Ściągacze do łożysk – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Idealny ściągacz do łożysk

Producenci proponują nam kilka rodzajów ściągaczy łożysk. Do popularnych nalezą między innymi:

 • ściągacz do łożysk wewnętrznych/ ściągacz wewnętrzny
 • ściągacz śrubowy dwuramienny
 • ściągacz trójramienny
 • ściągacz hydrauliczny
 • odklejacz do łożysk
 • ściągacz bezwładnościowy
 • ściągacz uniwersalny

Różnorodne mechanizmy ich działania oraz właściwości zadecydowały o tym, że znakomicie sprawdzają się one do demontowania różnorodnych łożysk i elementów, które w nie wyposażono. Zdecydowana ich większość ma mechaniczne działanie, modele hydrauliczne posiadają silnik.

Cena ściągacza do łożysk należy do niezwykle przystępnych. Zapłacimy za niego średnio kilkanaście-kilkadziesiąt złotych, co nie jest dużą inwestycją dla profesjonalnego warsztatu lub tego przydomowego.

Na przykład w Castoramie metalowy ściągacz łożysk sprawdzający się w przypadku serwisowania pojazdu z trzema ramionami to koszt rzędu 17 złotych. Za egzemplarz do łożysk wewnętrznych zapłacić trzeba około 80 złotych. Stworzono go z kutej stali, dzięki czemu cechuje go ponadprzeciętna trwałość i solidność.

W Castoramie nabyć można również sporych rozmiarów ściągacz z trzema ramionami, dzięki któremu chwytanie ściągnięcie łożysk samochodowych będzie w znacznym stopniu ułatwione. Jego cena wynosi około 30 złotych. Ten ściągacz łożysk cieszy się dużą popularnością wśród kupujących.

Warto podkreślić, że profesjonalne odklejacze do łożysk wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne czy też zniekształcenia. Ich zakup zatem jest inwestycją na lata. Stosowane do kół zębatych, panewek czy łożysk, zapewniają bezpieczną pracę. Zasada ich działania jest tak naprawdę niezwykle prosta. Na czym konkretnie polega? Odklejacz do łożysk ściska łożysko dwoma elementami ruchomymi, które zostają skręcone śrubami. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o narzędziach niezbędnych w domowym warsztacie.

Ściągacz wewnętrzny do łożysk

Ściągacz do łożysk wewnętrznych pozwala na to, aby można było z powodzeniem demontować łożyska toczne z obudów oraz korpusów. Działanie niektórych z nich opiera się o zastosowanie tulei rozporowych, inne zaś to modele łapkowe.

W Castoramie i innych sklepach z artykułami budowlanymi nabyć można ściągacze wewnętrzne w różnych rozmiarach. Wykonane są z bardzo wytrzymałej stali, dzięki czemu mogą spełniać swoje zadanie idealnie. Stosuje się je z powodzeniem w serwisach samochodowych czy rowerowych, warsztatach mechanicznych oraz tych przydomowych, które także bez odpowiednich narzędzi nie mogłyby się obejść.

Klucze narzędziowe - promocje

Ściągacze do łożysk – rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Warto wspomnieć, że ściągacz hydrauliczny lub inny w dużej mierze sprawia, iż wyeliminować można ryzyko uszkodzenia elementu, który poddawany jest demontażowi. To wygodne i komfortowe rozwiązanie pozwala wykluczyć ewentualne uszkodzenia ciała, jakie się przy wykonywaniu tego typu zadań mogły zdarzyć. Takie opinie można o ściągaczu hydraulicznym przeczytać w sieci.

A może zestaw ściągaczy do łożysk?

Zestaw ściągaczy okaże się być najlepszą opcją wtedy, kiedy chcemy być posiadaczami narzędzi nadających się do różnych typów łożysk i ich rozmaitych rozmiarów. To rozwiązanie pozwalające na wygenerowaniu sporych oszczędności. Zestaw ściągaczy jako jednorazowy zakup kilku egzemplarzy jest zwyczajnie bardziej opłacalny. To bardzo dobra inwestycja, która opłaca się zarówno w dużym warsztacie, jak i w tym niewielkim. Cena zestawu ściągaczy do łożysk (w zależności od ich liczby, producenta oraz rodzaju) wynieść może zarówno 100, jak i 1000 złotych.

Jakie popularne egzemplarze ściągaczy godne są uwagi? Ściągacz uniwersalny cieszy się wśród kupujących dużym powodzeniem, bowiem zwykle w zestawie otrzymuje się wiele śrub wspomagających różnych długości. Piasty i łożyska mogą być dzięki niemu ściągane bez problemu. Cena ściągacza uniwersalnego nie jest wysoka, co dodatkowo skłania do zakupu. Ściągacz śrubowy dwuramienny również nabyć można za niewielką kwotę.Najpopularniejszymi producentami ściągaczy hydraulicznych, ściągaczy śrubowych dwuramiennych czy ściągaczy do łożysk wewnętrznych są takie marki, jak:

 • Yato
 • Geko
 • Sealey
 • Toptul
 • Profitool

Oferty poszczególnych producentów różnią się nieco od siebie. Mowa zarówno o cenach łożysk, jak i ich rodzajach. Podkreślić jednak warto, że asortyment stale się poszerza, co oznacza dla właścicieli i pracowników warsztatów czy domowych majsterkowiczów coraz więcej interesujących możliwości, których funkcjonalność utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dzięki ściągaczom do łożysk można je zdemontować bez problemu!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny