O czym pamiętać, kupując rolety okienne?

Zakup rolet okiennych powinien być odpowiednio przemyślany, tak aby rolety były prawidłowo dopasowane do naszych oczekiwań. Musimy pamiętać, że rolety mogą mieć różny materiał, wzory czy kolor. Rolety dzień noc czy rolety rzymskie do salonu są jednymi z najczęściej wybieranych rolet, ponieważ są najbardziej dekoracyjne, a dodatkowo mają pozytywne opinie i przystępne ceny. Dowiedzmy się jednak, na co zwrócić uwagę podczas wyboru rolet.

Wybierając rolety dzień noc czy rolety rzymskie w Ikea lub innym sklepie, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad naszym budżetem i tym, jaki rodzaj rolety na okno lub na drzwi balkonowe nas interesuje. Jeśli znamy już te szczegóły, możemy przystąpić do kolejnych działań.

Aby prawidłowo dopasować roletę dzień noc, czy jakąkolwiek inną do drzwi balkonowych i okien, powinniśmy przed zakupem dokonać pomiaru. Ważne by zaczynał się on od górnej krawędzi karnisza, jeśli chodzi o pomiar wysokości, natomiast przy szerokości istotne jest dodanie 5 cm z każdej strony. Jeśli już wszystko mamy przemyślane, możemy przystąpić do wyboru materiału i koloru, jaki powinna mieć roleta rzymska na karnisz. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach.

Jakie wykończone mogą być rolety okienne?

Rolety rzymskie w Ikea i innych sklepach, zarówno te, przeznaczone na drzwi balkonowe, jak i na okna, mogą mieć różne wykończenia. Od takich wykończeń zależy również cena rolet. Zobaczmy więc, jakie wykończenia rolet rzymskich do salonu możemy wybrać i jakie mają opinie.

W pierwszej kolejności zacznijmy od rolety, która nie ma dolnych wykończeń. Cieszy się ona bardzo dobrą opinią zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie zależy nam na oszczędzeniu jak największej ilości miejsca. To rozwiązanie jest często wybierane przez klientów lubiących minimalizm, którym nie zależy na dużej dekoracyjności.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Piękny salon oraz rolety rzymskie do salonu, na przykłąd rolety rzymskie w ikea oraz innych producentów wraz z cenami
Rolety rzymskie do salonu - najlepsze wzory, ceny, opinie, porady

Kolejne dwa rodzaje są zdecydowanie bardziej ozdobne, ale zajmują więcej miejsca niż to poprzednie. Oba zakończenia zbudowane są tak, że pociągając za sznurki, tworzy się jeden ozdobny panel, który może być prosty lub zakończony falą. Te rodzaje zakończeń dolnych są bardzo często stosowane przy aranżacji salonów i bardziej dekoracyjnych miejsc w domu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o zastosowaniu rolet rzymskich?

Rolety rzymskie w Ikea i nie tylko - jakie rodzaje rolet są dostępne

Rolety rzymskie w Ikea to nie jedyne rolety dostępne w ofercie tego sklepu. Poza standardowymi roletami znajdziemy tam również wszelkie dodatki, takie jak karnisze i inne potrzebne do zamontowania rolet elementy. Jeśli jesteśmy też zainteresowani udekorowaniem naszego parapetu, w sklepie znajdziemy różnorodne ozdoby i kwiaty, które nam w tym pomogą.

Bardzo często wybieraną roletą jest roleta zaciemniająca, która jest w stanie zaciemnić pomieszczenie nawet do około 92%. Ta roleta przeznaczona jest głównie do sypialni, biura czy pokoju dziecięcego, gdzie potrzebujemy odpoczynku. Z kolei rolety dekoracyjne, z falbanami lub bez chętnie wykorzystywane są do kuchni, salonów, ale i innych pomieszczeń. Wystarczająco zaciemniają pomieszczenia i są dekoracyjnym elementem.

Innym rodzajem rolet są rolety woalowe, czyli nowoczesne firanki, które nie zatrzymują promieni słonecznych, a przepuszczają je swobodnie przez okno. Ważne jest to, że takie rolety nie mogą być stosowane samodzielnie w sypialni czy pokoju dziecięcym, ponieważ nie dadzą nam odpowiedniego zaciemnienia w nocy. Innym już rozwiązaniem są rolety dzień noc, które zapewniają inne zaciemnienie w nocy, a inne, bardziej delikatne w dzień. Są one połączeniem rolet woalowych z warstwami zaciemniającymi. Takie rolety doskonale sprawdzają się do wszystkich pomieszczeń i nie ma problemu ze zbyt dużym lub małym zaciemnianiem ich. Sprawdź także ten artykuł o szyciu rolet rzymskich.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny