Dla wielu osób obserwacja życia wodnego dostarcza mnóstwa relaksu. Nawet jeśli nie posiadamy ogrodu, w którym możemy założyć, wspomniane wcześniej, oczko wodne (sprawdź na: www.plantica.pl/oczko-wodne/), ale mieszkamy, np.: w bloku nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy założyli akwarium. Zanim do tego przystąpimy, warto się przyjrzeć bliżej temu zagadnieniu.

Akwarium morskie czy słodkowodne

W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie, na pytanie: jakiego rodzaju akwarium chcemy założyć? Czy ma to być akwarium morskie, czy słodkowodne? Oczywiście założenie i utrzymanie obu rodzajów zbiorników, wiąże się z zupełnie innymi kosztami. Założenie akwarium słodkowodnego o pojemności 100 litrów zamknie się w kwocie ok. 700 złotych, a w przypadku morskiego możemy spodziewać się kwot kilkukrotnie większych. Jeśli brak nam doświadczenia warto wybrać akwarium z wodą słodką.

Miejsce na akwarium.

Bardzo ważną decyzją, jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym chcemy postawić wymarzone akwarium. Zasadą, jakiej powinniśmy się trzymać, jest ustawienie go w miejscu jak najdalszym od okna. Dzięki temu nie dopuścimy do przegrzania wody, a jednocześnie ograniczymy problem z glonami.

W zależności od wyboru miejsca możemy podejmować decyzję dotyczącą, wielkości akwarium oraz jego kształtu.

Jakiego sprzętu potrzebujemy?

Akwarium to nie tylko kilka szyb, woda, rośliny akwariowe i ryby. Konstrukcja zbiornika dla jego mieszkańców wymaga paru istotnych zakupów:

- termometr,

- grzałka z termostatem,

- zestaw oświetlenia,

- pompa napowietrzająca z filtrem.

To krótka lista zawiera podstawowe akcesoria potrzebne do tego, aby nasze akwarium dobrze funkcjonowało i jego mieszkańcy mieli zapewnione idealne warunki życia. Oczywiście pompy mają różne przepływy, a lamp również na rynku jest bardzo wiele, na szczęście jako początkujący akwaryści możemy poszukać pomocy w odpowiednich źródłach.

Sklep akwarystyczny? Najlepiej online.

Jako osoby, które są świeżymi w nowym hobby, jakim jest akwarystyka, powinniśmy znaleźć pewne źródło pomocy i doradztwa w naszych zakupach. Najlepiej znaleźć dobry sklep akwarystyczny online. Tam poszukać kontaktu mailowego i opisać wszystko, co potrzebujemy. Obsługa sklepu odpowie na nasze pytanie, a nawet skompletuje nam odpowiedni zestaw pomp, grzałek, a nawet roślin akwarystycznych, które będą idealne do naszych akwarystycznych potrzeb.

Akwarium w domu może być świetnym wyborem dla osób, które szukają nowej pasji, która wciąga na lata, a jednocześnie sprawia bardzo dużo radości. Podobno zaczyna się od małych zbiorników, a później chce się je wymieniać na coraz większe. Jednak zanim "rzucimy się na głęboką wodę" warto zacząć od podstaw i powoli, krok po korku poznawać świat akwarystyki.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny