Rolety harmonijkowe – rodzaje

Budowa rolet okiennych w postaci plisu pozwala na wygodne zwijanie materiału, który składa się podobnie jak harmonijka. Cieszą się one coraz większym uznaniem, ze względu na sporą ilość przeszkleń w nowoczesnych domach. Tym bardziej że pozwalają one na odsłonięcie w danej chwili wybranego fragmentu okna. Najprostszy podział dotyczy sposobu montażu. Pod tym względem wymienimy:

  • Inwazyjne – wewnętrzne rolety montowane są pomiędzy dwiema szynami. Dzięki temu osłona okienna przylega do szyby. W ten sposób rolety plisowane mogą zasłaniać i odsłaniać szybę nie tylko od dołu, ale również od góry.
  • Bezinwazyjne – inaczej nazywane wolnowiszącymi. Montaż takiej rolety odbywa się na specjalne zaciski. Tutaj jednak trzeba mieć na uwadze, iż nie każda plisa będzie zaciągana do góry.

Żaluzje harmonijkowe możemy podzielić również pod względem wykorzystanego materiału. W tym przypadku rolety plisowane mogą być zaciemniające tylko w konkretnym procencie lub całkowicie. Natomiast najczęściej występują one w ciekawych kolorach wraz z bogatym wzornictwem do wyboru. Ciekawą propozycją są również plisy na okna transparentne, które mogą spełniać rolę firanki. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Rolety plisowane – wady i zalety

Z racji tego, iż rolety harmonijkowe są stosunkowo młodym wynalazkiem, posiadają naprawdę dużo zalet. Producenci chcieli zniwelować wszystkie pozostałe niedogodności, które są typowe dla innych osłon okiennych. Jeżeli chodzi o zalety plisowanych rolet okiennych, to wśród nich wymienimy m.in.:

  • Łatwy montaż – żaluzje harmonijkowe wyróżniają się bardzo łatwym montażem. Nawet jeżeli mamy do czynienia z roletami inwazyjnymi, to montaż rolety odbywa się pomiędzy specjalnymi szynami zatwierdzonymi przy ramie okiennej. Tutaj także na uwagę zasługuje to, iż plisy na okna można zamontować na dowolnej wysokości szyby.
  • Prostą obsługę rolet okiennych – do zasłaniania oraz odsłaniania służą specjalne rączki, które są przytwierdzone do dolnej oraz górnej krawędzi rolety plisowanej
  • Rozciąganie osłon okiennych w dwóch kierunkach – większość osłon okiennych tego typu rozciąga się zarówno do dołu, jak i również do góry. Oczywiście w sprzedaży dostępne są także żaluzje plisowane, które przysłaniają okno wyłącznie do dołu.
Rolety harmonijkowe i rolety pilsowane jako popularny rodzaj rolet okiennych oraz najlepsi producenci, modele i ceny rolet harmonijek
Rolety harmonijkowe plisowane – rodzaje, opinie, ceny, popularne wzory
  • Możliwość całkowitego zaciemnienia – w tym celu wystarczy zamontować specjalne rolety zaciemniające. Dodatkowo rolety plisowane wraz z prowadnicami, nie przepuszczają światła po bokach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach zaciemniających?
  • Możliwość izolacji akustycznej oraz cieplnej – jeżeli zdecydujesz się na wewnętrzne rolety, które określane są jako plaster miodu, to możemy liczyć na dodatkowe właściwości oprócz samej ochrony przed promieniami słonecznymi. W tym przypadku ochronę przed ciepłem oraz hałasem zawdzięczamy materiałowi, który został obszyty w taki sposób, aby tworzyły tunele w kształcie sześciokąta (plastra miodu). Dodatkowo wewnętrzny materiał jest w kolorze srebrnym poprzez naniesienie specjalnej powłoki, w ten sposób rolety harmonijkowe odbijają promienie UV, chroniąc pomieszczenie przed nagrzewaniem.
  • Szeroki wybór materiałów i wzorów – jest to kolejna zaleta plisowanych rolet okiennych, dzięki czemu mogą one zostać z powodzeniem dopasowane do zaplanowanej aranżacji. Sprawdź także ten artykuł o roletach w Leroy Merlin.

Żaluzje plisowane – przykładowe ceny i opinie

Żaluzje harmonijkowe dostępne są w sprzedaży zarówno na wymiar, jak i również w standardowych rozmiarach pasujących do większości okien. Warto dowiedzieć się ile kosztują konkretne warianty rolet w kasecie lub wolnowiszących. Poniższy cennik powinien pokazać, czy plisy na okna są dużo droższe w porównaniu do innych osłon okiennych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach w Castoramie?

Przykładowe ceny rolet harmonijkowych

Nazwa produktu

Cena

Rolety harmonijkowe termoizolacyjne ECO Thermo Succio, mechanizm biały

Cena od 28,50 zł – bardzo dobre opinie

Plisy na okna Ikea Hoppvals, beżowe

Cena od 139,00 zł – bardzo dobre opinie

Plisy na okna ECO Harmony, popiel, mechanizm biały

Cena od 17,10 zł – bardzo dobre opinie

Wewnętrzne rolety plisowane Signum

Cena od 45,00 zł

Rolety zaciemniające Premium Blackout Argento

95,12 zł

Wewnętrzne rolety plisowane Rena czekolada, 68x210 cm

68,40 zł

Żaluzje harmonijkowe Vidaxl białe, 80x150 cm

66,90 zł

Żaluzje harmonijkowe Fakro APF 94x140 cm, do okien dachowych w kasecie

419,18 zł

Rolety zaciemniające Velux DFD plisowane w kasecie 78x118 cm, do okien dachowych

351,88 zł

Żaluzje harmonijkowe Vidaxl białe 100x150 cm

73,90 zł

Żaluzje plisowane szare 35x100 cm

22,00 zł

Żaluzje plisowane na wymiar Presto 1101 biały

Od 55,00 zł

Rolety zaciemniające plisowane na wymiar

Od 58,00 zł

Rolety rzymskie na wymiar z falbaną prostą

Od 208,00 zł

Rolety rzymskie do osłon okiennych z firaną woalową

Od 325,00 zł

Rolety rzymskie na karnisz

Od 208,00 zł

Rolety rzymskie zaciemniające bez falbany

Od 182,00 zł

Rolety dzień noc w kasecie, Standard, jasny szary

59,90 zł

Rolety dzień noc szary, biały – 56x150 cm

45,00 zł

Rolety dzień noc Nature - Alpine

77,42 zł

Rolety dzień noc w kasecie płaskiej

30,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny