Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne – które i kiedy wybrać
Na poddaszu niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków termicznych. Tylko właściwie dobrane przesłony – rolety wewnętrzne i zewnętrzne zagwarantują domownikom komfort, zarówno latem jak i zimą.
Podejmując decyzję o zakupie rolet warto zastanowić się, które funkcje są dla nas najważniejsze: ochrona przed nagrzaniem, zaciemnienie, izolacja okna w zimie, tłumienie hałasu czy walory dekoracyjne. Warto wybierać przesłony od renomowanych producentów np. firmy VELUX. Takie rolety wykonane są z najwyższej jakości materiałów i idealnie dopasowane do okna dachowego.
Rolety wewnętrzne – kontrola światła i efekt dekoracyjny
Rolety wewnętrzne VELUX zapewniają efekt rozproszenia światła lub zaciemnienia wnętrza. Do wyboru mamy plisowane, dekoracyjne, rzymskie czy zaciemniające. Jeżeli zależy nam na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia warto pamiętać, że w przypadku oryginalnych rolet wewnętrznych VELUX, to ile światła przepuszcza roleta zależy od jakości tkaniny, a nie od jej koloru. Możemy więc wybrać roletę zaciemniającą w ulubionym kolorze i dopasować ją do stylizacji wnętrza. Rolety zaciemniające VELUX dostępne są aż w 1800 niepowtarzalnych kolorach z palety NCS i RAL. Z kolei do pokoju dziecka idealnie sprawdzą się rolety z kolekcji VELUX&Disney z postaciami z bajek. Funkcjonalnym rozwiązaniem są także rolety zaciemniająco-plisowane DFD. Dzięki zaletom rolety zaciemniającej pozwalają uzyskać przyjemne zaciemnienie, gdy intensywnie świeci słońce. Gdy chcemy uzyskać efekt delikatnego rozproszenia światła, wystarczy rozwinąć część plisowaną. Efekt zmiękczenia światła zapewniają rolety plisowane FHL lub FML, które można zatrzymać w dowolnym miejscu na oknie. Niezwykle dekoracyjne są rolety rzymskie FHB z wymienną tkaniną.
Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki kolor wybrać, w sklepie internetowym veluxshop.pl możemy zamówić darmowe próbki z bezpłatną dostawą do domu.
Rolety zewnętrzne - ochrona niezależnie od pory roku
Rolety zewnętrzne VELUX, to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się o każdej porze roku. W chłodniejsze dni rolety poprawiają izolacyjność okna nawet o 17 proc.*, dzięki czemu zapobiegają stratom ciepła, z kolei latem redukują ilość gorących promieni słonecznych nawet o 94 proc.* i tym samym skutecznie obniżają temperaturę w pomieszczeniu w czasie upałów. Dodatkowo, rolety zewnętrzne chronią przed hałasem z zewnętrz, tłumią odgłosy padającego deszczu oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo domu. Umożliwiają także uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia w dzień, co jest bardzo przydatne w sypialni małego dziecka, które potrzebuje popołudniowej drzemki.
Montaż rolet zewnętrznych przyniesie spodziewane korzyści, tylko wtedy, gdy będziemy z nich aktywnie korzystać przez cały rok. Zimą, gdy w ciągu dnia chcemy pozyskać jak najwięcej energii cieplnej ze słońca, zostawiajmy rolety podniesione. Latem wręcz przeciwnie – wychodząc z domu zamykajmy je, by zapobiegać przegrzaniu wnętrza. Inna zasada obowiązuje nocą - zimą chronimy się przed utratą ciepła, więc opuszczamy rolety, zaś latem podnosimy je, by skorzystać z różnicy temperatur i w naturalny sposób przewietrzyć i ochłodzić pomieszczenie.
Rolety – komfort zdalnego sterowania
W roletach elektrycznych, jak i zasilanych na baterią słoneczną, udogodnieniem w użytkowaniu jest klawiatura naścienna oraz możliwość zainstalowania systemu VELUX ACTIVE, który pozwala na sterowanie roletami za pomocą aplikacji w telefonie. System, na podstawie danych z lokalnych stacji pogodowych oraz z wewnętrznych czujników jakości powietrza, sam decyduje kiedy podnieść lub zaciągnąć roletę.
Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej osłony zewnętrznej i jednej osłony wewnętrznej. Tak wyposażone okno dachowe zyskuje bardzo wiele na funkcjonalności.
Rolety możemy zamówić bez wychodzenia z domu, w sklepie internetowym: https://www.veluxshop.pl/, z bezpłatną dostawą do domu. Wystarczy podać informacje z tabliczki znamionowej: typ i rodzaj okna.
*Wartości techniczne są zgodne z normami EN ISO 12567-2, EN 13363-2 i ISO 15099. Efekt końcowy uzależniony jest od rodzaju okna i szyby.
artykuł sponsorowany