Image: The Ice Bath, https://theicebath.com.au/

Sauny IR – jak działają?

Można powiedzieć, że zasada działania sauny Infrared jest podobna jak w przypadku tych tradycyjnych, ale różni się od nich jednym ważnym szczegółem. W kabinie zamiast pieca i chochli do polewania wodą kamieni znajduje się innowacyjny system grzewczy działający na zasadzie emisji promieniowania podczerwonego. Z zewnątrz sauna jest bardzo podobna do fińskiej czy rzymskiej, bo zbudowana jest z drewna. Wystarczy więc trochę wolnej przestrzeni w domu, aby zdecydować się na umieszczenie sauny IR u siebie i korzystanie z jej dobrodziejstw w razie potrzeby i w dogodnym czasie. Aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć, jak prezentuje się wizualnie, warto zerknąć do bogatej oferty sklepu stacjonarnego lub działającego on-line jak na przykład homegarden.com.pl. Montaż takiej sauny jest bardzo prosty, a użytkowanie zawsze komfortowe.

Inwestycja ta nie należy może do najtańszych, ale patrząc na nią z perspektywy czasu zawsze bilans finansowy wyjdzie na duży plus. Odejdą opłaty za korzystanie z sauny i wydatki na dojazd. Oszczędza się także czas i zyskuje ogromny komfort, bo ze swojej sauny zawsze korzystamy bez skrępowania i tylko z bliskimi osobami.

Dlaczego warto korzystać z sauny IR?

W saunie IR nie można przebywać dłużej niż 30 minut jednorazowo, natomiast trzy wejścia w tygodniu to taki standard i tego należałoby się zawsze trzymać. Zasady korzystania są podobne, jak w przypadku sauny tradycyjnej, czyli nie jemy ok. godziny przed wejściem do kabiny i wchodzimy w ręczniku oraz klapkach. Konieczna jest także krótka kąpiel, aby rozszerzone na skórze pory lepiej przyjęły działanie promieni podczerwonych, a ich działanie było optymalne. Nie można też zapomnieć o wypiciu większej ilości płynów, bo w trakcie pocenia się ciała znaczne szybciej traci się wodę. Z kolei po wyjściu z sauny powinno się delikatnie schłodzić pod prysznicem, ponieważ rozgrzane ciało musi wrócić szybciej do swojej naturalnej ciepłoty.

Z sauny IR warto korzystać, ponieważ jej działanie jest korzystne dla zdrowia. Przede wszystkim pozbywamy się toksyn z organizmu, skóra lepiej oddycha i przez to staje się lepiej dotleniona oraz bardziej elastyczna, no i oczywiście usprawnia się krążenie. Osoby, które chcą zrzucić parę kilogramów, dobrze wiedzą, że sauna jest dla nich istnym dobrodziejstwem, bo poprawia metabolizm. Regularne wizyty w saunie to również relaks dla kręgosłupa, o czym przekonują się osoby mające jakiekolwiek schorzenia, np. dyskopatię czy zwyrodnienia. Oprócz tego, pobyt w saunie, nawet najkrótszy, to wspaniały sposób na mocne odstresowanie się po ciężkim dniu pracy.

Każdorazowa wizyta w saunie to sporo radości i możliwość spokojnego porozmawiania z bliską osobą. W niezwykłym, klimatycznym miejscu…

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny