Siatki stalowe – zastosowanie, ceny, opinie, porady zakupowe

Siatki stalowe – zastosowanie

Siatki stalowe wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej, ocynku, mosiądzu lub też miedzi. Dzięki temu każda z nich cechuje się doskonałą trwałością, a także odpornością na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Ich ogólne zastosowanie znajdziemy w budownictwie, szeroko pojętnym przemyśle, a nawet rolnictwie. Jednak niektóre z nich, ze względu na swój specyficzny splot, posiadają dość nietypowe przeznaczenie. Za chwilę dowiemy się, jakie są najpopularniejsze typy siatek stalowych, a także jakim wyróżniają się one przeznaczeniem. Sprawdź także ten artykuł o montażu siatki ogrodzeniowej.

Rodzaje siatek stalowych:

  • Siatka zgrzewana – w tym przypadku najczęściej mamy do czynienia z siatkami stalowymi w kolorze czarnym lub też w powłokach (ocynkowana lub malowana farbami). Wykorzystuje się je jako stalowe siatki ogrodzeniowe, wypełnienie koszów, pojemników, przegród czy też wypełnień znajdujących się w halach magazynowych. Jeżeli siatka zgrzewana posiada drobne oczka, przeznaczona jest ona do przesiewania lub filtrowania materiałów o różnorodnej frakcji.
  • Siatki plecione – siatka druciana w tym systemie najczęściej wykorzystywana jest jako ogrodzenie budowlane. Ze względu na swoją wysoką elastyczność, świetnie sprawdza się także na terenach o nierównych powierzchniach. Oprócz tego siatki nierdzewne plecione możemy spotkać również w ogrodnictwie, rolnictwie lub leśnictwie. Drobne oczka w przypadku stalowych siatek plecionych sprawdzą się także w roli sit i filtrów oraz elementów wchodzących w skład systemów wentylacyjnych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o siatce ogrodowej
  • Siatka techniczna – często określana jest również jako siatka tkana lub przeplatana. Tak naprawdę są to siatki plecione, które posiadają wyjątkowo drobne oczka pozwalające na przesiewanie lub filtrowanie różnorodnych materiałów. W zależności od rodzaju wykorzystanego drutu oraz dokładnego przeznaczenia sita, wielkość oczek w siatkach technicznych waha się już od 0,04 do ok. 12 mm.
  • Siatka cięto-ciągniona – zastosowanie siatek cięto-ciągnionych raczej jest dość specyficzne, ponieważ sprawdza się ona najbardziej w nowoczesnej architekturze, jako element dekoracyjny wnętrz, mebli, a nawet elewacji. Taka siatka stalowa to wybór wart rozważenia.

Siatki stalowe – zastosowanie, ceny, opinie, porady zakupowe

Sprawdź promocje!

Przykładowe ceny siatek stalowych

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny siatek stalowych.

Siatka stalowa - ceny

Nazwa produktu

Cena

Siatka zgrzewana 1000x2000, 25x25/3 mm

109,90 zł

Siatki nierdzewne zgrzewane 1000x2000, 50x50/3 mm

66,00 zł

Siatki nierdzewne zgrzewane 1000x2000, 40x40/3 mm

73,00 zł

Siatki stalowe heksagonalne

125,00 zł

Siatka druciana ocynkowana 60x60, wys. 1,70 m

110,00 zł

Stalowe siatki ogrodzeniowe, panel 1230x2500 mm

58,74 zł

Siatki plecione 1,5x25 m, siatka ocynkowana Acelor Mittal

68,50 zł/opak.

Stalowe siatki ogrodzeniowe zgrzewane 1,5x10 m

78,99 zł/opak.

Siatka druciana ocynkowana gr. 2,8 mm, wys. 2 m

14,74 zł

Stalowe siatki ogrodzeniowe 1,5x10 m

116,00 zł

Siatka techniczna nierdzewna 1000x1x0,2 mm

70,00 zł

Siatka techniczna ocynk, 0,5x0,3 mm

Od 15,00 zł

Blachy perforowane

108,00 zł

Blachy perforowane 1000x2000 oc 1 mm, koła

164,00 zł

Blachy perforowane ocynk Lv do suszarni

125,00 złW powyższym cenniku oprócz siatek drucianych znalazły się także blachy o równomiernej perforacji. To są elementy, które wykorzystuje się w szeroko rozumianym budownictwie – zaczynając od technicznych konstrukcji, a kończąc na designerskich obróbkach, a nawet wypełnieniach nowoczesnych mebli. Są one jednak dużo droższe w porównaniu do tradycyjnych siatek plecionych, a nawet zgrzewanych. Powyższe zestawienie pokazuje nam, jak ważne są elementy stalowe w budownictwie mieszkalnym, nie mówiąc już o specyficznych branżach przemysłowych. Im bardziej specjalistyczne zastosowanie siatki stalowej, tym możemy spodziewać się ich precyzyjniejszego wykonania z jak najcieńszego drutu. Siatka stalowa, na przykład siatki zgrzewana to wybór wart rozważenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o siatce ogrodzeniowej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny