Ściany z białej cegły

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się biała cegła?

Ceglana ściana pomalowana na biało to rozwiązanie atrakcyjne wizualnie, ale jednocześnie dość subtelne, mniej rzucające się w oczy niż ściana z czerwonej, surowej cegły. Możemy zastosować je właściwie w każdym wnętrzu. Dobrze prezentować się będzie w kuchni, zwłaszcza w połączeniu z białymi meblami. Sprawdzi się także w łazience, choć w przypadku tego pomieszczenia należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni przed wilgocią. Białą cegłę możemy wkomponować też w wystrój salonu oraz sypialni. Dobrze prezentować się będzie także w przedpokoju oraz korytarzu, pod warunkiem, że pomieszczenia te nie są bardzo ciasne i wąskie. Ściana z białej cegły może również stanowić ozdobę gabinetu (zobacz, gdzie jeszcze sprawdzi się biała cegła – odwiedź stronę https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/wykonczenie/plytki-scienne-podlogowe-i-elewacyjne/plytki-scienne/biala-cegla-we-wnetrzach.html).

Malowana cegła czy płytki?

Decydując się na zastosowanie takiego rozwiązania aranżacyjnego, jakim jest ściana z białej cegły, mamy do wyboru dwie taktyki. Jeśli mieszkamy w budynku zbudowanym z cegły, może okazać się, że pod tynkiem znajdziemy gotowe podłoże dla planowanego efektu. Wystarczy skuć tynk, oczyścić ścianę, a następnie pomalować ją na biało. Jeśli jednak nie dysponujemy ścianą z naturalnej cegły, nic straconego. Możemy zastosować płytki ceramiczne, imitujące cegłę. Ułożone w odpowiedni sposób, zgodnie z wątkiem murarskim, stworzą efekt do złudzenia przypominający prawdziwy mur. Płytki po ułożeniu należy pomalować na biało.

Ściany z białej cegły

Jak wkomponować białą cegłę w aranżację wnętrza?

Ściana z białej cegły to rozwiązanie dość wyraziste, choć bardziej subtelne niż ściana z surowej czerwonej cegły. Dobrze jest ograniczyć ten sposób wykończenia do jednej ściany lub wręcz tylko jej fragmentu, na przykład filara, wnęki czy niskiego murku oddzielającego symbolicznie pomieszczenia. Dzięki temu efekt nie będzie przesadzony. Płytki imitujące białą cegłę nadadzą się także do wykończenia ściany nad blatem kuchennym. Białą cegłę można połączyć z gładkimi ścianami w kolorze białym. Dobrze prezentować się będzie również wśród szarości i błękitów. Lepiej zrezygnować natomiast z kontrastowych zestawień kolorystycznych. Odwrócą one uwagę od dekoracyjnej faktury ściany z cegły i zepsują efekt końcowy.

Ściana z białej cegły

Ściana z białej cegły to niezwykle efektowne rozwiązanie. Dzięki niemu wnętrze nabiera niezwykłego, nieco industrialnego klimatu. Decydując się na taki zabieg, warto dobrze przemyśleć kolorystykę wnętrza. Nie powinna ona odwracać uwagi od ozdobnej ściany. Dobrze jest zastosować stonowaną paletę barw – biele, szarości, beże, błękity. Intensywniejsze kolory można wprowadzić natomiast w postaci wyposażenia. Kanapy i fotele w nasyconych barwach oraz wzorzyste poduchy pięknie prezentować się będą w zestawieniu z delikatną, ale wyjątkową ścianą z białej cegły.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny