Scheppach to producent maszyn i narzędzi elektrycznych sprawdzających się w stolarce, w ogrodzie czy na budowie. Daty datami, ale 95 lat funkcjonowania firmy robi wrażenie. Przy takiej liczbie słowo doświadczenie i wiedza, nabiera całkiem innego wymiaru.

Wróćmy jednak do puli produktów, które są dla marki najbardziej charakterystyczne. Tu po Scheppach nie spodziewaliśmy się aż takiej różnorodności. Od kosiarek, przez betoniarki, agregaty po kompresory, akcesoria czy piły. Jeśli chodzi o polski rynek te ostatnie cieszą się największą popularnością. Jak więc widać, wybór jest naprawdę spory.

Marka ceni sobie przede wszystkim 3 wartości: tradycję, innowacyjność i pasję. Wydaje się, że jest to niezbędne minimum, by utrzymać się na rynku przez tak długi czas. Jednak do tej układanki sukcesu brakuje jednego, bardzo istotnego klocka. Są nim oczywiście narzędzia i maszyny producenta!

Niemcy to naród, do którego w naszym kraju można mieć dość różny stosunek. Niezależnie od tego jakie jest nasze podejście, w przypadku narzędzi, gdy usłyszymy “niemiecka jakość” w głowie mamy jednoznaczne skojarzenia. Tej właśnie technicznej precyzji (określeń można by wymienić całkiem sporo, jednak nie przesadzajmy) reprezentantem jest Scheppach.

Producent wśród majsterkowiczów, tych zawodowych i (żeby nie mówić amatorskich) tych mniej zawodowych, cieszy się sporym zaufaniem. Od lat daje im pewność funkcjonalności sprzętu, wytrzymałość i wydajność, czyli w dużym skrócie stał (i nadal się staje) wyznacznikiem jakości, na której mogą polegać. Jednak brzmi to jak marketingowa gadka, przejdźmy więc do konkretów – co po tych pięciu latach w Polsce myślą o marce internauci?

Wszelakich opinii i komentarzy pod produktami Scheppach znaleźliśmy naprawdę sporo. Na ogół wydawały się jedynie pozytywne, więc naszym pierwszym celem było znalezienie jakiegoś negatywu. W końcu znaleźliśmy:

Scheppach - opinie. Co to za firma?
Scheppach - opinie. Co to za firma?

W gruncie rzeczy to jedyny negatywny komentarz na jaki się natknęliśmy. Jednak, jak dobrze widać, nie dotyczy on samego produktu, a braku dostępności produktu u jednego z dilerów. Scheppach nie sprzedaje swoich narzędzi (no chyba, że w Niemczech) – zajmuje się jedynie ich produkcją. Warto mieć to na uwadzę, zanim tub lub podobny komentarz wpłynie na naszą opinię.

Wobec czego reszta tego co znaleźliśmy o marce wygląda mniej więcej tak:

Scheppach - opinie. Co to za firma?
Scheppach - opinie. Co to za firma?
Scheppach - opinie. Co to za firma?
Scheppach - opinie. Co to za firma?

Niektórzy opiniujący, mają nawet swoje własne pomysły na ulepszenia maszyn:

Scheppach - opinie. Co to za firma?
Scheppach - opinie. Co to za firma?

Wszyscy dobrze wiemy, jak to bywa z komentarzami w internecie. Czasami ciężko uwierzyć w ich prawdziwość. Jednak pod większością produktów firmy znajdujemy całkowitą zgodność (5 gwiazdek, a rzadziej 4,5 lub 4), co sugerowałoby, że produkty marki są po prostu dobre i co najistotniejsze – spełniają swoje zadanie. Dodatkowo każdy z komentarzy, do którego się odnosimy oznaczony jest certyfikatem zaufanej opinii portalu Ceneo.pl (nie tylko tych, które podaliśmy jako przykład).

Tak więc pokrótce prezentuje się obraz marki Scheppach. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, a patrząc na to jak oceniana jest przez internautów, trudno się temu dziwić. Doświadczenie robi w ich przypadku swoje. Dobrze wiedzą co i po co to robią, a takich konkretów majsterkowicz potrzebuje w swojej pracy jak najwięcej.

Chcielibyśmy jednak podkreślić, że podczas zakupu warto sprawdzić komentarze pod konkretnym modelem maszyny lub narzędzia, które mamy zamiar kupić. Ocenę producenta staraliśmy się zrobić jak najobiektywniej. Jesteśmy jednak tylko ludźmi i coś mogło uciec naszej uwadze.

Nie mniej jednak, nasza internetowa analiza wskazuje, że warto zaufać firmie. Z czystym sumieniem możemy polecić markę, nawet tym najbardziej wybrednym. Miłej pracy!

Artykuł napisany przez redakcje toFakty24.pl na podstawie: https://remontujemysami.pl/elektronarzedzia-scheppach-opinie/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny