Ochrona smartfona

Aktywność zawodowa lub sposoby spędzania wolnego czasu, których specyfika wiąże się m.in. z trudnymi warunkami terenowymi, wymagają specjalnego przygotowania. Wspinając się, jeżdżąc na rowerze lub pracując na placu budowy, trzeba liczyć się z niekorzystnym wpływem otoczenia. Sprzęt zużywa się w takich warunkach dość szybko, a ryzyko jego zniszczenia jest większe niż w zwykłych okolicznościach. Niektórzy producenci smartfonów, podążając za potrzebami swoich klientów, przygotowali linię urządzeń do zadań specjalnych. Takie „pancerne” telefony są naprawdę wytrzymałe, ale czasem zdarza się je np. zagubić w niewyjaśnionych okolicznościach. Na szczęście można się przed taką ewentualnością zabezpieczyć – wybór ofert Phone Insurance jest spory.

Smartfon do zadań specjalnych

Charakterystyczną cechą odporniejszych modeli telefonów jest specjalna obudowa, skonstruowana w sposób zapewniający spełnienie norm dotyczących nie tylko wytrzymałości smartfonów cywilnych, ale nawet wojskowych. Podczas projektowania takich urządzeń kierowano się założeniami, że będą to smartfony:

  • używane głównie na zewnątrz;
  • zdolne do pracy w trudnych warunkach pogodowych i środowiskowych;
  • odporne na bodźce fizyczne.

Smartfon do zadań specjalnych dla budowlańca 2

„Smartpancernik” powinien legitymować się więc najwyższym możliwym współczynnikiem ochrony dla urządzeń elektronicznych, oznaczanym aktualnie symbolem IP68, gdzie 6 oznacza „ochronę pyłoszczelną”, a 8 – „ochronę przed skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie” (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/IP_(stopie%C5%84_ochrony). Aby spełnić te założenia, stosuje się wytrzymałe, wodoszczelne obudowy i odporne ekrany ze specjalnego szkła Gorilla Glass. Kształt ma zapewnić pewny chwyt i miejsce dla dużej baterii. Do podstawowej nawigacji menu przewidziano duże przyciski zewnętrzne, co pozwala na podstawową obsługę nawet wtedy, gdy ekran jest mokry. Z takim sprzętem możesz oglądać ulubiony program na YouTube, nawet siedząc w wodzie.

Alternatywa – ochrona ubezpieczeniowa

Dla tych, którym nie pasuje nieco ociężały styl „smartpancernika” lub oczekują lepszych parametrów elektroniki, pozostają standardowe urządzenia – i szeroki wybór gadżetów ochronnych. Oprócz założenia, że sprzęt używany w trudnych warunkach musi być odporny, bierze się pod uwagę wysokie ryzyko jego zniszczenia lub utraty. W takim przypadku jedyną formą zabezpieczenia jest polisa Phone Insurance. Warto tutaj sprawdzić ofertę firm takich jak Gadget Cover (https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance),przynajmniej w celu porównania warunków.

Aktywny tryb życia i pracy ma swoją specyfikę. Jeżeli nie chcesz posiadać tele-pancernika, możesz ubezpieczyć swój ulubiony sprzęt. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny