Rolety wolnowiszące - podstawowe informacje na ich temat

Wybierając rolety okienne do swojego mieszkania, bez różnicy, czy są to rolety rzymskie, rolety plisowane, rolety zaciemniające, rolety dzień noc, montowane do ściany lub sufitu, w kasecie lub nie, warto poznać specyfikę tych konkretnych rolet, dzięki czemu łatwiej będzie nam zdecydować, które są odpowiednie dla nas i naszego wystroju wnętrza.

Rolety materiałowe wolnostojące, czyli rolety wolnowiszące są podstawowym systemem zaciemniającym wnętrze. Technicznie można je stosować na największe przestrzenie okienne nawet do 250 cm i właśnie z taką myślą zostały one stworzone. Wiele osób przyciąga to, że ich cena nie jest wysoka, a jest odpowiednia do jakości wykonania, dodatkowo też można je zamówić na wymiar, a najważniejsze jest to, że montowanie do ściany czy sufitu nie jest kłopotliwe. Ponadto rolety rzymskie np. w kasetach mogą sprawdzić się również jako ekran projektowy, a te jednobarwne lub w jakiś ciekawych wzorach mogą stać się przesłoną regałów, lub wnęk. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Rolety plisowane, rolety rzymskie, czy też rolety dzień noc mają bardzo dobre opinie, ponieważ wybór materiałów, wzorów i kolorów jest ogromny. Jeśli chodzi o materiały, rolety zaciemniające mogą być wykonane z półtransparentnych, całkowicie zaciemniających lub odbijających światło materiałów. Ich kolory zaczynają się od klasycznej białej barwy, poprzez kremową, jasnobrązową, szarą, czarną oraz ciemnobrązową, ale zakupimy także rolety w jaskrawych i żywych kolorach.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Rolety materiałowe wolnostojące - jak je zamontować

Montaż rolet zaciemniających jest bardzo prosty. Musimy jednak pamiętać o tym, że roleta plisowana, roleta dzień noc czy roleta rzymska mogą być różnie montowane, szczególnie wtedy, gdy są one w kasecie. Dlatego też musimy zastanowić się, jaki rodzaj mocowania będzie dla nas najlepszy.

Rolety wolnowiszące są montowane do ściany lub do sufitu. Jeśli natomiast nie mamy takiej możliwości, wtedy ewentualnie można zainstalować roletę do ramy okiennej przy pomocy uchwytów. Ważny jest tutaj jednak odpowiedni wymiar rolety, by żadna z jej części nie wystawała poza ramę okienną. Dlatego tak dobrą opinią cieszą się rolety na wymiar. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach z Castoramy?

Rolety wolnowiszące w oknie jako polecane rolety okienne oraz ich cena i opinie, a także najlepsze modele wraz z cenami
Rolety wolnowiszące - rodzaje, ceny, opinie, materiały, porady

Pamiętajmy również o pewnych ograniczeniach, a mianowicie o tym, że rolety zasłonięte uniemożliwią nam otwarcie okna, przez co najpierw będziemy musieli je odsłonić, a dopiero później otworzyć okno. Warto też wspomnieć o odpowiedniej pielęgnacji rolety. Otóż rolet klasycznych nie czyści się na mokro, ponieważ może to je deformować, dlatego zaleca się korzystanie ze szczotek do kurzu, wałków do czyszczenia odzieży lub też odkurzaczy.

Cena za te rolety okienne i możliwości ich zastosowania

Opinie na temat rolet wolnowiszących są bardzo dobre. Ma to też swoje powody. Rolety wolnowiszące wyglądają bardzo atrakcyjnie i możemy je bez problemu dopasować do aranżacji swoich pomieszczeń. Dzięki szerokiej gamie wzorów i kolorów wzbogacimy swoje wnętrze w pasującą do pomieszczenia roletę, która może stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym. Pamiętajmy jednak o tym, by rolety były dopasowane do pomieszczeń pod względem stylu, w jakim urządzony jest nasz pokój, kuchnia lub łazienka. Sprawdź także ten artykuł o roletach zaciemniających.

Jeśli chodzi natomiast o ceny, wybór rolet wolnowiszących jest dla wielu osób oczywisty, ponieważ nie są one drogim rozwiązaniem. Tanie rolety okienne możemy zakupić już za kwotę 25 zł. Oczywiście dostępne są również droższe rozwiązania, sięgające 100, a nawet 200 zł za roletę.

Warto wiedzieć, że cena rolet materiałowych wolnostojących zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest to, jaka jest wielkość rolety, a także jaki materiał został użyty do jej produkcji. Warto wspomnieć, że duże znaczenie ma także producent oraz to, czy rolety były wykonywane według wymiaru podanego przez klienta. A może zainteresuje cię także ten artykuł o roletach i żaluzjach dzień noc?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny