Siatka ogrodzeniowa - ceny, trwałość, konserwacja i wiele innych cennych informacji

Siatka ogrodzeniowa od wielu lat cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Jest to trwały materiał budowlany, który służy do odgradzania terenu. Każda siatka posiada ażurowy drut. Jego średnica i rozmiar oczek wpływają na wytrzymałość całej plecionki. W ofertach handlowych znajdziemy dwa popularne rodzaje tych produktów.

Siatka ocynkowana powlekana PCV – cieszy się dużym uznaniem ze względu na odporność i możliwość wszechstronnego wykorzystania. Siatka ocynkowana powlekana PCV jest dobrze zabezpieczona przed działaniem wilgoci i wpływem niekorzystnych warunków pogodowych. Drut ze stali posiada w tym wypadku podwójne zabezpieczenie. Warstwa cynku stanowi bezpośrednie zabezpieczenie przed korozją. Z kolei powłoka PCV sprawia, że siatka powlekana jest lepiej zabezpieczona przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana – Nie posiada otoczki z PCV, jednak drut użyty do produkcji posiada większą średnicę. Dzięki temu siatka ogrodzeniowa lepiej wytrzymuje obciążenia i nie jest tak podatna na uszkodzenia mechaniczne. Ocynkowane siatki ogrodzeniowe znajdują swoje zastosowanie zarówno w tworzeniu ogrodzeń tymczasowych jak i stałych.

Ciekawym typem materiału jest też siatka leśna. Tego rodzaju produkty mogą posiadać gęste lub bardzo szerokie oczka. Świetnie nadają się do grodzenia terenów leśnych, placów budowy i szkółek. Siatka leśna jest tania w zakupie, a jednocześnie bardzo łatwa w montażu. Najczęściej wykorzystujemy ją jako ogrodzenie tymczasowe.

Siatka ogrodzeniowa oddzielająca przestrzeń na stałe wymaga odpowiedniego montażu. W większości przypadków wystarczą zabetonowane słupki. Bardziej wymagający inwestor może się też pokusić o wykonanie pełnej podmurówki. Z kolei tymczasowa siatka ogrodzeniowa zostaje rozciągnięta na słupkach wkopanych w ziemię. Nie trzeba inwestować w podmurówkę, co zmniejsza koszty. Dodatkowo, słupki można w dowolnej chwili zdemontować, a po ogrodzeniu nie pozostaną żadne ślady.

Jeśli interesuje Cię temat ogrodzeń, zapraszamy do tego działu. Dowiesz się w nim ile kosztują ogrodzenia metalowe (np. siatka ocynkowana powlekana), jak zabezpieczyć plac budowy, a także jak wykonać tanie ogrodzenie działki. Na dole strony znajdziesz także listę powiązanych tematów.