System rynnowy Bryza – na czym to polega

Bryza zajmuje się sprzedażą całych systemów rynnowych. Znajdują się w nich wszystkie potrzebne elementy – od rur spustowych i rynien poddachowych, poprzez złączki, haki, uchwyt rynnowy aż do odzyskiwaczy wody deszczowej. Dzięki temu możesz mieć kompletne orynnowanie do domu i to w bardzo szybki sposób. Złączka rynnowa czy narożnik wewnętrzny i narożnik zewnętrzny to niezbędne elementy przy montażu.

System rynnowy Bryza możesz zamówić już gotowy – firma ma przygotowane kilka różnego rodzaju systemów, które najlepiej sprawdzają się do standardowych domów. Jeśli wiesz, czego potrzebujesz, wystarczy jedno kliknięcie, by złożyć zamówienie. Możesz jednak także zamówić wszystko na wymiar i dopasować do swojego, może nietypowego domu.

Bryza daje możliwość wyliczenia koniecznego orynnowania na podstawie projektu domu, możesz też skonsultować się z fachowcem marki, który udzieli ci pomocy. Dzięki temu łatwo będzie skompletować swój własny system rynnowy Bryza, idealnie dopasowany do twojego domu. Jeśli czegoś ci zabraknie lub zostanie źle zamontowane, zawsze możesz dokupić pojedyncze elementy. Są one dostępne w wielu sklepach typu dom i ogród. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o rynnach.

Rynny Bryza – czy naprawdę warto

Przygotowanie całego systemu jest bardzo wygodne, ale czy rynny Bryza naprawdę zasługują na uwagę na tyle, żeby wybrać je z spośród dużej konkurencji? Bryza zdobyła aż kilkanaście różnego rodzaju certyfikatów, które potwierdzają jakość jej produktów. Marka ma wyłącznie rynny PCV, klasa materiału została potwierdzona atestem.

Cały system rynnowy jest łatwy w montażu i nie wymaga jakiś szczególnych umiejętności. Warto wiedzieć, że wszystkie produkty i systemy rynnowe Bryza są objęte gwarancją producencką aż na 10 lat. To naprawdę rozwiązanie na lata i coraz więcej osób przekonuje się do tego, że tego rodzaju rynny mogą być lepsze, niż stalowe.

To, co przemawia za wybraniem rynien Bryza to także kolory. W każdym systemie i zestawie masz ich do wyboru aż siedem. Co więcej – na stronie znajdziesz także porady, dzięki którym będziesz mógł dobrać odcień do swojego dachu. Dostępne kolory to oczywiście brąz i biel, a do tego jeszcze zieleń, grafit, ceglasty, czerwień i miedź. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rynnach stalowych?

Rynny PCV czy stalowe?

Orynnowanie stalowe jeszcze do niedawna było standardem. PCV kojarzyło nam się z niezbyt wytrzymałym materiałem. Okazuje się jednak, że technologia poszła do przodu i PCV może się opłacać o wiele bardziej od stali! Przede wszystkim dlatego, że najnowsze tworzywa nie są podatne na działanie słońca, deszczu czy zmian temperatur. Na dodatek są bardziej trwałe – niestraszna im korozja.

Odprowadzanie wody deszczowej rynnami PCV jest identyczne, jak stalowymi. Wymagają one jednak o wiele mniej pracy przy konserwacji. Czyszczenie od czasu do czasu wystarczy, nie trzeba ich malować ani pokrywać środkami antykorozyjnymi. Są bardziej odporne na zadrapania. Na dodatek ich cena jest znacznie niższa. Trzeba jednak przyznać, że rynny stalowe są bardziej trwałe – jeśli będą odpowiednio pielęgnowane wytrzymają w dobrym stanie około 80 lat. Odprowadzanie wody deszczowej za pomocą rynien plastikowych będzie bezproblemowo przebiegało około 50 lat.

Rynny bryza i cały system rynnowy bryza oraz orynnowanie i jego cennik i koszt instalacji, a także opinie o produktach
Rynny BRYZA - opinie, ceny, zastosowanie systemów rynnowych

Odprowadzenie wody - sprawdź promocje

Rynny Bryza – cennik systemów i elementów

Zaprojektowany na wymiar system rynnowy Bryza może mieć bardzo różne ceny. Wszystko zależy od tego, jakie wymiary ma twój dom, jaka będzie średnica rur spustowych i jak wiele łączników czy uchwytów będzie potrzebnych. Kupując gotowy system rynnowy także możesz mieć różne ceny. Wszystko zależy od tego, jakie elementy wybierzesz i jak długie będą rury spustowe – im dłuższe, tym więcej będzie kosztował transport. Sprawdź także ten artykuł o zastosowaniu rynien kwadratowych.

Jeśli kupujesz elementy w systemie, ceny będą niższe niż poszczególnych części osobno. Przedstawiamy orientacyjny cennik elementów systemów rynnowych Bryza.

Cennik elementów systemu rynnowego Bryza

Nazwa elementu

Cena w systemie

Cena osobnego elementu

Rynna dachowa Cellfast 2 mb

16,50 zł

19,50 zł

Rynna dachowa Cellfast 4 mb

33,50 zł

36,50 zł

Złączka rynnowa

10,50 zł

12,50 zł

Lej spustowy

15,50 zł

18,50 zł

Narożnik wewnętrzny

15,50 zł

18,40 zł

Rura spustowa Cellfast 2 mb

21,50 zł

29,50 zł

Rura spustowa Cellfast 4 mb

42,50 zł

50 zł

Odzyskiwacz wody deszczowej

24,50 zł

26 zł

Uchwyt rynnowy

4,50 zł

5,50 zł

Odzyskiwacz wody deszczowej Bryza – na czym to polega

Dobre opinie zdobywa także odzyskiwacz wody deszczowej Bryza. Jest to nowy element systemu rynnowego Bryza. To niewielka część rynny, dzięki której można zamknąć odpływ wody deszczowej. Jest on wyposażony w specjalny otwór i szybkozłączkę, którą można doprowadzić płyn do specjalnego pojemnika na deszczówkę.

Jest to efektywny sposób na łapanie wody deszczowej i wykorzystanie jej później na przykład do podlewania ogrodu. Średnica rur spustowych powinna wynosić 90 mm – odzyskiwacz jest dopasowany do standardowego orynnowania domu jednorodzinnego. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu rynien w domu?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny