Spieniacz do mleka - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele

Spieniacz do mleka - najważniejsze informacje

Spieniacz do mleka - charakterystyka

Spieniacz do mleka, którego inne popularne nazwy to spieniacz do kawy, ubijacz do mleka, czy ubijaczka do mleka, to urządzenie, w które zwykle wyposażone są ciśnieniowe ekspresy do kawy. Jednak nie każdy ekspres do parzenia kawy zaopatrzony jest w to funkcjonalne urządzenie, wówczas powinniśmy pomyśleć o zakupie tego urządzenia oddzielnie. Również, gdy parzymy kawę ręcznie ubijacz do mleka z podgrzewaczem, może okazać się bardzo pomocny.

Ubijaczka do mleka może mieć zastosowanie do ciśnieniowego ekspresu do kawy, szczególnie do ekspresu do kawy z młynkiem. Spieniacze do kawy sprawdzą się także do przyrządzania cappuccino oraz innych rodzajów kawy ze spienionym mlekiem. To doskonałe rozwiązanie do kawy mrożonej, deserów lodowych, także innych deserów, do których przyrządzenia konieczne jest spienione mleko.

Spieniacz do mleka występować może w kilku różnych rodzajach. Spotkamy się z ręcznym spieniaczem do mleka, tłokowym spieniaczem do mleka, elektrycznym spieniaczem do mleka, spieniaczem do mleka na zimno, indukcyjnym spieniaczem do mleka oraz bezprzewodowym spieniaczem do mleka. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekspresach do kawy.

Sposób działania spinaczy do mleka

Zasada działania wszystkich spieniaczy do mleka jest taka sama, bez względu na rodzaj tego urządzenia i różnice konstrukcyjne. Proces spieniania mleka polega na denaturacji białek mleka oraz szybkim napowietrzaniu całej jego objętości. Dlatego też przeważnie mleko spieniane jest na ciepło. Spienianie na zimno wiąże się z użyciem znacznie lepszego i bardziej wydajnego spieniacza. Wiąże się to także z dostarczeniem do tego celu większej energii. W jaki sposób mleko jest spieniane oraz jaki czynnik odpowiada w urządzeniu za napowietrzenie mleka, zależne jest od konstrukcji spieniacza.

Spieniacze do mleka - rodzaje

Ręczny spieniacz do mleka

Ręczny spieniacz do mleka posiada zwykle zasilanie bateryjne, najczęściej na dwie baterie AA. Urządzenia te są wyposażone w zwiniętą sprężynkę na kształt okręgu, a jej szybkie obroty doprowadzają do spienienia mleka. Są to najtańsze spośród spieniaczy do mleka. Ich ceny zaczynają się już od kilku złotych, jednak lepsze modele kosztować mogą nawet do kilkudziesięciu złotych. Ze względu na to, że mają one niewielkie wymiary nie dają one zbyt dużych możliwości i nie mają szczególnie uniwersalnych zastosowań. Mogą one spienić mleko dla jednej lub najwyżej dwóch osób. Można je jednak bez przeszkód wszędzie ze sobą zabrać. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ekspresie do kawy?

Czas na najlepszą kawę!

Tłokowy spieniacz do mleka

Kolejnym rodzajem spieniaczy do mleka są spieniacze tłokowe. Są to bardzo urządzenia z bardzo szczelnymi naczyniami. Przez pokrywkę naczynia przechodzi popychacz tłoka, który poruszany jest ręcznie. Odpowiednio wykończona końcówka robocza poprzez regularne ruchy napowietrza mleko, spieniając jednocześnie bez zewnętrznych, dodatkowych źródeł zasilania. W odróżnieniu od spieniaczy ręcznych, spieniacze tłokowe same w sobie są już naczyniami i można nich później przelać mleko do kawy. Ceny spieniaczy tłokowych rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Elektryczny spieniacz do mleka

spieniacz elektryczny: to najbardziej zaawansowany typ urządzeń, które mogą kosztować nawet kilkaset złotych, a które pozwalają na pracę w każdych warunkach: elektrycznie zasilane końcówki robocze oraz podstawki podgrzewające dają dużą swobodę i pewność, że mleko zawsze będzie spienione idealnie. Ten typ spieniaczy warto przeanalizować dokładnie, ponieważ poszczególne urządzenia różnią się nieco od siebie.

Spieniacz do mleka - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele

Spieniacz do mleka na zimno

Spieniacz do mleka na zimno posiada nieco inne końcówki robocze niż inne spieniacze. Te końcówki robocze zwykle poruszają się z większą prędkością. Umożliwia to spienienie mleka bez konieczności jego podgrzewania. Jest rozwiązanie szczególnie dobre i ma świetne opinie wśród osób, które chcę przyrządzać kawę mrożoną oraz desery lodowe. W związku z tym mają zastosowanie jako spieniacze do kawy mrożonej. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu artykuły o piekarnikach?

Indukcyjny spieniacz do mleka

Indukcyjny spieniacz do mleka występuje z podgrzewaczem, dzięki czemu umożliwia on spienianie mleka, które ogrzewane jest indukcyjnie. To bardzo duża zaleta tego urządzenia, szczególnie w przypadku największych spieniaczy. Dzięki tej technologii spieniacze indukcyjne są zdecydowanie wydajniejsze od modeli klasycznych.

Bezprzewodowy spieniacz do mleka

Innym rodzajem spieniaczy do mleka jest spieniacz bezprzewodowy. Jego działanie jest analogiczne do elektrycznych czajników bezprzewodowych. Rozwiązanie takie daje duży komfort użytkowania, nie musimy się martwić o długość przewodu zasilającego.
Spieniacz do kawy - modele najlepszych producentów i ceny

Wśród producentów spieniaczy do mleka warto zapoznać się z artykułami takich producentów jak między innymi Seaco czy deLonghi. Wybór produktów tych marek to zawsze gwarancja najwyższej jakości.

  • Spieniacz do mleka deLonghi EMF2.B Alicia Latte to cena 399 zł. Spieniacz ten działa w trzech trybach pracy i może wytwarzać gorące gorące spienione mleko, zimne spienione mleko oraz mleko niespienione. Pojemność grzewcza tego urządzenia wynosi od 100 ml do 250 ml. Jego moc to 500 W.
  • Spieniacz do mleka deLonghi EMFI.W kosztuje 483,40 zł. Urządzenie może przygotować spienione mleko na zimno, spienione mleko na gorąco oraz niespienione mleko. Jego moc wynosi 500 W, napięcie zasilania 220V - 240V a pojemność 250ml. Ten spieniacz do mleka dostępny jest w kolorze białym. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat AGD.
  • Spieniacz do mleka Saeco 21001024 dysza do ekspresu kosztuje 79 zł. Jest to produkt, który można zastosować do ekspresów do kawy takich marek jak między innymi Via Veneto, Via Venezia, Armonia, Nina, Vienna, Incanto, A Modo Mio, Gran Crema, Magic, czy Aroma, także wielu innych.

Spieniacz do mleka do bardzo istotne, choć wydawałoby się niepozorne urządzenie, które umożliwić nam może przyrządzenie ulubionej kawy, zwłaszcza cappuccino, ale także mrożonej kawy, lodowych i innych deserów. Spieniacz do kawy możemy zastosować między innymi do ekspresu do kawy z młynkiem, czy na kapsułki, jeżeli urządzenia te nie zostały wyposażone w spieniacze do kawy. Spieniacze do mleka możemy także użyć do ręcznego przyrządzenia ulubionej kawy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny