Rolety w OBI – najpopularniejsze produkty

Obecnie w ofercie znanego marketu budowlanego, znajdują się rolety okienne 3 producentów: Gardinia, Mardom oraz Haft. Największy wybór osłon okiennych dotyczy marki Gardinia. Firma proponuje nam najpopularniejsze typy rolet, w tym m.in.:

  • Rolety termoizolacyjne – rolety okienne, które wyróżniają się aluminiową warstwą po zewnętrznej stronie. Dzięki temu promienie słoneczne są odbijane, a pomieszczenie nie ulega nagrzewaniu. Izolacja działa także zimą, kiedy ciepło zgromadzone wewnątrz domu nie ucieka na zewnątrz.
  • Rolety dzień noc – dostępne są różne rozmiary rolet. Osłony posiadają pasy utkane rzadkim i gęstym splotem na przemian, dzięki czemu można odpowiednio regulować ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza mieszkania. Rolety dzień noc tego producenta wyróżniają się bezinwazyjnym montażem.
  • Rolety plisowane – nowoczesne rozwiązanie pozwalające na zamontowanie osłony na skrzydło okna. Możliwość zaciągania rolety od dołu, a także od góry. Producent zapewnił wysokiej jakości materiał, który jest odporny na strzępienie. Dodatkową zaletą jest antyseptyczna powłoka.
  • Roleta materiałowa mini – najpopularniejszy rodzaj rolety okiennej, która wyróżnia się bezinwazyjnym montażem. Do tego celu zostały wyprodukowane zaciskowe wieszaki, które umieszczamy bezpośrednio na skrzydle okna. Roleta materiałowa mini występuje w licznych wariantach kolorystycznych. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach.

Rolety OBI - przegląd marek

W OBI znajdziemy także rolety marki Mardom, wśród których w sprzedaży dostępne są rolety dzień noc, roleta materiałowa mini, a także akcesoria do montażu. W przypadku rolet dzień noc, mamy do czynienia z bezinwazyjnym montażem, przy pomocy specjalnych zacisków. Zaletą tego typu produktów jest mechanizm żyłkowy, dzięki czemu rolety dzień noc dedykowane są również do okien uchylnych. W ten sposób nie mamy problemu z wiszącym materiałem. Rolety tego producenta są wyposażone w mechanizm samohamujący. Takie same mechanizmy posiadają także rolety okienne mini.

Rolety okienne w domu i polecane rolety w OBI, na przykład rolety dzień noc i rolety rzymskie do mieszkania oraz innego rodzaju rolety okienne
Rolety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe

Wybierając rolety rzymskie, w markecie OBI znajdziemy produkty marki Haft. W tej serii będziemy mieli do czynienia z poliestrową tkaniną, dzięki której możemy uszyć specjalne tunele potrzebne do stworzenia specyficznej rolety. W powstałych tunelach umieszczamy pręty, a następnie przeciągamy przez nie sznurki potrzebne do regulacji materiału. W tkaninie znajdują się już kółka. Dzięki takim produktom możemy stworzyć rolety rzymskie na wymiar. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach zaciemniających?

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Pozostałe rodzaje rolet w innych marketach budowlanych

Oczywiście nie wszystkie produkty możemy zakupić w OBI. Na szczęście w pozostałych marketach budowlanych, takich jak Castorama lub Leroy Merlin, znajdziemy to czego szukamy. Na przykład rolety drewniane dostępne są w Castoramie. Nazywane są one również żaluzjami. Do wyboru mamy kilka odcieni drewnianych rolet, które doskonale ocieplą wnętrze swoim wyglądem. Jednocześnie świetnie zasłonią okno przed promieniami słonecznymi.

Przeglądając rolety w Castoramie, natrafimy również na rolety na okna dachowe. Najczęściej pozwalają one na całkowicie zaciemnienie pomieszczenia. Oczywiście rolety na okna dachowe mocowane są na listwach, dzięki czemu materiał całkowicie przylega do szyby. Najpopularniejsze produkty wykonane są z poliestru pokrytego od zewnątrz aluminiową warstwą. W ten sposób pomieszczenie dodatkowo chronione jest przed nagrzewaniem.

Ciekawą propozycją są nie tylko rolety wewnętrzne, ale również rolety do altany. Sprawdzają się one nie tylko przy altanach, ale również na tarasach i balkonach. Rolety do altany muszą być odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne. Jednocześnie stają się dodatkową osłoną przed nieproszonymi gośćmi. Tego typu rolety zaciągane są od góry do dowolnego poziomu. Podczas montażu rolet zewnętrznych, należy posiadać dolny punkt zaczepienia, najczęściej w postaci barierki. Sprawdź także ten artykuł o roletach w Leroy Merlin.

Rolety i żaluzje na wymiar - znajdź wykonawcę
Wybierz z ponad 36 000 polecanych firm wykonujących żaluzje i rolety z serwisu Fixly:

Rolety okienne – przykładowe ceny i opinie

Porównanie cen rolet w OBI oraz w innych sklepach ogólnobudowlanych pomoże podjąć decyzję o tym, w którym miejscu warto dokonać zakupu. Dodatkowo w poniższym cenniku znajdą się szacunkowe ceny najpopularniejszych typów rolet okiennych. W ten sposób przekonamy się, które z nich zaliczają się do najdroższych, a które do najbardziej ekonomicznych rozwiązań. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach w Castoramie?

Przykładowe ceny rolet w OBI i innych marketach

Nazwa produktu

Cena

Tkanina na rolety rzymskie 170 cm Haft na wymiar, rolety w Obi

Ceny od 44,99 zł/mb -  bardzo dobre opinie

Rolety termoizolacyjne Mini Thermo 42,5x150 cm Gardinia, rolety w Obi

51,99 zł – bardzo dobre opinie

Rolety plisowane Verona Gardinia 97x150 cm

91,99 zł – bardzo dobre opinie

Roleta materiałowa Gardinia Minia Aria 38x150 cm, Gardinia

29,99 zł

Rolety na okna dachowe zaciemniające 178x98 cm, niebieskie, rolety w Castoramie

98,98 zł

Rolety rzymskie Godhome Soyo 180x180 cm, kremowe, rolety w Castoramie

188,00 zł

Rolety plisowane 55x135 cm, zielone, rolety w Castoramie

118,00 zł

Rolety plisowane Verona 72,5x150 cm mocca, rolety w Leroy Merlin

74,98 zł

Rolety termoizolacyjne Thermolux Fuksja Vidella, rolety w Leroy Merlin

185,00 zł

Rolety na okna dachowe beżowe 78x118 cm, Velux, rolety w Leroy Merlin

325,00 zł

Rolety termoizolacyjne Thermolux biała Vidella, rolety w Leroy Merlin

77,00 zł

Rolety drewniane Colours Cana 120x180 cm jasna

268,00 zł

Rolety drewniane Colours Cana 180x180 cm ciemnobrązowa

388,00 zł

Rolety drewniane Colours Cana 45x180 cm ciemna

99,98 zł

Rolety do altany, markiza pionowa piaskowa 120x140 cm

162,40 zł

Rolety do altany nieprzepuszczające światła, Pessoa

429,99 zł

Roleta Standard w kasecie płaskiej na wymiar

Od 64,27 zł

Roleta MINI z tkaniną STANDARD na wymiar

Od 29,86 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny