Jak wybrać rolety zewnętrzne?

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się po zewnętrznej stronie okna. Ich zadaniem jest nie tylko ograniczenie dostępu światła słonecznego, lecz także zabezpieczenie przed włamaniem oraz ochrona mieszkania przed hałasem. Rolety zewnętrzne różnią się sposobem montażu, gdyż niektóre z nich można zamontować tylko na etapie budowy domu, inne zaś nadają się do montowania w domu już istniejącym.

Rolety zewnętrzne elewacyjne nadają się do montażu zarówno w budynku w stanie surowym jak i w budynku istniejącym. W ofercie firmy Portos z Kalisza dostępne są rolety elewacyjne także w wersji z moskitierą, która chroni mieszkanie przed owadami. Rolety elewacyjne mają kasetę zamontowaną nad oknem na elewacji. Pojawiają się opinie, że widoczne z daleka kasety psują estetykę budynku. Użytkownicy zgłaszają opinie, że na kasecie gromadzi się brud i śnieg, czego efektem są nieestetyczne naloty nad roletą na elewacji.

Rolety zewnętrzne montowane są również pod nadprożem okna w taki sposób, że pancerz rolety jest przy szybie lub nie. W przypadku tych rolet kaseta zasłania część okna, dlatego do mieszkania wpada mniej światła. Lepszym rozwiązaniem jest pancerz rolety oddalony od szyby, gdyż powietrze pomiędzy roletą a oknem zapobiega stratom ciepła. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Rodzajem rolet zewnętrznych są rolety podtynkowe jak rolety termolux lub rolety intermo. Rolety intermo czy też termolux zwiększają estetykę budynku, gdyż kaseta z roletą jest niewidoczna. Portos z Kalisza oferuje rolety nadstawne i rolety nadprożowe, które instaluje się na etapie montażu okien. Kasetę rolet instaluje się pomiędzy ościeżem a górnym fragmentem ramy okiennej.

Rolety zewnętrzne - główni producenci

Wśród żaluzji zwijanych montowanych za oknem mamy do wyboru rolety Portos i rolety Aluprof.

Rolety Aluprof wykonane są w wysokiej jakości aluminium. Aluprof oferuje rolety nadstawne, podtynkowe i adaptacyjne skierowane głównie na poprawienie bilansu energetycznego budynku. Dzięki temu rolety Aluprof obniżają koszty ogrzewania zimą, zaś latem ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń. Aluprof jest również producentem rolet antywłamaniowych.

Firma Portos z Kalisza jest jednym z wiodących producentów rolet. Obecnie w ofercie Portos znajdują się rolety zewnętrzne, rolety nadstawne oraz rolety nadprożowe. Dla budynków z dużymi przeszkleniami Portos z Kalisza oferuje żaluzje fasadowe, które nie tylko pełnią funkcję izolacji termicznej budynku, lecz także stanowią ozdobę i wpływają na zwiększenie estetyki budynku. Cennik rolet różni się w zależności od ich wymiarów. Ceny rolet Portos należą do bardziej przystępnych na tle innych firm. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Rolety Portos montowane na zewnątrz budynku

Rolety zewnętrzne w ofercie firmy Portos z Kalisza

Portos oferuje duży wybór skrzynek, profili i kolorów. Wszystkie modele rolet dostępne są z moskitierą. Cennik rolet dostępny jest na stronie producenta. Opinie użytkowników na temat tych rolet są bardzo pozytywne. Rolety dobrze sprawują się przy codziennym otwieraniu i zamykaniu.

Najbardziej podstawowy model ST2000 z roletą w skrzynce ściętej o 45 stopni, pozwala na 3 rodzaje montażu. Roletę tego rodzaju można zamontować na elewacji budynku nad oknem lub pod oknem na ramę okienną.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Rolety zewnętrzne podczas montażu oraz polecane rolety Portos z Kalisza, a także opinie o produktach, montaż oraz ceny
Rolety Portos - przegląd oferty, opinie, ceny, zalety, wady, porady

Rolety Portos oferowane są również z kasetą w kształcie owalnym lub półokrągłym. Portos oferuje również rolety wykonane w technologii tłoczenia aluminium.

Roleta IT2000 stanowi połączenie rolety zewnętrznej i rolety nadstawnej. Istnieje możliwość zabudowania jej, dzięki czemu kaseta staje się niewidoczna jak w przypadku rolet nadstawnych.

Rolety Portos nadstawne i nadprożowe

Zaletą rolet nadstawnych i nadprożowych jest ich estetyka, gdyż kaseta rolety nie jest widoczna a sama roleta wygląda tak jak część okna. Tego rodzaju rolety montowane są na etapie budowy obiektu. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Rolety Portos do wnętrza

Dużym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się rolety materiałowe do wnętrza mieszkania, które nie tylko chronią przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, lecz także stanowią element dekoracyjny mieszkania. Jakie rolety wybrać? Czy do twojego wnętrza bardziej będą pasowały rolety plisowane czy też rolety kasetowe czy wolnowiszące?

Portos z Kalisza oferuje wewnętrzne rolety materiałowe kasetowe lub wolnowiszące. W ofercie Portos znajdziemy różne rodzaje tkanin, które osłaniają przed słońcem lub także zaciemniają pomieszczenia. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej możemy dobrać kolor rolet do mebli i dekoracji mieszkania. Rolety montowane są do ramy okiennej lub do ściany czy sufitu. Rolety plisowane w chwili obecnej nie są oferowane przez Portos. Na stronie producenta znajdziemy zarówno cennik rolet jak i wzornik kolorów i wzorów tkanin.

Niezwykle praktyczne są rolety dzień noc, które pozwalają na regulowanie ilości wpadającego światła. Rolety dzień noc mogą być zawieszone na ramie okiennej przy pomocy specjalnych wieszaków.

Nowoczesne rozwiązania techniczne, przystępne ceny i estetyczne wzornictwo sprawiają, że rolety Portos stanowią opcję wartą zastanowienia. Sprawdź także ten artykuł o roletach rzymskich dostępnych w sklepach Ikea.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny