Rolety do domu i do mieszkania, rolety odbijające promienie światła

Rolety odbijające promienie światła montowane są w przestrzeniach mieszkalnych, usługowych i biurowych z wielkim powodzeniem. O jakich najistotniejszych zaletach tego rozwiązania warto wiedzieć?

 • rolety przeciwsłoneczne stanowią ochronę przed promieniami słonecznymi
 • nie dopuszczają do przegrzania się wnętrza budynku
 •  zapewniają przyjemny chłód we wnętrzu w czasie upałów
 • ten typ rolet okiennych jest łatwy do zamontowania
 • rolety do domu wykazują odporność na wilgoć
 • są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji
 • rolety do mieszkania mogą uzupełniać pracę klimatyzatorów
 • dostępne w zróżnicowanej kolorystyce
 • uzupełniają aranżację fasady budynku
 • obniżają poziom hałasu wewnątrz budynku

Popularne wersje rolet okiennych ich twórcy proponują w wielu wydaniach. Jeśli chodzi o podstawowy podział, wśród rolet do domu o przeciwsłonecznych właściwościach wyróżnić można:

 • zewnętrzne
 • wewnętrzne

Producenci rolet termoizolacyjnych zapewniają dużą różnorodność, gdy mowa o ich dodatkowych właściwościach. Dlatego funkcjonalność rolet odbijających promienie światła jest godna uwagi. Ich zalety natury estetycznej sprawiają, że stają się one ciekawym uzupełnieniem wnętrza. Zakup rolet termoizolacyjnych to dobry wybór!

Nie tylko klasyczne rolety okienne cieszą się powodzeniem. Roleta balkonowa pozwoli optymalnie nasłonecznić przestrzeń przynależną do domu czy mieszkania. Estetyczna i funkcjonalna, musi mieć optymalną długość, by zapewnić mieszkańcom pełnię komfortu. Rolety balkonowe występują w wielu rodzajach, zakupić można choćby rolety plisowane, rolety w wersji mini czy żaluzje drewniane. To, jaka roleta balkonowa okaże się odpowiednia, zależy od konkretnych wymiarów drzwi balkonowych i preferencji domowników. Sprawdź także ten artykuł o polecanych roletach na balkon.

Rolety przeciwsłoneczne - cena

Jakich cen rolet przeciwsłonecznych mogą spodziewać się kupujący? To uzależnione jest między innymi od producenta, materiału wykonania czy też tego, czy mamy do czynienia z mechanizmem ręcznym czy automatycznym. Warto zainteresować się też roletami plisowanymi.

Jeśli zadowolimy się klasycznymi roletami plisowanymi z tkaniny antystatycznej, za sztukę zapłacimy 30-40 złotych. Jeżeli jednak interesują nas rolety do mieszkania z dodatkowymi właściwościami antywłamaniowymi, cena będzie znacznie wyższa i wyniesie średnio 150-200 złotych. Warto jednak pamiętać, że jest to inwestycja na lata, na której nie ma sensu oszczędzać.

Rolety przeciwsłoneczne białe i nie tylko jako popularny rodzaj rolet okiennych oraz polecane rolety do domu
Rolety przeciwsłoneczne – rodzaje, opinie użytkowników, ceny, porady

Przypomnijmy, że rolety termoizolacyjne to także ciekawe rozwiązanie na zimę, zapewniają bowiem komfort termiczny wewnątrz budynku. To, że tłumią również hałasy, także nie jest pozbawione znaczenia.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Nowoczesne rolety zaciemniające, żaluzje przeciwsłoneczne, rolety na okna dachowe

Rolety zaciemniające nie przepuszczają promieni słonecznych, dlatego sprawdzają się z powodzeniem w tych wnętrzach, które są narażone na duże nasłonecznienie. Opinie użytkowników na ich temat są bardzo dobre, podkreśla się ich przystępne ceny oraz funkcjonalność, a także duży wybór kolorów i materiałów wykonania do wyboru.

Po rolety przepuszczające światło sięgają natomiast ci, którym zależy na tym, aby zachować we wnętrzu jasność i by jednocześnie promienie słoneczne nie raziły podczas przebywania w nim. Ile za nie zapłacimy? Średnie ceny oscylują wokół 70-120 złotych.

Przepuszczające światło modele estetycznie się prezentują, a ich montaż jest zwykle bezinwazyjny. Transparentne egzemplarze można nabyć zarówno w wersji bardzo nowoczesnej, jak i tej wpisującej się w modne klimaty vintage czy retro. Popularność rolet przepuszczających światło wydaje się nie być zbyt duża, kupujący znacznie chętniej sięgają po modele regulujące ilość wpadającego światła, doceniając też zalety rolet zaciemniających lub półzaciemniających.

Sporym powodzeniem cieszą się klasyczne żaluzje przeciwsłoneczne. Ich prosta konstrukcja, solidność i przystępna cena stanowią istotne zalety. Żaluzjom przeciwsłonecznym w wersji aluminiowej albo drewnianej warto zaufać także ze względu na łatwość ich montażu.

Rolety na okna dachowe pozwalają na to, by poddasze było wykończone stylowo i funkcjonalnie zarazem. Tam, gdzie standardowe elementy służące wykończeniu okna (jak firany czy zasłony) nie mają racji bytu, ta opcja sprawdza się z powodzeniem. Zaletą rolet na okna dachowe jest to, że można zakupić je w wersji zewnętrznej i wewnętrznej. Warto zadbać w ten sposób o własny komfort!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny