Siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa to materiał budowlany, wykonany z drucianej, ażurowej plecionki. Jego głównym przeznaczeniem jest oddzielanie przestrzeni działki od terenów sąsiadujących. Siatki mogą posłużyć jako ogrodzenie tymczasowe lub stałe. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się ocynkowany drut. W ofertach handlowych znajdziemy też siatki zabezpieczone dodatkową powłoką z PCV.

Siatka ogrodzeniowa sposobem na tanie ogrodzenie

Zapoznaj się z informacjami na temat siatka ogrodzeniowa. Nasze sprawdzone porady związane z siatka ogrodzeniowa pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Pergole ogrodowe (kratki) - co warto wybrać?

Pergole ogrodowe (kratki) - co warto wybrać?

Pergola to konstrukcja ogrodowa na rośliny pnące która doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. W zależności od miejsca jakim dysponujemy istnieje możliwość wkomponowania takiej pergoli, która będzie miała wysokie walory dekoracyjne i cieszyła zarówno oko domowników, jaki i gości podczas spotkań w ogrodzie. Istnieją różne rodzaje pergoli i  kratek, często pełniące funkcje również ogrodzenia. Które pergole ogrodowe warto wybrać? Jakie akcesoria do nich dołączyć? Na co zwrócić uwagę?
, 31 sierpnia 2016

Zabezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy – jak to zrobić?

Zabezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy – jak to zrobić?

Zabezpieczenie oraz zagospodarowanie terenu budowy jest kwestią o pierwszorzędnym znaczeniu nie tylko dla postępów pracy, ale też dla bezpieczeństwa. Maszyny budowlane czy otwarte wykopy mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia. W jaki sposób się to odbędzie i jakie wykorzystamy do tego środki zależy w dużej mierze od nas, ale w nie mniejszym stopniu od przepisów prawa, które narzucają nam pewne rozwiązania. Sprawa bezpieczeństwa, ochrony życia ludzkiego i mienia należy do najważniejszych, dlatego zabezpieczenie placu budowy jest jednym z pierwszych poważnych zadań, przed którymi staje inwestor.
, 25 kwietnia 2016

Jak założyć ogrody przydomowe?

Jak założyć ogrody przydomowe?

Ogrody przydomowe to wspaniała sprawa. Jeśli tylko posiada się odpowiednio dużo miejsca oraz funduszy, warto go założyć. Duży, czy mały, równo przycinany, czy też sprawiający wrażenie nieuporządkowanego – będzie doskonałym uzupełnieniem domu. Umieśćmy w nim owocowe drzewka ogrodowe, krzewy ozdobne, założymy trawnik i dodajmy ścieżki. Zobacz, jak założyć ogrody przydomowe - od ogrodzenia (ozdobnego lub ogrodzenia standardowa siatka ogrodzeniowa) aż po posadzenie ostatnich ozdobnych krzewów oraz jak wygląda późniejsza pielęgnacja trawnika, krzewów ozdobnych i innych roślin.
, 27 kwietnia 2016

Ile kosztują ogrodzenia metalowe?

Ile kosztują ogrodzenia metalowe?

Ogrodzenia metalowe są chętnie wybierane do odgrodzenia prywatnych posesji, placów, skwerków oraz obiektów użyteczności publicznej. Charakteryzuje je duża wszechstronność oraz bogactwo wzorów. Ogrodzenia wykonane z metalu nie są tylko elementem zabezpieczającym, coraz częściej spełniają też funkcję reprezentacyjną i stają się efektownym uzupełnieniem aranżacji. Koszty tego typu produktów są bardzo zróżnicowane - możemy wybrać drogie ogrodzenia i bramy kute, lub znacznie tańsze ogrodzenia metalowe złożone z prefabrykowanych segmentów. Na pewno są droższe niż siatka ogrodzeniowa, ale efekt wizualny jest nieporównywalnie lepszy. Cena zależy od specyfiki ogrodzenia oraz od jego właściwości.
, 16 stycznia 2017

Jaki jest koszt wykonania ogrodzenia z siatki? Cena montażu

Jaki jest koszt wykonania ogrodzenia z siatki? Cena montażu

Ogrodzenia z siatki cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Stanowią skuteczne i dość trwałe zabezpieczenie terenu. Siatka ogrodzeniowa ma wprawdzie niezbyt reprezentacyjny wygląd, który jednak jest w pełni zrekompensowany przez atrakcyjną cenę. Warto wiedzieć, iż ogrodzenia wykonane z siatki ogrodzeniowej mogą być nawet kilkukrotnie tańsze niż konstrukcje panelowe, drewniane oraz stalowe. Zatem warto przyjrzeć się ich specyfice oraz orientacyjnym kosztom montażowym.
, 12 maja 2017

Tanie ogrodzenia domu - jak zrobić niedrogi płot? Porównanie

Tanie ogrodzenia domu - jak zrobić niedrogi płot? Porównanie

Po zakończeniu budowy domu często stajemy przed wyborem odpowiedniego ogrodzenia naszej posesji. Budowa z reguły pochłania bardzo duże koszty, dlatego wielu inwestorów szuka tanich, a jednocześnie funkcjonalnych rozwiązań. Odpowiednio wykonany płot wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. W ofertach handlowych znajdziemy wiele żywotnych konstrukcji, które zwiększą nasze bezpieczeństwo, podniosą komfort użytkowy posesji, a dodatkowo ozdobią każdą ogrodową aranżację. Wybór jest bardzo szeroki - od taniej siatki ogrodzeniowej po drogie ogrodzenia ozdobne.
, 12 maja 2017

Płoty betonowe - cena, montaż, rodzaje ogrodzeń betonowych

Płoty betonowe - cena, montaż, rodzaje ogrodzeń betonowych

Nowoczesne ogrodzenia betonowe w niczym nie przypominają już ponurych i staromodnych konstrukcji. Dzięki bogatej ofercie handlowej zyskały status eleganckiego, a zarazem wielofunkcyjnego ogrodzenia. Płoty z betonu są coraz częściej używane do odgrodzenia posesji prywatnych. Mogą stanowić efektowne uzupełnienie aranżacyjne, a jednocześnie skutecznie chronić każdą posesję. Warto zatem przyjrzeć się ich właściwościom oraz orientacyjnym kosztom montażu.
, 15 maja 2017

Koszt ogrodzenia działki siatką ogrodzeniową z bramą kutą

Koszt ogrodzenia działki siatką ogrodzeniową z bramą kutą

Budowa domu jest ogromnym wydatkiem, który często zniechęca inwestorów przed montażem kosztownych ogrodzeń. Okazuje się jednak, że można wykonać ogrodzenie w sposób ekonomiczny. Alternatywą dla kosztownych ogrodzeń panelowych i stalowych są tanie, a jednocześnie trwałe ogrodzenia z siatki, połączone z bramą kutą. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej ekonomicznych rozwiązań, które możemy zastosować wokół domów. Zobaczmy więc, ile kosztuje ogrodzenie działki siatką i montaż bramy kutej.
, 12 maja 2017

Montaż siatki ogrodzeniowej krok po kroku - zrób to sam!

Montaż siatki ogrodzeniowej krok po kroku - zrób to sam!

Montaż siatki ogrodzeniowej nie jest zbyt skomplikowanym procesem i możemy z powodzeniem wykonać go samodzielnie. Wystarczy się dobrze przygotować, zakupić odpowiednie materiały oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami montażowymi. Samodzielny montaż siatki ogrodzeniowej może być dość opłacalny pod względem finansowym. Z pewnością warto przynajmniej rozważyć taką opcję jeszcze zanim zdecydujemy się na wynajęcie wykwalifikowanej ekipy pracowników.
, 12 maja 2017

Koszt zagospodarowania ogrodu

Koszt zagospodarowania ogrodu

Wbrew pozorom zagospodarowanie ogrodu może być jednym z droższych etapów budowy domu. Ogrodzenie ozdobne na froncie, siatka ogrodzeniowa z tyłu domu oraz kompleksowe zagospodarowanie ogrodu, włącznie z budową tarasu, posadzeniem roślin czy budową podjazdów musi pochłonąć przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poniżej przedstawiamy kompleksowy kosztorys wszystkich prac związanych z zagospodarowaniem prostokątnej działki o powierzchni 700 m2.
, 25 kwietnia 2016

Siatka ogrodzeniowa - ceny, trwałość, konserwacja i wiele innych cennych informacji

Siatka ogrodzeniowa od wielu lat cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Jest to trwały materiał budowlany, który służy do odgradzania terenu. Każda siatka posiada ażurowy drut. Jego średnica i rozmiar oczek wpływają na wytrzymałość całej plecionki. W ofertach handlowych znajdziemy dwa popularne rodzaje tych produktów.

Siatka ocynkowana powlekana PCV – cieszy się dużym uznaniem ze względu na odporność i możliwość wszechstronnego wykorzystania. Siatka ocynkowana powlekana PCV jest dobrze zabezpieczona przed działaniem wilgoci i wpływem niekorzystnych warunków pogodowych. Drut ze stali posiada w tym wypadku podwójne zabezpieczenie. Warstwa cynku stanowi bezpośrednie zabezpieczenie przed korozją. Z kolei powłoka PCV sprawia, że siatka powlekana jest lepiej zabezpieczona przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana – Nie posiada otoczki z PCV, jednak drut użyty do produkcji posiada większą średnicę. Dzięki temu siatka ogrodzeniowa lepiej wytrzymuje obciążenia i nie jest tak podatna na uszkodzenia mechaniczne. Ocynkowane siatki ogrodzeniowe znajdują swoje zastosowanie zarówno w tworzeniu ogrodzeń tymczasowych jak i stałych.

Ciekawym typem materiału jest też siatka leśna. Tego rodzaju produkty mogą posiadać gęste lub bardzo szerokie oczka. Świetnie nadają się do grodzenia terenów leśnych, placów budowy i szkółek. Siatka leśna jest tania w zakupie, a jednocześnie bardzo łatwa w montażu. Najczęściej wykorzystujemy ją jako ogrodzenie tymczasowe.

Siatka ogrodzeniowa oddzielająca przestrzeń na stałe wymaga odpowiedniego montażu. W większości przypadków wystarczą zabetonowane słupki. Bardziej wymagający inwestor może się też pokusić o wykonanie pełnej podmurówki. Z kolei tymczasowa siatka ogrodzeniowa zostaje rozciągnięta na słupkach wkopanych w ziemię. Nie trzeba inwestować w podmurówkę, co zmniejsza koszty. Dodatkowo, słupki można w dowolnej chwili zdemontować, a po ogrodzeniu nie pozostaną żadne ślady.

Jeśli interesuje Cię temat ogrodzeń, zapraszamy do tego działu. Dowiesz się w nim ile kosztują ogrodzenia metalowe (np. siatka ocynkowana powlekana), jak zabezpieczyć plac budowy, a także jak wykonać tanie ogrodzenie działki. Na dole strony znajdziesz także listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij