Sprzęt RTV do domu - co warto kupić i na co zwrócić uwagę?

Urządzanie domu lub mieszkania to dość długi proces. Do najpotrzebniejszych rzeczy należą oczywiście meble do każdego pomieszczenia. Zaraz za nimi plasują się urządzenia AGD, bez których nie ma mowy o codziennym funkcjonowaniu w komfortowych warunkach. Gdy mamy już wszystko z powyższych kategorii przychodzi czas na równie ważne inwestycje. Wybieramy się do sklepów w poszukiwaniu sprzętu RTV.

Telewizory i akcesoria do nich

Sprzęt RTV zapewnia nam rozrywkę w rozmaitych formach. Różne są też rodzaje urządzeń do wyboru. Nieustającą popularnością cieszą się telewizory mimo ogromnej konkurencji w postaci internetu na abonament. Producenci odbiorników telewizyjnych dają na kilka opcji do wyboru. Najtańszy i najprostszy jest telewizor LCD. Warto go kupić, jeśli zamierzamy zasiadać przed nim okazjonalnie. Dla bardziej wymagających widzów lepszą opcją będą urządzenia LED i OLED. Ciekawą propozycją są też telewizory z funkcją Smart TV. Umożliwiają przeglądanie internetu, sterowanie głosowe lub za pomocą smartfona itp. Popularne telewizory to między innymi:

    LG OLED55B8 – przekątna 55 cali, rozdzielczość 4K UDH, matryca OLED,
  • Samsung UE55NU7172 – rozdzielczość UDH, przekątna 55 cali, matryca LED
  • Panasonic Viera TX-32ES510E – rozdzielczość HD Ready, przekątna 32 cale, matryca LED
  • Mając już dobry telewizor możemy wykupić abonament telewizji satelitarnej czy platform streamingowych z bazą filmów i seriali. Jeśli zależy nam na niepowtarzalnych wrażeniach warto zainwestować w zestaw kina domowego. Zazwyczaj składa się z odtwarzacza DVD lub Blue-ray, pięciu głośników i subwoofera. W droższych zestawach występują dwie lub nawet cztery kolumny. Oczywiście taki zestaw można zmodyfikować. W sprzedaży znajdują się też wersje z mniejszą liczbą głośników. Co ważne taki zestaw będzie współpracował z praktycznie każdym telewizorem.

    Sprzęt RTV w innych pomieszczeniach

    Powyżej opisaliśmy sprzęt, którego miejsce jest w salonie. To oczywiście nie koniec propozycji. Urządzenia RTV mogą znaleźć się też w kuchni obok wyposażenia z grupy AGD. Może być to na przykład radio lub radioodtwarzacz. Obie propozycje umilą czas podczas gotowania. Alternatywą dla nich są przenośne odtwarzacze DVD. Trzeba też wspomnieć o innych urządzeniach przenośnych jak chociażby bezprzewodowe głośniki, słuchawki, ipody. Do sprzętu RTV możemy też śmiało zaliczyć nawigacje GPS, które są niezwykle przydatne podczas podróży.