Rolety wewnętrzne materiałowe – rodzaje

Nowoczesne rolety okienne wykonane z materiału, możemy podzielić pod względem sposobu montażu, użytego materiału, a także przeznaczenia. Dodatkowo rolety materiałowe dzielimy pod względem przeznaczenia. Dlatego najogólniej wyróżnimy:

  • Rolety dzień noc – materiał na rolety tego typu został uszyty z równoległych pasów o naprzemiennym: zaciemniającym oraz transparentnym charakterze. Dzięki nim możemy regulować stopień zaciemnienia w pomieszczeniu.
  • Rolety rzymskie – różnią się od pozostałych rolet tym, że nie są one zwijane w rolkę. Ich konstrukcja składa się z materiałowych fałd, które podczas ściągania, zaczynają na siebie nakładać. Jest to nowoczesne i zarazem oryginalne rozwiązanie, pasujące do każdego typu wnętrza.
  • Rolety w kasecie – są to zwijane rolety do kasety. Wyróżnić możemy osłony okienne w kasecie przestrzennej oraz płaskiej. Najczęściej do kasety zamontowane są także prowadnice płaskie lub w kształcie litery C. Rolety materiałowe w kasecie zwykle charakteryzują się inwazyjnym montażem, który wymaga przytwierdzenia konstrukcji do listew przyszybowych.
  • Rolety wewnętrzne materiałowe wolnowiszące – to najprostszy i najtańszy typ rolet materiałowych, które są zwijane na plastikowej lub aluminiowej rolce. Tego typu rolety wewnętrzne materiałowe cechują się bezinwazyjnym montażem, czyli przytwierdzeniem ich na specjalny klej do ramy okiennej.
  • Rolety plisowane – materiał na rolety podczas zaciągania układa się w harmonijkę. Zaletą tego typu rolet jest możliwość ich montażu na dowolnej wysokości szyby. Dodatkowo rolety plisowane są zwijane nie tylko od dołu, ale również bardzo często od góry, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach.
  • Rolety mini – określane również jako rolety wolnowiszące, ponieważ wyróżniają się prostym, bezinwazyjnym montażem. Najczęściej w sprzedaży dostępne są gotowe wymiary rolet. Zwijane są one przy pomocy sznurków lub łańcuszków.
  • Rolety dachowe – rolety dachowe materiałowe są dostosowane rozmiarami do typowych okien dachowych. Jednocześnie umieszczone są one na prowadnicach, aby ściśle przylegały do szyby. Bardzo często rolety dachowe posiadają również właściwości izolacyjne, chroniące przed działaniem wysokich temperatur. Dzięki czemu pomieszczenia na poddaszu nie będzie się nagrzewać.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Rolety wewnętrzne materiałowe możemy podzielić również pod względem rozmiarów oraz kolorów. Jeżeli chodzi o kolory i wzory, to w tej chwili praktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Dzięki temu można z powodzeniem zamówić nowoczesne lub bardziej tradycyjne rolety. Warto wyróżnić również dwie grupy produktów pod względem rozmiarów na:

  • Rolety okienne na wymiar – jest to najpopularniejsze rozwiązanie proponowane przez producentów rolet. Patrząc na to, że coraz częściej mamy do czynienia z niestandardowymi wymiarami okien, drzwi balkonowych, a także innych przeszkleń, tego typu rolety okazują się bardzo praktycznym rozwiązaniem.
  • Rolety okienne w standardowych wymiarach – producenci oferują gotowe wymiary, dopasowane do najpopularniejszych rozmiarów okien oraz drzwi balkonowych. Tego typu produkty szczególnie sprawdzają się w przypadku okien dachowych, które najczęściej mają odgórnie narzucone szerokości i długości. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach zaciemniających?
Rolety materiałowe w oknie, a także polecane rolety wewnętrzne materiałowe i najmodniejsze kolory oraz najlepsze rolety materiałowe krok po kroku
Rolety materiałowe – rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe

Rolety materiałowe – porady zakupowe

Wybierając materiał na roletę, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakim ostatecznym efekcie będzie nam najbardziej zależeć. Jeżeli chcemy całkowicie zaciemniać pomieszczenie, to na pewno sprawdzą się rolety zaciemniające. W sytuacji, gdy chcemy kontrolować stopień wpadania promieni słonecznych, to warto zdecydować się na rolety dzień noc. Z kolei rolety rzymskie świetnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach.

Pamiętajmy, że mamy wpływ także na kolory i wzory. Zwijane rolety należy traktować nie tylko jako praktyczną osłonę okienną, ale również jako element dekoracyjny mieszkania lub domu. Wybierając jasne kolory, optycznie powiększymy przestrzeń, nadamy jej lekkości i nowoczesnego charakteru. Natomiast kolory ciepłe lub nawet ciemne sprawdzą się w pomieszczeniach utrzymanych w przytulnym klimacie. Na przykład w sypialni w takich kolorach świetnie sprawdzą się rolety zaciemniające lub rolety dzień noc. Sprawdź także ten artykuł o roletach w Leroy Merlin.

Rolety okienne – przykładowe ceny

Decydując się na rolety w kasecie lub wolnowiszące, bez problemu zakupimy je w wielu sklepach internetowych, a także popularnych marketach budowlanych i sieciówkach meblowych. Warto zatem dowiedzieć się, na jakie koszty powinniśmy się przygotować, kupując rolety w konkretnych sklepach. Dla porównania, w cenniku zostaną podane także ceny osłon okiennych na wymiar. Materiałowe rolety to wybór wart rozważenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach w Castoramie?

Przykładowe ceny rolet materiałowych

Nazwa produktu

Cena

Rolety rzymskie Godhome Soyo 180x160 cm, kremowa – rolety w Castoramie

188,00 zł

Rolety rzymskie Godhome Soyo 90x160 cm, beżowe – rolety w Castoramie

108,00 zł

Rolety w Castoramie Colours Halo 85x180 cm, czerwone

54,98 zł

Rolety w Castoramie dachowe 78x118 cm, beżowe

118,00 zł

Rolety zaciemniające Fridans 100x195 cm, rolety w IKEI

79,99 zł

Nowoczesne rolety w IKEI 80x155 cm Hoppvals

109,00 zł

Rolety zaciemniające Tretur 80x195 cm, rolety w IKEI

159,00 zł

Rolety w IKEI plisowane panelowe Schottis 90x190 cm

12,00 zł

Rolety dzień noc Gardinia 35x140 cm, rolety w OBI

26,99 zł

Rolety w OBI plisowane Verona Gardinia 97x150 cm

91,99 zł

Rolety w OBI dzień noc Mardom mini 38x140 cm

62,99 zł

Rolety w OBI, haft tkanina na rolety rzymskie 170 cm

44,99 zł

Rolety na wymiar do 150 cm wysokości

Od 48,00 zł

Rolety na wymiar do 230 cm wysokości

Od 80,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny