Salon połączony z jadalnią – jakie meble do salonu?

Połączenie pokoju do codziennego wypoczynku z miejscem, w którym wspólnie z rodziną i znajomymi spożywamy posiłki to wbrew pozorom świetny pomysł. Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze bardziej zbliżyć się do osób, dla których często nie mamy czasu w ciągu zwykłych dni tygodnia. Warto jednak zadbać, aby całość takiego pomieszczenia była spójna i harmonijna. W tym celu należy dobrać odpowiednie meble do salonu, które będą pasowały równocześnie do mebli jadalnianych. Jak to osiągnąć?

Podział na strefy w mieszkaniu z połączoną kuchnią i salonem

Po pierwsze pamiętajmy, że za sprawą sofy do salonu lub narożnika jesteśmy w stanie oddzielić jedną strefę pomieszczenia od drugiej. Dlatego, jeśli w naszym salonie znajduje się również stół do jadalni i krzesła, to warto zrezygnować ze stawiania kanapy pod ścianą lub w rogu pomieszczenia. Jeśli chcemy sprytnie wydzielić strefy zdecydowanie lepiej będzie postawić sofę czy wypoczynek w odpowiednim miejscu na środku, tym samym tworząc osobną strefę za sofą. Najlepiej gdy to tam znajduje się nasz stół i krzesła. Odpowiednie rozplanowanie mebli w pomieszczeniach, gdzie znajduje się kuchnia z aneksem dają niesamowity efekt. Zyskujemy dodatkowe miejsce ze względu na brak ścian i drzwi oraz mamy większą przestrzeń.

Meble do salonu – jak dopasować do stołu i krzeseł?

Design jadalni powinien zgadzać się ze stylem panującym w salonie. Jeśli chcemy na przykład, żeby pomieszczenie było utrzymane w nowoczesnym stylu, to zastosujmy się do tego do całości. Jeśli stawiamy na styl nowoczesny, to powinniśmy wybrać meble w tym samym stylu, zarówno wypoczynkowe do salonu, jak i do jadalni i spożywania posiłków. Ta konsekwencja pozwoli nam na stworzenie spójnego wyglądu mieszkania, nawet z podziałem na strefy, które mają spełniać odmienne funkcje.

Rodzaj drewna mebli do salonu i jadalni

Ważna jest również tonacja używanego przez nas drewna. Nie powinniśmy bowiem łączyć typowo skandynawskiego stołu do jadalni z barwionych na biało desek ze zdobioną haftami kanapą posiadającą elementy wykonane z ciemnego, ciepłego drewna. Temat drewna w różnych aranżacjach jest dosyć grząski. Nawet jeśli dopasujemy do siebie dwa rodzaje drewna w pomieszczeniu – np. komoda i podłoga – to powinniśmy podczas dobierania reszty mebli do salonu trzymać się któregoś z nich. Ewentualnie jeden rodzaj drewna może być zarezerwowany dla części salonowej a drugi dla jadalnianej.

Dodatki i dekoracje do salonu

Warto zawsze mieć na uwadze rolę szczegółów i ich wpływu na ogólne wrażenie i efekt. Elementy dekoracyjne oraz dodatki takie jak uchwyty mebli, nóżki, kolorystyka dodatków mają znaczenie. Często to właśnie w szczegółach tkwi istota dobrego dopasowania poszczególnych elementów salonu połączonego z jadalnią i kuchnią w nowoczesnych wnętrzach. Znaczenie ma także paleta i temperatura wybranych barw. Jeśli całe pomieszczenie razem z sufitem, ścianami i podłogą utrzymane jest w mniej więcej tym samym kolorze, to warto przełamać go przy pomocy jakiejś innej barwy. Możemy to zrobić za sprawą krzeseł do jadalni. Ich obicia w danym kolorze możemy następnie dopasować do koloru poduszek dekoracyjnych leżących na sofie. Jeżeli mamy wątpliwości co do ich dopasowania, to możemy sprawdzić, czy pasują do siebie na tablicy barw. Dla osób, które nie czują się w roli osoby dekorującej wnętrze pomocnym rozwiązaniem może być zdecydowanie się stonowane kolory. Odcienie szarości czy beżu zawsze będą ze sobą dobrze współistnieć. Artykuł powstał we współpracy ze sklepem outletmeblowy.pl, gdzie w ofercie znajdują się świetnej jakości meble do salonu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły