Rower elektryczny składany czy miejski – jaki wybrać?
Rowery elektryczne to hit ostatnich kilku lat. Są one szybsze niż tradycyjne modele, a dodatkowo pozwalają na pokonanie większej ilości kilometrów przy mniejszym wysiłku. Każdy rower tego typu posiada silnik elektryczny, baterię, koła, ramę oraz hamulce, ale poza tym modele dostępne na rynku pod wieloma względami się różnią.
Rower elektryczny składany – dla kogo?
Rower elektryczny składany (sprawdź na: https://electofun.pl/48-e-rowery-skladane ) to jeden z dwóch najpopularniejszych modeli dwuśladów dostępnych na rynku. Jego największą zaletą jest niewielki rozmiar, lekka konstrukcja i poręczność. Tak niewielkie rozmiary znacznie ułatwiają transport i przechowywanie pojazdu. Rower elektryczny składany można swobodnie przewozić pociągiem czy samochodem i przechowywać nawet w niewielkim mieszkaniu. W większości przypadków rowery te posiadają silnik zamontowany z tyłu oraz kilkustopniowe wspomaganie elektryczne z regulacją. Sterowanie odbywa się natomiast bezpośrednio z poziomu kierownicy za pośrednictwem prostego w obsłudze panelu. Niektóre modele są również wyposażone w funkcję ruszania bez pedałowania i jazdę z prędkością 6 km/h. Taka funkcja znacznie ułatwia prowadzenie roweru pod górę z dużym obciążeniem na bagażniku czy kierownicy. Ponadto, praktycznie każdy rower elektryczny składany posiada bagażnik, który pozwala na przewożenie większej ilości rzeczy bez obciążania kierownicy i kręgosłupa. Dużą zaletą tego rozwiązania jest również wysoka dostępność – rowery elektryczne posiadają w swojej ofercie nie tylko sklepy elektroniczne, ale nawet nie jeden sklep z hulajnogami elektrycznymi.
Miejski rower elektryczny – zalety rozwiązania
Równie popularne, co składane rowery, są miejskie rowery elektryczne. Ich konstrukcja pozwala zachować komfortową, wyprostowaną sylwetkę podczas jazdy, co przekłada się bezpośrednio na doskonałą widoczność i większe bezpieczeństwo. Taki rower elektryczny doskonale nadaje się do codziennej jazdy po mieście lub na weekendową wycieczkę. Jego wadą może być większa waga spowodowana większą mocą silnika elektrycznego. Jazda miejskim rowerem jest natomiast bardzo płynna i lekka. Większość modeli jest w stanie rozpędzić się do 25 km/h już po kilku przekręceniach pedałami. Ponadto, są świetnie dostosowane do jazdy po nierównych powierzchniach chodników i dróg. Analogicznie, jak w przypadku składaków, miejski rower elektryczny jest również wyposażony w funkcję wielostopniowego wspomagania sterowanego bezpośrednio z panelu na kierownicy, co znacznie usprawnia prowadzenie pojazdu.
artykuł sponsorowany