające Fakro ARZ-H manualna, na okna dachowe

Cena od 1012,39 zł – bardzo dobre opinie

Roleta Fakro ARZ Solar

Cena od 1696,61 zł – bardzo dobre opinie

Roleta Fakro ARF/D

Cena od 530,38 zł – bardzo dobre opinie

Żaluzje na okna dachowe Fakro AJP – I grupa cenowa kolorów

189,00 zł

Żaluzje na okna dachowe Fakro AJP – II grupa cenowa kolorów

229,00 zł

Żaluzje na okna dachowe Fakro AJP biała, 66x140 cm

221,83 zł

Schody strychowe Fakro LWK Plus

495,08 zł

Schody strychowe dwusegmentowe Fakro LDK

701,10 zł

Schody strychowe segmentowe z metalową drabinką LML

325,00 zł

Schody strychowe Fakro LWL Lux 70x120x280 cm

579,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny