Dlaczego warto wybrać schody prefabrykowane?

Wyposażenie wnętrz nie może obyć się bez właściwych schodów wewnętrznych. Leroy Merlin nastawia się głównie na ofertę schodów gotowych, z których większość stanowią schody wewnętrzne. Schody gotowe, czyli schody prefabrykowane stanowią dobrą alternatywę dla schodów robionych na zamówienie. W nowo budowanych domach dobrym rozwiązaniem są budowane od podstaw schody drewniane lub żelbetowe. W tym przypadku Leroy Merlin oferuje szeroki wybór balustrad oraz stopnie i podstopnie schodów. Natomiast w przypadku wymiany schodów w mieszkaniu już istniejącym lub w pomieszczeniu zaadaptowanym na mieszkanie lepszym rozwiązaniem są schody prefabrykowane, gotowe do montażu. Wyposażenie wnętrz przy użyciu schodów prefabrykowanych pociąga za sobą znacznie niższe koszty. Ponadto schody gotowe mają liczne zalety. Wybór schodów gotowych, czy to będą schody modułowe, schody młynarskie czy też schody kręcone, nie wymaga kosztownego remontu.

Zalety gotowych schodów wewnętrznych:

  • niższa cena, dzięki czemu zaoszczędzimy na kosztach budowy i wyposażenia wnętrza,
  • zajmują bardzo mało miejsca, dlatego też można je zamontować w niedużym przedpokoju czy salonie,
  • mają atrakcyjny wygląd i nie ma potrzeby zabudowania ich klatką schodową, gdyż nie szpecą mieszkania,
  • łatwy montaż, który można wykonać samodzielnie (Leroy Merlin dostarcza odpowiednią instrukcję montażu producenta z rysunkami),
  • schody są gotowe do użytku od razu po zamontowaniu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach wewnętrznych.

Wśród schodów prefabrykowanych w ofercie Leroy Merlin znajdziemy:

  • schody modułowe, które są montowane z powtarzalnych modułów,
  • schody drewniane w postaci gotowych biegów schodów,
  • składane schody strychowe zaopatrzone w wygodny wyłaz.

Prócz schodów wewnętrznych w ofercie Leroy Merlin znajdziemy także schody zewnętrzne. Możemy zbudować schody zewnętrzne korzystając z modułów, na przykład zestaw startowy do schodów zewnętrznych GARDENTOP DOLLE, które umożliwiają zbudowanie schodów do wysokości 286 cm. Konstrukcja zestawu wykonana jest ze stali galwanizowanej, zaś stopnie z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym. Innym rozwiązaniem są gotowe prawo lub lewoskrętne schody kręcone, na przykład Gardenspin Dolle, dostępne do wysokości 399,5 cm.

Schody prefabrykowane wewnętrzne w ofercie Leroy Merlin

Schody modułowe

Schody modułowe składają się z modułów, które nakłada się na siebie, aby zbudować ciąg schodów. Zaletą schodów modułowych jest ażurowa konstrukcja, dzięki której nie przytłaczają wnętrza i sprawiają wrażenie lekkości. Schody modułowe zajmują mało miejsca i można je zamontować z dala od ściany. A może zainteresuje cię także ten artykuł o schodach półkowych?

Popularne schody modułowe w ofercie Leroy Merlin to na przykład schody Frankfurt Dolle. Mają one metalową konstrukcję i stopnie z litego dębu. Schody te cechują się dobrą stabilnością i wytrzymałością, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowników.

Dużą popularnością cieszy się tańszy model Athena Dolle posiadający w zestawie balustradę. Te schody modułowe oceniane są jako funkcjonalne, stabilne i estetyczne oraz bezpieczne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Najpopularniejsze modele schodów - sprawdź promocje!

Schody młynarskie

Schody te mają prostą konstrukcję i przypominają drabinę. Schody młynarskie zajmują mało miejsca w mieszkaniu i składają się ze stopni i belek policzkowych. Najczęściej są to schody drewniane, wykonane z surowego, niczym nie zabezpieczonego drewna. Pozwala to użytkownikowi na samodzielne pomalowanie ich środkiem konserwującym i dekoracyjnym w wybranym kolorze. Schody młynarskie mogą być wyposażone w zabiegi górne lub dolne, które ułatwiają dostęp do schodów. Można zakupić schody młynarskie o różnym stopniu nachylenia. Warto jednak zwrócić uwagę, że schody bardziej strome zajmą mniej miejsca, lecz są mniej komfortowe i wygodne dla użytkownika.

Schody młynarskie w pokoju oraz schody modułowe, schody kręcone i inne w Leroy Merlin, przegląd oferty oraz ceny krok po kroku
Schody w ofercie Leroy Merlin - rodzaje, ceny, ciekawe propozycje

Spośród schodów młynarskich w ofercie Leroy Merlin sporym powodzeniem cieszą się niedrogie schody Madryt Dolle, wykonane z litego drewna świerkowego. Schody te są wybierane szczególnie do pomieszczeń, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Te schody młynarskie można przyciąć odpowiednio do wysokości na przykład antresoli. Użytkownicy chwalą łatwość montażu tych schodów jak również doskonały stosunek jakości do ceny. Cena tych schodów sprawia, że z powodzeniem można nimi zastąpić drabinę, na przykład w czasie budowy czy remontu domu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat różnego rodzaju schodów.

Schody spiralne

Schody kręcone, należące również do rodzaju schodów modułowych, cieszą się dużą popularnością, gdyż zajmują mało miejsca i atrakcyjnie wyglądają. Można wybrać schody spiralne prawo lub lewoskrętne. Konstrukcję schodów kręconych stanowi metalowy słup nośny, do którego przymocowane są gotowe stopnie. Możliwa jest regulacja biegu schodów oraz wysokości stopni.

Spośród schodów kręconych w ofercie Leroy Merlin popularnością cieszą się schody spiralne Calgary Dolle. Użytkownicy chwalą łatwy montaż i wygodę. Schody kręcone Calgary Dolle wyposażone są w stopnie i podest wykonane z buku multiplex, który jest bardzo odporny na uszkodzenia i wgniecenia. Schody kręcone Calgary Dolle dostępne są w 3 kolorach: srebrnym, antracytowym i białym.

Schody strychowe

Mniej popularne do niedawna schody strychowe coraz częściej zastępują niewygodne i mniej bezpieczne drabiny. Oferowane przez Leroy Merlin schody strychowe, wyposażone w wygodny wyłaz na strych, nie zajmują miejsca w mieszkaniu. Widocznym elementem jest klapa w suficie, z której po uchyleniu, wysuwają się schody. Schody strychowe są dość strome, aby nie zajmowały miejsca. Lecz bezpieczeństwo zapewniają antypoślizgowe stopnie, balustrada oraz plastikowe stopki. Na strychu schody samoczynnie chowają się w skrzyni nie zajmując miejsca, zaś wyłaz jest estetyczny i wygodny.

Wyposażenie wnętrz przy użyciu schodów gotowych będących w ofercie Leroy Merlin nie tylko zapewni estetykę mieszkania, stworzy niepowtarzalny styl jak również znacznie obniży koszt budowy i montażu. Dlatego też planując wymianę schodów warto zainteresować się ofertą schodów prefabrykowanych Leroy Merlin. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat schodów modułowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 72,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny