Jak wybrać firanki do kuchni na okno?

Firanki do kuchni występują w wielu rodzajach. Na rynku jest obecnie ogromny wybór najlepszych materiałów, wzorów i kolorów. Naprawdę jest z czego wybierać, lecz na samym szczycie w dalszym ciągu widnieją białe rolety rzymskie, które z jednej strony są typowym klasykiem, a z drugiej strony nadają się świetnie do nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeń.

Jeśli chcemy zakupić rolety rzymskie do kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które pomogą nam w odpowiednim ich doborze, zarówno na okno, jak i na okno balkonowe. Zatem w pierwszej kolejności musimy ustalić swój budżet oraz to, jakie rolety do kuchni nas interesują.

W dalszej kolejności powinniśmy odpowiednio zmierzyć nasze okno. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli roleta ma być również na oknie balkonowym, musi być ona zdecydowanie dłuższa, dlatego mierzenie jej długości nie zakończy się na mierzeniu do wysokości parapetu. Warto też wiedzieć, że górnym punktem rozpoczęcia mierzenia jest górna krawędź karnisza, a przy pomiarach szerokości powinniśmy dodać z dwóch stron po 5 cm. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach.

Po dokonaniu pomiarów i wyborze rodzaju rolety do kuchni możemy przystąpić do wyboru sklepu, który ma przystępne ceny i dobre opinie. Z tego też względu najczęściej kupowane są rolety rzymskie w Ikea. Znajdziemy tam najlepszy materiał, różnorodność wzorów i kolorów, a także możliwość zakupu rolet do kuchni na okno balkonowe.

Rolety rzymskie do kuchni - podstawowe informacje, o których warto wiedzieć

Firanki rzymskie do kuchni to nic innego niż rolety rzymskie na karnisz. Oczywiście w sklepach znajdziemy różne rodzaje rolet zaciemniających, ale białe rolety rzymskie to klasyka, która wkomponuje się we wszystkie aranżacje pomieszczeń. Pamiętajmy również o tym, że do ich produkcji stosowany jest najlepszy materiał.

Roleta rzymska na karnisz jest już od bardzo dawna znana szczególnie na zachodzie Europy. Do Polski rolety te trafiły trochę później, ale nadal mają opinię najmodniejszych rolet do wszystkich pomieszczeń. Dodatkowym atutem jest to, że cena za taką firankę rzymską do kuchni nie jest wcale tak wysoka, a jej montaż jest bardzo prosty. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zastosowaniu rolet rzymskich?

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Rolety rzymskie do kuchni, w tym białe rolety rzymskie i firany rzymskie do kuchni na okno oraz inne dekoracje okienne
Rolety rzymskie do kuchni - rodzaje, ceny, opinie, materiały, producenci

Roleta rzymska na karnisz może być wykonana z różnych materiałów. Tkaniny mogą być zasłoną, ale również traktowane jako transparentna firanka. Jeśli chodzi natomiast o sam montaż, taka biała roleta rzymska może być montowana do ściany, do sufitu, ale również bezinwazyjnie na karniszu i ramie okna. To właśnie na ramie okna zajmuje ona najmniej miejsca, ale zamontowanie jej na karniszu jest najprostszym sposobem.

Rolety rzymskie w Ikea i nie tylko - jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży

Roleta rzymska w Ikea dostępna jest pod wieloma postaciami. Ponadto w ofercie tego sklepu dostępne są również inne rodzaje rolet, o których warto wspomnieć. Rolety rzymskie do kuchni to rozwiązanie cieszące się najlepszymi opiniami, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by w naszym mieszkaniu pojawiły się w niej zupełnie inne rolety okienne.

Pierwszym rodzajem rolet są rolety zaciemniające, których główną funkcją jest zaciemnianie pomieszczeń. Takie rolety mogą zaciemnić nasz pokój nawet do 95%. Wykonane są one z gładkich tkanin i modnych kolorów, a przeznaczone są do pomieszczeń, w których wypoczywamy, m.in. salon, sypialnia czy pokój dziecięcy. Sprawdź także ten artykuł o szyciu rolet rzymskich.

Kolejnym rodzajem są rolety dekoracyjne, które wykończone są falbanami zakończonymi na prosto lub falisto, ale mogą być także bez falbany. Do takich rolet należą właśnie rolety rzymskie. Falbana, która znajduje się na końcu rolety, odgrywa niesamowicie ważną rolę dekoracyjną. Wielkim atutem jest to, że rolety te doskonale sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach naszego domu.

Rolety woalowe to zupełnie inny rodzaj rolet, które charakteryzują się zwiewnością, delikatnością i transparentnością, która wpuszcza światło do naszych pomieszczeń. Roleta ta to tak naprawdę nowoczesna firana, która nie zaciemnia pomieszczenia. Ten rodzaj rolety doskonale sprawdza się do kuchni i do salonu, natomiast nie ma możliwości, aby sprawdził się do sypialni. Jedynym rozwiązaniem jest dodatkowe zastosowanie zasłon. Z kolei innym rodzajem, będącym połączeniem rolet woalowych i warstw mniej lub bardziej zaciemniających, jest roleta dzień/noc, która sprawdzi się między innymi do sypialni i do łazienki.

Wybór rolet jest naprawdę ogromny. Możemy korzystać z różnorodności wzorów, tkanin i barw. Bardzo ważne jest jednak to, by przed zakupem dokonać prawidłowych wymiarów i pamiętać o odpowiednim doborze rodzaju rolety do funkcji, jaką spełniać ma w naszym domu, czy mieszkaniu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o żaluzjach rzymskich?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny