Stolik z europalet

Meble budowane z palet zyskują coraz większą popularność. Wszystko za sprawą, że są tanie i efektownie prezentują się w niemal każdej aranżacji. Z palet można zbudować wiele funkcjonalnych przedmiotów. W tym artykule opiszemy jak za pomocą europalet zbudować stolik, który postawisz w salonie.

Do kosztów budowy stolika należy doliczyć koszty pozostałych elementów. Kołka do naszego stolika w zależności od konkretnego modelu, jaki wybierzemy kosztować będą około 15-30 złotych za sztyk. Impregnat do drewna kosztować będzie około 20 złotych, a pozostałe materiały takie jak papier ścierny, wkręty i podkładki sumarycznie kosztować nas będą około 10 złotych. Oznacza to, że całość naszego przedsięwzięcia to przy dobrych wiatrach niewiele ponad sto złotych.

Jak zbudować stolik – krok po kroku

Należy zacząć od odczyszczenia naszej palety z wszelkich zabrudzeń i niedoskonałości. Wyrównajmy wszystkie nierówności i usuńmy drzazgi za pomocą papieru ściernego lub szlifierki o ile ją posiadamy. Kolejnym krokiem jest potraktowanie drewna impregnatem. Krok ten możemy pominąć pod warunkiem, że nasz stolik nie będzie narażony na żywioły, czyli nie będzie stał na tarasie, podwórku czy balkonie.

Kolejnym krokiem jest wykończenie palety. Możemy pomalować ją na dowolny kolor lub użyć lakieru by zachować naturalny kolor drewna. Jeżeli zdecydujemy się na malowanie odpowiednia będzie farba olejna. Świetnym pomysłem na zwieńczenie naszego stolika jest zakup hartowanego szkła, które postawimy na palecie. Szkło możemy połączyć z paletą za pomocą specjalnego bezbarwnego kleju.

Przykręcenie kółek to tylko formalność i ostatni szlif. Po przykręceniu możemy cieszyć się gotowym meblem, który jest genialny w swojej prostocie i z pewnością sprawdzi się w każdym salonie.

Polecane narzędzia dla każdego majsterkowicza - sprawdź oferty

Osoby z zacięciem artystycznym budowę mebli z palet mogą zamienić z hobby na dobrze płatną pracę dodatkową. Używając materiałów za niewiele ponad sto złotych możemy zbudować małe dzieło sztuki, które odsprzedamy za co najmniej dwa razy więcej.

Ceny europalet

Cena europalet waha się w zależności od miej za ich zakupu, oraz ich stanu. By maksymalnie obniżyć koszt wyprodukowania mebla należy szukać europalet w skupach, różnego rodzaju hurtowniach lub marketach budowlanych. My osobiście wybraliśmy skup palet TEFRA z Poznania, która oferuje zarówno europalety nowe jak i używane klasy pierwszej i drugiej http://www.tefra.com.pl/palety-euro-2/. W przypadku budowania mebli z europalet wystarczy nam klasa druga. Budując stolik potrzebujemy aż jedną sztukę palety, więc zamkniemy się w kwocie około 20-30 złotych.



artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny