RTV i AGD

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe side-by-side - przegląd produktów i cen

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe side-by-side - przegląd produktów i cen

Piekarnik do zabudowy - jak wybrać najlepszy stosunek ceny do jakości?

Piekarnik do zabudowy - jak wybrać najlepszy stosunek ceny do jakości?

Zmywarki - sprawdzamy, która daje najlepszy stosunek ceny do jakości

Zmywarki - sprawdzamy, która daje najlepszy stosunek ceny do jakości

Znajdź firmę budowlaną

Kupowanie sprzętów AGD i RTV to już ostatni etap wyposażania mieszkania. Pralka, kuchenka elektryczna czy zmywarka to absolutnie podstawowe sprzęty. Podpowiadamy, jakie sprzęty AGD i RTV wybrać i czym się kierować przy ich kupowaniu.

Pralka, lodówka i zmywarka – duże AGD do domu

Wybór dużego AGD jest jedną z najważniejszych decyzji w czasie wyposażenia domu. Sprzęt tego rodzaju to dość duży wydatek i warto byłoby, by był naprawdę dobrej jakości. Dzięki temu posłuży przez co najmniej kilka lat. W tym wypadku istotny jest oczywiście wybór producenta. Im bardziej znany, tym możemy mieć większą pewność, że piekarnik elektryczny, lodówka czy pralka będą lepiej serwisowane. To ważne także, jeśli chodzi o naprawy – standardowe modele i znani producenci sprzętów gwarantują, że łatwiej znajdziesz części zamienne w przypadku awarii.

Kolejny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę to klasa energooszczędności. Obecnie rezygnuje się z kuchenek i piekarników gazowych, więc wszystkie sprzęty w kuchni działają na prąd. Dlatego warto kupić sprzęt klasy A+++, czyli obecnie najwyższej możliwej klasy energooszczędności. Chociaż sprzęt AGD i RTV takiej klasy jest nieco droższy w porównaniu do innych, inwestycja zwróci się w niższych rachunkach za prąd.

Po trzecie warto zwrócić uwagę na wymiar estetyczny wszystkich sprzętów. Oczywiście warto, by odpowiadały ci pod względem wizualnym, jednak warto przemyśleć także to, by kuchenka elektryczna, piekarnik elektryczny i zmywarka oraz lodówka pasowały do siebie. Mieszanie kolorów czy połączenie różnych stylów nie jest najlepszym pomysłem. Łatwo o chaos, który nie będzie dobrze się prezentował.

Odkurzacze i ekspres do kawy – najlepszy wybór

Po wyborze dużych sprzętów AGD czas na mniejsze. W tym zbiorze znajdują się takie rzeczy jak czajnik elektryczny, ekspres do kawy, toster czy wyciskarka do soku – wszystko to, co będzie stało na i w kuchennych meblach. Wydawałoby się, że to drobiazgi, jednak zakupując je, także warto się głęboko zastanowić. Po pierwsze – warto określić, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na ten cel. W przypadku małego AGD, zwłaszcza odkurzaczy czy ekspresu do kawy, rozstrzał cen jest po prostu ogromny. Równie dobrze możesz kupić ekspres za 200 zł, jak i za 7-8 tysięcy.

Dopiero po ustaleniu kwoty zacznij się rozglądać wśród swojego przedziału cenowego. Weź pod uwagę takie aspekty jak materiał wykonania i dodatkowe opcje. W przypadku większości sprzętów, zwłaszcza tych grzejących, jak toster, gofrownica czy czajnik istotna jest moc grzania i temperatura, do której urządzenie może maksymalnie się rozgrzać. Odkurzacze także powinny mieć najlepszy stosunek mocy do ceny.

Nie zapomnij także o względach estetycznych. Dotyczy to tych sprzętów, które zawsze będą stały na wierzchu, jak ekspres do kawy, czajnik czy toster. Dobrze, by pasowały do siebie kolorem i stylem, muszą także być harmonijne z resztą kuchni. Obecnie na rynku pojawiło się mnóstwo sprzętów stylizowanych, w stylu retro, bardzo kolorowych lub eleganckich, o minimalistycznej formie. Masz naprawdę ogromny wybór.

Inteligentne domy: sprzęty, które usprawnią działanie domu

Inteligentne domy są wyposażone w nowoczesne systemy i technologie, które mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa użytkowania domu, a także zwiększyć komfort życia w nim. Coraz częściej systemy inteligentnych domów zakłada się w starych budynkach, powoli staje się to także standardem w tych nowobudowanych.

Polega to na założeniu instalacji, która steruje różnymi sprzętami i ustawieniami w domu. Systemowi temu podlega na przykład system ogrzewania. Możesz ustawiać automatycznie temperaturę w każdym pomieszczeniu z osobna, zmniejszać temperaturę w nocy, by podnieść ją tuż przed wstaniem lub nagrzewać dom przed powrotem z pracy.

System ten pomaga sterować jeszcze całym szeregiem urządzeń. Za jego pomocą możesz sterować oświetleniem w i na zewnątrz budynku, systemem zraszaczy, alarmem, wentylacją i rekuperacją, a także żaluzjami i roletami. To bardzo wygodny system, który sprawi, że dom stanie się bardziej komfortowy.

CZYTAJ WIECEJ
Jaka płyta gazowa ceramiczna będzie najlepsza do kuchni? Sprawdzamy
Jaka płyta gazowa ceramiczna będzie najlepsza do kuchni? Sprawdzamy
Najlepsze lodówki do domu - która ma najlepszy stosunek ceny do jakości?
Najlepsze lodówki do domu - która ma najlepszy stosunek ceny do jakości?
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij