W jakich dzielnicach jest najwięcej nieruchomości na sprzedaż?

Ponieważ Gdańsk to jedno z najchętniej zamieszkiwanych miast w Polsce, rynek nieruchomości jest tu bardzo rozwinięty. W wielu tutejszych dzielnicach powstają nowe inwestycje deweloperskie. Co więcej, nowe osiedla często obejmują budowę naprawdę dużej liczby mieszkań. Gdzie aktualnie dostępnych jest najwięcej nieruchomości na sprzedaż? Już od dłuższego czasu deweloperzy budują najwięcej inwestycji w takich dzielnicach jak Chełm i Gdańsk Południe, Jasień, Ujeścisko-Łostowice, Siedlce oraz Letnica. Sporo nieruchomości na sprzedaż jest też dostępnych na terenie samego Śródmieścia.

Jak kształtują się ceny?

W kontekście rynku nieruchomości nie sposób nie wspomnieć o tym, jak kształtują się ich ceny. W tej kwestii wiele osób może się rozczarować, ponieważ Gdańsk pod tym kątem jest jednym z najdroższych miast w Polsce. Wyprzedzają go tylko Kraków i oczywiście Warszawa. Co ciekawe, mimo że ceny mieszkań w Gdańsku -https://bigdata.rynekpierwotny.pl/ceny-mieszkan/gdansk/ są bardzo wysokie, na rynku nieruchomości widać bardzo wysoki popyt. Osoby, które chciały się tu przeprowadzić, a także inwestorzy chcący kupić lokal pod wynajem, nie rezygnowali z zakupu nawet w obliczu pandemii koronawirusa.

Z uwagi na wysoki popyt, ceny nieruchomości wciąż rosną. Na rynku pierwotnym średnia cena za metr kwadratowy wynosi już ponad 10 tys. złotych. Jedną z najdroższych, a zarazem najbardziej rozbudowanych, części miasta jest Chełm i Gdańsk Południe. Nikogo nie powinno dziwić to, że wysokie ceny mieszkań są też w samym Śródmieściu. Tutaj w wybranych inwestycjach trzeba zapłacić ponad 14 tys. złotych za metr kwadratowy. Gdzie z kolei ceny mieszkań w Gdańsku są najniższe? Pod tym względem dzielnicą wartą uwagi jest Jasień.

Jakich nieruchomości buduje się tu najwięcej?

Gdańsk to miasto, które jest równie chętnie zamieszkiwane przez rodziny z dziećmi, jak i singli. Często na zakup albo wynajem mieszkania decydują się tu studenci. Z tego względu deweloperzy budują tu najwięcej mieszkań 2- i 3-pokojowych. Zarówno jednych jak i drugich jest obecnie w sprzedaży ponad tysiąc.

Wiele mieszkań 2-pokojowych deweloperzy budują na terenie takich dzielnic jak Jasień, Ujeścisko-Łostowice, Chełm i Gdańsk Południe czy też Letnica. W tych samych częściach miasta bez problemu można znaleźć też na sprzedaż lokale 3-pokojowe. Rodziny z dziećmi, które chciałyby kupić większe

mieszkanie, mogą przejrzeć oferty nieruchomości budowanych w Jasieniu oraz Letnicy. Sporo kawalerek, którymi mogą być zainteresowani single, jest z kolei na sprzedaż w samym Śródmieściu, a także w Młyniskach i popularnej gdańskiej dzielnicy Chełm i Gdańsk Południe.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły