Rolety okienne

Rolety okienne są rodzajem zwijanych zasłon montowanych na ramie, ścianie lub bezpośrednio w otworze okiennym. W zależności od rodzaju nadają się do zastosowania we wnętrzu oraz na zewnątrz budynku (rolety antywłamaniowe). Rolety okienne składają się z obudowy wyposażonej w prowadnice, pancerza oraz napędu (manualnego lub elektrycznego). Ich zastosowanie zabezpiecza pomieszczenia przed widokiem od strony zewnętrznej i zapewnia mieszkańcom większe poczucie prywatności.

Podstawowe rodzaje rolet okiennych i żaluzji

Zapoznaj się z informacjami na temat rolety okienne. Nasze sprawdzone porady związane z rolety okienne pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Rolety rzymskie - zastosowanie, ceny, porady dekoracyjne

Rolety rzymskie - zastosowanie, ceny, porady dekoracyjne

Dekoracje okien przybierają rozmaite formy w zależności od gustu osób urządzających wnętrza. Rolety okienne, żaluzje czy firanki i zasłony to tylko niektóre z możliwości. Jedną z propozycji na nieszablonowe przybranie okien są rolety rzymskie. Rolety rzymskie są bardzo efektowną ozdobą okna. Pasują do różnorodnych aranżacji i mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Rolety rzymskie stanowią kompromis pomiędzy zasłonami a standardowymi roletami okiennymi. Warto przemyśleć dekoracje okien w swoim domu przy ich użyciu.
, 12 lipca 2017

Karnisze sufitowe jako element wystroju okien - porady projektanta

Karnisze sufitowe jako element wystroju okien - porady projektanta

Zasłony, rolety rzymskie czy firany to modny i dekoracyjny wystrój okien. Aby zasłony czy firanki mogły doskonale się prezentować, należy dobrać odpowiednie karnisze, które wyeksponują dekorację okienną. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów karniszy z różnymi typami mocowań, które są produkowane z rozmaitych materiałów. Przedstawiamy krótki przewodnik dekoracji okien z karniszami w tle.
, 20 maja 2017

Zasłony i firany do salonu - wybrane dekoracje okien

Zasłony i firany do salonu - wybrane dekoracje okien

Architekci i styliści wnętrz podpowiadają, że zasłony i firany powinny być dobierane do wnętrza na podstawie szeregu kryteriów. Dla osób o szczególnym zmyśle estetycznym nie powinno stanowić to najmniejszego problemu. Jednak poszukując inspiracji i najlepszych rozwiązań, warto spojrzeć krytycznym okiem na własny gust i sprawdzić, co na temat aranżacji okien mówią i piszą fachowcy, dla których urządzanie wnętrz to chleb powszedni. Przedstawiamy krótki rekonesans w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań w kwestii dekoracji okien w salonie.
, 28 lutego 2017

Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?

Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?

Rolety dzień i noc uchodzą za jeden z najbardziej ekskluzywnych systemów wśród osłon okiennych. Ich mocną stroną jest połączenie pięknej, eleganckiej formy z funkcjonalnością. Zbudowane są z naprzemiennie ułożonych, poziomych pasów (zaciemniających i transparentnych)  i pozwalają wygodnie regulować poziom natężenia światła we wnętrzach.
, 16 lutego 2017

Czy w Polsce warto montować okiennice?

Czy w Polsce warto montować okiennice?

Do niedawna zapomniane okiennice powoli wracają do naszych łask. W ofertach producentów znajdziemy coraz więcej ciekawych produktów, które skutecznie ozdobią każdy budynek. Jednak czy w naszych polskich warunkach zakup okiennic ma w ogóle sens? Czy warto je montować do okien drewnianych? A może PCV? A może jest jedynie zbędnym, wysokim wydatkiem?
, 25 kwietnia 2016

Rodzaje i ceny rolet okiennych - zobacz, ile warto zapłacić żeby nie przepłacić

Rodzaje i ceny rolet okiennych - zobacz, ile warto zapłacić żeby nie przepłacić

Rolety okienne stały się efektownym elementem wyposażenia niemal każdego mieszkania. Stanowią wygodną alternatywę dla ciężkich zasłon i mogą posiadać duże walory dekoracyjne. W ofertach handlowych znajdziemy wiele typów rolet okiennych. Poszczególne produkty różnią się od siebie wzornictwem, materiałem, specyfiką i oczywiście ceną. Z pewnością warto zaznajomić się z podstawowymi rodzajami rolet, a także sprawdzić ich orientacyjną cenę.
, 24 kwietnia 2016

Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

Wykończenie pomieszczeń kuchennych jest skomplikowanym przedsięwzięciem do którego warto się dobrze przygotować. Wielu specjalistów podkreśla, że przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy wykonać kompleksowy projekt aranżacji kuchni. Czy rzeczywiście warto płacić za projekt? Zapewne tak, pod warunkiem, ze mamy odpowiednie środki na zakup kuchni na wymiar. A czy warto inwestować w tanie meble kuchenne? Już niekoniecznie. Sprawdźmy, jakie są ceny projektów kuchni i ile kosztuje wykończenie oraz urządzenie całego pomieszczenia?
, 2 września 2016

Okienne rolety zewnętrzne - zalety i wady, rekomendacje

Okienne rolety zewnętrzne - zalety i wady, rekomendacje

Okienne rolety zewnętrzne (określane również mianem osłon zewnętrznych) są funkcjonalnymi i coraz modniejszymi elementami wyposażenia domu. Obecnie montaż rolet zewnętrznych uwzględnia się już na etapie tworzenia projektów budowlanych, dzięki temu można poczynić pewne oszczędności. Ich montaż przeważnie przynosi wiele korzyści i poprawia bezpieczeństwo mieszkańców.
, 28 kwietnia 2016

Jakie okna drewniane wybrać – najlepsi producenci okien w Polsce

Jakie okna drewniane wybrać – najlepsi producenci okien w Polsce

Podczas wyboru okien drewnianych warto zwrócić uwagę na wiele parametrów technicznych takich jak izolacja termiczna, izolacja akustyczna, wentylacja, poziom naturalnego doświetlenia pomieszczenia oraz trwałość i stabilność. Wybór nie jest prosty, a pogodzenie tych parametrów z tym często najważniejszym – ceną – jest niezwykle trudne.
, 28 kwietnia 2016

Ranking najlepszych producentów zewnętrznych rolet okiennych

Ranking najlepszych producentów zewnętrznych rolet okiennych

Rolety okienne znajdują bogate zastosowanie w domach i obiektach usługowych, wykonanych zarówno w nowoczesnym jak i starym budownictwie. Wybór pomiędzy poszczególnymi modelami rolet nie jest łatwy, jednak podczas zakupu zawsze powinniśmy brać pod uwagę oferty wiodących producentów. Renomowany producent zapewni najlepszą jakość, funkcjonalność i trwałość rolet okiennych, udzieli długiego okresu gwarancyjnego i sprawi, że zakup będzie w pełni zadowalający.
, 24 kwietnia 2016

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – koszty, które wybrać

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe – koszty, które wybrać

Wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w zewnętrzne rolety antywłamaniowe na okna drewniane. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, bowiem wszystko zależy od miejsca w którym rolety mają być umieszczone. Tego typu produkty wiążą się z dość dużym wydatkiem, dlatego nie opłaca się umieszczać ich na piętrach bloków czy też na wyżej położonych oknach domów jednorodzinnych. Z kolei w niskim domku, położonym z dala od sąsiadów, zewnętrzna roleta antywłamaniowa może być bardzo przydatnym i funkcjonalnym rozwiązaniem.
, 24 kwietnia 2016

Rolety okienne - ceny, rodzaje, galerie i wiele więcej

Rolety okienne i żaluzje na stałe wyparły z naszych mieszkań starodawne zasłony. Są łatwiejsze do utrzymania w czystości, bardziej nowoczesne, a przy okazji zapewniają większe poczucie prywatności. Rolety okienne i żaluzje mogą posiadać różnorodne kształty oraz specyfikę użytkową. Do najpopularniejszych, dostępnych w sprzedaży produktów należą:

Rolety rzymskie – to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdza się w większości domów i mieszkań. Rolety rzymskie posiadają osłonę materiałową. Ich konstrukcja delikatnie zwija się falami ku górze. Dzięki temu rolety rzymskie zapewniają ciekawy efekt dekoracyjny. Lepszej jakości produkty posiadają dodatkowe wzmocnienia fiszbin i składają się z grubszego, eleganckiego materiału. Tańsze rolety rzymskie nie zapewniają pełnej ochrony przed widokiem osób postronnych.

Rolety dachowe – nadają się do montażu na oknach połaciowych. Rolety dachowe mogą być wykonane z wielu materiałów zapewniających pełną osłonę. Są łatwe w obsłudze, delikatnie się zwijają i zapewniają wysoki komfort użytkowy. Rolety dachowe mogą posiadać dodatkowe moskitiery oraz przypominać żaluzje drewniane bądź żaluzje aluminiowe. Z reguły rozwijają się ku górze, stanowiąc ochronę przed działaniem intensywnych promieni słonecznych.

Rolety w kasecie – to kolejne ciekawe produkty, które nadają się do montażu bezpośrednio we wnęce okiennej. Rolety w kasecie posiadają dodatkowe prowadnice, ułatwiające regularną obsługę. Mogą stanowić skuteczną ochronę przed dostępem światła słonecznego oraz widokiem ze strony zewnętrznej. Rolety w kasecie są chętnie wybierane do sypialni.

Żaluzje – stanowią ciekawą alternatywę dla rolet. W ofercie handlowej znajdziemy żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe oraz żaluzje plisowane. Każdy typ produktów można dopasować do specyfiki danego pomieszczenia. Żaluzje plisowane w niczym nie przypominają swoich starych odpowiedników o wątpliwych właściwościach dekoracyjnych. Mogą posiadać dodatkowe moskitiery i efektownie zdobić każde wnętrze mieszkalne.

Wiodącymi producentami rolet okiennych i dachowych są firmy Fakro, Velux, Roletex oraz Okpol. Jeśli interesują Cię rolety okienne, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak wybrać rolety, żaluzje oraz moskitiery. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij