Kabina pryrsznicowa w łazience

Kabiny prysznicowe - podobnie jak każdy inny, użytkowany na co dzień produkt będący wyposażeniem naszego domu – wymagają czyszczenia. Niemniej jednak wyłącznie nieliczne osoby zdają sobie sprawę z faktu, iż czyszczenie kabiny środkiem innym niż zalecany przez producenta, może wpłynąć na szybsze zużycie powłoki zabezpieczającej znajdującej się na jej szybach. Oczywiście zadaniem samej powłoki jest ochrona szkła przez zabrudzeniami, kamieniem i osadami, a tym samym przedłużenie świeżości kabiny prysznicowej. Warto jednak zauważyć, iż – nawet w przypadku stosowania specjalistycznych środków czyszczących – wspomniana powłoka zaniknie i proces ten jest wyłącznie kwestią czasu. Biorąc pod uwagę fakt, iż szkło również ulega procesowi korozji, dochodzimy do wniosku, że brak powłoki może w prostej linii skutkować mikroskopijnymi nierównościami, które z czasem stają się coraz większe. Na szczęście istnieje już proste rozwiązanie opisywanego problemu, a jest nim powłoka dożywotnia ShowerGuard marki Radaway.

ShowerGuard - dożywotnia powłoka ochronna

Dożywotnia powłoka ochronna ShowerGuard firmy Radaway może być stosowana zarówno na kabinach, jak i drzwiach wnękowych oraz parawanach nawannowych. Niemniej jednak samo szkło musi być przejrzyste i proste (nie gięte), a tym samym wolne od kolorów i wzorów. Jego grubość powinna natomiast wynosić 6 lub też 8 mm. W związku z powyższym dożywotnia powłoka ochronna ShowerGuard dostępna jest jedynie przy zakupie wybranych produktów marki Radaway. Przykładowe kabiny prysznicowe, które mogą zostać wyposażone w omawiany produkt znajdziemy na stronie: https://plytki-lazienki.pl/q/?keywords=radaway%20kdj%20przejrzy%20kabina.

Odświeżanie i pielęgnacja powłok ShowerGuard

Porównanie standardowego szkła i szkła Shower Guard

Klasyczne powłoki ochronne na kabiny prysznicowe nakładane są w sposób mechaniczny. W praktyce są więc one rozpylane i tym samym tworzą swego rodzaju chemiczną błonę, która – z uwagi na zużycie – wymaga regularnego odświeżania. Zupełnie inaczej jest w przypadku ShowerGuard. Dożywotnia powłoka ochronna jest bowiem powłoką trwałą, co tym samym wyklucza konieczność jej systematycznego odświeżania czy też ponownego nanoszenia. Co więcej; jak wskazuje na to już sama nazwa, produkt ten jest objęty dożywotnią gwarancją GUARDIAN.

Kolejna kwestia, jaka może nurtować użytkowników ShowerGuard dotyczy środków, które zalecane są do czyszczenia szkła pokrytego dożywotnią powłoką ochronną. Jakich preparatów należy używać? Jak się okazuje wszystkim, czego potrzebujemy do oczyszczenia ShowerGuard jest czysta woda i miękka ściereczka lub też mokra gąbka. Nie ma bowiem konieczności stosowania specjalistycznych środków czyszczących chociaż – jeśli zajdzie taka potrzeba – możemy z nich skorzystać bez obaw o trwałość powłoki.

Powłoka ochronna ShowerGuard to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która pragnie bez końca cieszyć się pięknem kabiny prysznicowej. Ponieważ ShowerGuard nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a tym samym drogich środków czyszczących, w praktyce jej koszt może zwrócić się już po kilkunastu miesiącach użytkowania. Decydując się na ShowerGuard mamy więc pewność, iż nasza kabina posiada odpowiednią ochronę, a tym samym nie ulegnie ona procesowi korozji. Po więcej informacji na temat kabin i innych produktów, które mogą zostać wyposażone w powłokę ochronną ShowerGuard zapraszamy na: www.plytki-lazienki.pl.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej