Jak zbudowana jest skrzynka na listy z domofonem

Patrząc z zewnątrz na taką skrzynkę można dostrzec w niej kilka charakterystycznych elementów. Przede wszystkim będzie to przycisk do wywoływania – często może być podświetlany, ułatwiając korzystanie z domofonu po zmroku. W przednim panelu ujrzeć również można perforację w postaci otworów o różnym kształcie. Pod nimi znajduje się głośnik i mikrofon, służące do komunikacji z mieszkańcami domu. Cała reszta istotnych elementów znajduje się wewnątrz skrzynki, będąc dobrze chroniona przed czynnikami atmosferycznymi, a także próbami zniszczenia. Zależnie od modelu, skrzynka na listy z domofonem (sprawdź na: https://skrzynkinalisty.pl/skrzynki-na-listy-z-domofonem-74) może mieć różny wymiar i kształt – spotykamy zarówno skrzynki pionowe i poziome. Do takiej skrzynki należy doprowadzić przewody teletechniczne, odpowiedzialne za zasilanie urządzenia, a także transmisję sygnału.

Jak montować skrzynki na listy z domofonem

Wyróżnić można dwa najczęściej stosowane rodzaje skrzynek pocztowych z domofonem. Pierwsza z nich to skrzynki do zabudowy w słupkach ogrodzenia. Na etapie budowy należy wykonać w nich specjalne otwory – wnęki, w których osadzamy skrzynkę. Mocujemy ją przy pomocy kołków, a ewentualne wolne przestrzenie uzupełniamy pianką. Druga metoda to mocowanie skrzynki na listy bezpośrednio na ogrodzeniu – np. siatkowym czy panelowym. W zestawie spotkać można dedykowane uchwyty w postaci listew, pozwalających uzyskać solidne i stabilne mocowanie do siatki. W tym rozwiązaniu należy zwrócić szczególną uwagę na sposób doprowadzenia przewodów do skrzynki. Inaczej jak w przypadku ogrodzenia murowanego nie można ich ukryć w konstrukcji. Konieczne jest zatem stosowanie specjalnych osłon karbowanych z tworzywa – tzw. peszli.

Skrzynka pocztowa z domofonem – wygoda i oszczędność
Skrzynka pocztowa z domofonem – wygoda i oszczędność

Jakie zalety ma skrzynka z domofonem?

Stosowanie tego rozwiązania to przede wszystkim oszczędność finansowa. Zamiast kupowania osobno skrzynki i domofonu, można zakupić jedno sprawdzone rozwiązanie. Po drugie montaż takiej skrzynki jest zdecydowanie prostszy niż osobny montaż skrzynki i domofonu. Polecamy to rozwiązanie również w słupkach i murkach, w których nie da się zastosować oddzielnych otworów – np. ze względu na ograniczenia konstrukcyjne.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły