Piec CO

Obsługa pieca na ekogroszek to stosunkowo proste zadanie. Poradzi sobie z nim każdy właściciel domu. Tylko co zrobić, aby nie ogrzewać nieźle, ale naprawdę dobrze? Mamy kilka sprawdzonych rad!

Postaw na dobry ekogroszek

Wysokiej jakości paliwo jest absolutną podstawą. Bez niego nigdy nie osiągniesz pożądanych efektów. W jaki sposób wybrać to najlepsze? Głównie zwracając uwagę na najważniejsze parametry, takie jak: wartość opałowa, zawartość popiołu (nie więcej niż 10 procent) oraz siarki (nie powinna wynosić więcej niż 1%) oraz spiekalność (im niższa, tym lepsza). Paliwo musi być magazynowane we właściwych warunkach. Zarówno przed zakupem, jak i po nim. Duży uszczerbek dla skuteczności spalania może stanowić w szczególności zawilgocenie opału. Wilgotny ekogroszek nie tylko źle się pali, ale może nawet zmniejszyć żywotność kotła. Paliwo o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny to między innymi ekogroszek, który możesz kupić w naszym sklepie. Jest bardzo dobrą alternatywą dla popularnych marek, takich jak Ekoret czy Skarbek.

Jaki powinien być kocioł?

Eksperci są zgodni co do tego, że najbardziej odpowiedni do palenia ekogroszkiem o podwyższonej spiekalności jest automatyczny kocioł retortowy z obrotowym palnikiem. Zautomatyzowanie procesu dostarczania paliwa umożliwia utrzymanie jego właściwej równomierności oraz ciągłości jednocześnie gwarantując użytkownikowi największy komfort. Obsługa takiego kotła jest łatwa. Raz w tygodniu musisz nasypać do podajnika właściwą ilość paliwa (określoną przez wskaźnik), a do tego należy systematycznie, co kilka dni, eliminować popiół. Obrotowy palnik hamuje tworzenie się spieków, co dodatkowo ma wpływ na zwiększenie wydajności ogrzewania.

Obrotowy palnik retortowy nie jest konieczny

Dla ekogroszku, który jest dostępny w naszym sklepie, nie jest konieczne, aby kocioł posiadał obrotowy palnik retortowy. Na rynku występuje bardzo wiele kotłów, które mają zwykłe palniki retortowe lub rynnowe. Z tego względu ważne jest, aby kupiony ekogroszek, nie przekraczał granicznej wartości spiekalności. Gdy kupujący nie jest do końca pewny, jaki rodzaj ekogroszku kupuje i jaki typ ekogroszku będzie dla niego najlepszy, to zachęcamy to skontaktowania się z nami. Pomożemy w tej sprawie.

Warunki spalania i ustawienia kotła

Dokładne skalibrowanie pieca to pewność, że ekogroszek będzie posiadał jak najlepsze warunki do spalania się. Musisz zwrócić uwagę na takie parametry jak: moc wentylatora ( od niej zależy równomierne spalanie, musisz obserwować sposób w jaki pali się ekogroszek. Gdy po rozpaleniu przez chwilę płonie równo, a następnie stopniowo gaśnie, to należy zmniejszyć moc wentylatora), na palniku ciągle musi utrzymywać się kopczyk (musisz odpowiednio ustawić parametry spalania). Gdy będziesz przestrzegał tych zasad, to z pewnością kupiony materiał opałowy wystarczy Ci na dłużej.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 82,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny