Konfigurator domów prefabrykowanych Danwood

Domy prefabrykowane - czym są?

Dom prefabrykowany to taki budynek, którego główne elementy konstrukcyjne powstają nie na placu budowy, ale w fabryce, przy zastosowaniu wysokiej klasy precyzyjnych maszyn i technologii. Co istotne, zwykle wykorzystywane są materiały ekologiczne, naturalne (np. wysokiej jakości drewno), dzięki czemu budynki są o wiele bardziej energooszczędne od typowego budynku murowanego. Dla przykładu domy z drewna z oferty Danwood powstają z elementów wyprodukowanych z certyfikowanego konstrukcyjnego drewna klejonego, wysuszonego w optymalnych warunkach oraz pozbawionego wadliwych fragmentów, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość i wytrzymałość docelowej konstrukcji.

Konfigurator domów Danwood

Przygotowane w fabryce duże elementy (czyli tzw. prefabrykaty - ściany, sufity, itp.) są transportowane na plac budowy i tam składane w całość, po czym wykonywane są niezbędne prace wykończeniowe. W przypadku domów Danwood wykończenie obejmuje wykonanie wszystkich trudnych i czasochłonnych prac przez specjalistów zatrudnianych przez firmę. Oznacza to, że w cenie domu zawarty jest montaż wszystkich urządzeń sanitarnych i wyposażenia łazienki, płytki i gresy oraz instalacje czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, instalacja elektryczna wraz z przełącznikami, gniazdami i bezpiecznikami, a także instalacja wodno-kanalizacyjna oraz zasilana kotłem gazowym instalacja c.w.u. i c.o.). Dla inwestora zostają do wykonania tylko końcowe prace malarskie i ułożenie podłóg.

Co istotne, łączenie poszczególnych elementów odbywa się za pośrednictwem odpowiednio zaprojektowanych złączy ciesielskich, dzięki czemu cała konstrukcja jest stabilna i solidna. Ściany domów prefabrykowanych wykonywanych przez Danwood są zabezpieczane w taki sposób, by nie wnikała w nie wilgoć oraz by były odporne na zmiany temperatur, promieniowanie UV, jak również na liczne związki chemiczne (w tym agresywne) i różnego rodzaju mikroorganizmy. Ponadto ściany są wyposażane w optymalnie dobraną izolację, co w połączeniu z zastosowanym w konstrukcji budulcem, czyli naturalnym drewnem, sprawia że wewnątrz domu jest ciepło i przytulnie, a sam budynek jest energooszczędny.

Jak działa konfigurator Danwood?

Dostęp do konfiguratora domów Danwood jest możliwy za pośrednictwem strony internetowej, przy czym możliwa jest zarówno praca online (bezpośrednio na stronie), jak i offline, po pobraniu niezbędnych plików na własny komputer. Niezależnie od wybranej opcji konfigurator działa tak samo, oferując możliwość modyfikacji poszczególnych elementów domu zgodnie z własnymi pomysłami, potrzebami i oczekiwaniami. Obsługa jest intuicyjna i prosta, a cały konfigurator dostępny jest w języku polskim.

Wybierz elementy zewnętrzne

Pierwszym krokiem jest konfiguracja zewnętrznego wyglądu domu naszych marzeń - zmienić można nie tylko kolor elewacji zewnętrznej (poza tymi dostępnymi w konfiguratorze istnieje również możliwość zastosowania koloru wybranego przez inwestora), ale również liczbę i rodzaj zastosowanych elementów architektonicznych i detali. Wybrać można także kolor dachówki, orynnowania, rodzaj i kolor okien oraz drzwi zewnętrznych i klamek. Wszystkie wprowadzone zmiany są na bieżąco uwzględniane i wizualizowane, a dodatkowo w konfiguratorze Danwood można podejrzeć wygląd domu o różnych porach dnia.

Konfiguracja wnętrza domu

Podstawową zmianą, jaką można wprowadzić we wnętrzu, jest wybór najbardziej odpowiedniego układu pomieszczeń spośród kilku opcji dostępnych dla danego domu. Ponadto konfigurować można zarówno aranżację, jak i kolorystykę łazienek (w tym rodzaj płytek i armatury) oraz dobrać ceramikę na podłogi w korytarzu oraz kuchni.

Mieszkaj przytulnie i komfortowo z Danwood

O tym, że warto zamieszkać w domu prefabrykowanym Danwood, przekonuje się z roku na rok coraz większa liczba Polaków, którzy chcą kupić własne „cztery kąty” w rozsądnej cenie i bez zamartwiania się o to, że inwestycja będzie ciągnąć się latami. Trzeba bowiem pamiętać, że średni czas, który upływa od momentu rozpoczęcia budowy do chwili oddania tradycyjnie budowanego domu, to około 5 lat! Dodatkowym problemem jest zwykle brak wystarczających funduszy, konieczność zapewnienia rezerwy finansowej na wydatki nieprzewidziane w pierwotnym budżecie (które pojawiają się praktycznie w każdym przypadku) oraz możliwa nierzetelność ekip biorących udział w poszczególnych etapach budowy. Ten ostatni problem dotyczy szczególnie tych osób, które chcą wykonać prace najniższym kosztem.

Konfigurator domów Danwood

Tymczasem dom prefabrykowany Danwood może powstać nawet w ciągu kilkunastu tygodni, sumaryczna cena jest znana jeszcze na etapie projektu, a budową zajmuje się od początku do końca jedna i ta sama ekipa specjalistów. Wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości, sprawdzone materiały oraz sześciokomorowe okna z trzyszybowym pakietem, co sprawia, że budynek jest doskonale izolowany akustycznie, energooszczędny (roczne zużycie energii wynosi od 40 do 70 kWh/mkw. w skali roku) i ekologiczny. Zastosowanie pomp ciepła oraz instalacji solarnych i fotowoltaicznych pozwala dodatkowo oszczędzać energię.

Co równie ważne, mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła sprawia, iż do wnętrza nie przedostają się żadne pyłki czy inne zanieczyszczenia z zewnątrz, usuwając jednocześnie nieprzyjemne zapachy i nadmiar dwutlenku węgla poza budynek. Dzięki temu domownicy zawsze oddychają świeżym, czystym powietrzem, co ma pozytywny wpływ na zdrowie i komfort życia. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny