Spawarka Kemppi - przegląd modeli w ofercie, opinie, ceny, porady

Kemppi Polska – opinie na temat producenta

Kemppi to firma, która zajmuje się tylko rozwiązaniami dotyczącymi branży spawalnictwa. Dlatego jej produkty są naprawdę najwyższej jakości. Spawarki tej marki są wyposażone w inteligentne rozwiązania, a także specjalistyczne oprogramowania, które pozwalają na sprawne zarządzanie spawami. Inaczej niż na przykład spawarki Parkside, Kemppi są dedykowane tak naprawdę dla profesjonalistów. Jednakże w ofercie marki często można trafić także na sprzęt mniejszy, półautomatyczny, idealny do przydomowych warsztatów.

Oferta marki jest bardzo szeroka. Znajdują się w niej zarówno spawarki migomat, jak i TIG. Możesz także zdecydować się na półautomatyczne narzędzia, ręczne lub zautomatyzowane. Wybranie odpowiedniej spawarki Kemppi nie jest trudne – dzięki stronie producenta możesz dotrzeć do informacji od specjalistów. Możesz także pogrupować narzędzia na kategorie pod względem zastosowania i wybrać te modele, które najlepiej sprawdzą się w twoim przypadku. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o spawarkach.

Spawarki migomat Kemppi – przegląd ofert

W ofercie marki Kemppi znajduje się 12 spawarek typu migomat, czyli wykorzystujące do spawania stal, stal nierdzewną lub aluminium, często w otulinie spawalniczej. Spawarki migomat to bardziej profesjonalne urządzenia niż spawarka inwentorowa, które potrzebują dość dużej wprawy i precyzji. Kemppi oferuje zarówno mniejsze, jak większe spawarki, stacjonarne.

Najbardziej znanym modelem jest na pewno Kemppi MinarcMig Evo, dość duży model, który może pracować w trybie automatycznym lub ręcznym. Do wyboru są modele akumulatorowe 200 A lub 170 A, dlatego Kemppi MinarcMig Evo to najlepszy wybór do pracy mobilnej. Z mniejszych modeli można wyróżnić także Kempact Ra, a z modułowych, bardziej zaawansowanych FastMig M. W ofercie znajdują się także narzędzia dedykowane dla przemysłu ciężkiego, na przykład FitWeld Evo 300. A może zainteresuje cię także ten artykuł o spawarce TIG?

Spawarki migomat Kemppi – przegląd modeli

Nazwa

Zasilanie

Waga

Uwagi

Cena

MicarcMig Evo

1-fazowe

13 kg

Intuicyjny wyświetlacz elektryczny.

Do wyboru modele ręczne lub półautomatyczne.

4-5 tys. zł

Kempact Ra

1-lub 3-fazowe

bd

Szybka konfiguracja urządzenia.

Redukcja kosztów pracy o 35%

7-8 tys. zł

FastMig M

400 V

34 kg (bez akcesoriów)

Modułowa konstrukcja.

Wózek spawalniczy do zwiększenia wydajności

20-25 tys. zł

FitWeld Evo 300

1-lub 3-fazowe

15 kg

Mały pobór mocy.

Szerokie spektrum zastosowań.

10-15 tys. zł

Spawarka Kemppi TIG – opinie i ceny

Spawarka Kemppi TIG to także świetne rozwiązanie, jednak marka oferuje o wiele mniej modeli tego typu. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo wiele z nich jest naprawdę godnych uwagi, przede wszystkim ze względu na jakość, ale także z powodu atrakcyjnej ceny. Spawarka TIG wykorzystuje nietopliwe elektrody, a sam proces spawania odbywa się w osłonie gazu. Dlatego jest to sprzęt o bardzo szerokim zastosowaniu. To idealna spawarka do aluminium, ponieważ jest bardzo precyzyjna.

Jeśli zależy ci na dobrej jakości spawarce typu TIG, zdecydowanie rozejrzyj się wśród oferty Kemppi. Spawarki Parkside czy Bosch, czyli firm, które się w tym nie specjalizują, nie będą tak skuteczne. Spawarka do aluminium czy spawarka TIG o szerokim zastosowaniu do zadań profesjonalnych to MasterTig ACDC, ale na uwagę zasługuje także stosunkowo lekki i przenośny MinarcTig. Co więcej, Kemppi oferuje także spawarkę MasterTig LT, idealną do zastosowania na budowach i w naprawdę trudnych warunkach. Spawarka Kemppi TIG to wybór wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł o spawarce do spawania aluminium.

Spawarka Kemppi - przegląd modeli w ofercie, opinie, ceny, porady

Polecane spawarki i akcesoria - sprawdź to!

Spawarka TIG marki Kemppi – porównanie modeli

Model

Zasilanie

Waga

Uwagi

Cena

MasterTig ACDC

3-fazowe

74 kg

Trzy panele sterowania.

Regulacja częstotliwości prądu.

ok. 25 tys. zł

MinarcTig

3-fazowe

11 kg (bez kabli)

Niski prąd zajarzenia.

Model dwuprocesowy.

9-10 ty. zł

MasterTig LT

Większość spawalniczych źródeł prądu.

12,6 kg

Przenośne urządzenie spawalnicze.

Idealne na budowach i do pracy w trudnych warunkach.

12 tys. zł

MinarcTig Evo

230 V

11 kg

Przenośne urządzenie spawalnicze.

7-8 tys. złWybór spawarki

Jak widać, spawarki Kemppi każdego rodzaju mogą być naprawdę różne. Różnią się wielkością, zastosowaniem i ceną. Ten ostatni czynnik nie zawsze powinien być decydujący – tak naprawdę liczy się to, jak często będziesz używać spawarki i do czego będziesz jej potrzebował.

Spawarki Kemppi nadają się zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i amatorskich. W tym drugim przypadku z pewnością wystarczy mniejszy i tańszy sprzęt – nie ma powodu, by inwestować w naprawdę zaawansowane technicznie narzędzi, zwłaszcza, że są dużo droższe. Profesjonalny warsztat natomiast z pewnością warto wyposażyć w większy i cięższy sprzęt – chociaż i w tym wypadku nie ma reguły. A może zainteresuje cię także ten artykuł o spawarkach marki Parkside?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny