To jak ogromny wpływ ma na nas środowisko, w którym funkcjonujemy jest od dawna podkreślane przez psychologów. Nie jest niespodzianką, że odpowiednio zaplanowana przestrzeń pracy sprzyja produktywności oraz kreatywnemu myśleniu.

Aby w pełni zoptymalizować pracę należy zapewnić przestrzeń do pracy i odpowiednio ją zaaranżować. Sprawdź, jaki układ mebli jest najbardziej optymalny - bez względu na to, czy pracujesz w biurze czy zdalnie. Zobaczysz, że odpowiednia aranżacja biura robi różnicę!

Feng shui - wschodnia sztuka harmonii

Feng shui jest sztuką urządzania wnętrz pochodzącą ze starożytnych Chin. Wywodzi się z taoizmu i zakłada, że wszystko wokół nas wypełnia energia Qi. Urządzanie otoczenia zgodnie z przepływem energii ma za zadanie zapewnienie balansu życiowego i osiągnięcie dobrobytu. Jeśli zasady Feng shui są nieprzestrzegane, zaburzona zostaje harmonia i w takim środowisku ciężej jest nam osiągnąć spokój.

Aranżacja biura do pracy zgodnie z zasadami Feng shui

Ustaw biurko tak, żeby widzieć wchodzących ludzi

Siedzenie plecami do korytarza czy drzwi jest nieoptymalne, dobrze jest mieć wchodzących i wychodzących w zasięgu wzroku. Siedzenie plecami do korytarza jest rozpraszające przez ciągły przepływ energii. Podobnie z oknem - lepiej nie siedzieć do niego plecami. Najlepszym ustawieniem jest to, w którym siedzisz plecami do ściany.

Siedząc przy biurku zapewnij sobie dobry widok

Dobrze jest, kiedy pracując na swoim stanowisku z biurka masz widok na okno czy balkon. Jeśli nie jest to możliwe, na ścianie naprzeciwko powieś jakiś spokojny krajobraz albo plakat przyciągający wzrok.

Wybierz pomieszczenie z wysokim sufitem

Jeśli jest to możliwe, unikaj pracy w miejscach, gdzie sufit jest obniżony. Utrudni to przepływ energii, a także będzie dawać wrażenie uwięzionego potencjału w małym pomieszczeniu.

Rozmieszczenie przedmiotów na biurku

Lewa strona jest zwana stroną smoka. Umieść tam wysokie przedmioty oraz urządzenia elektroniczne. Niech prawa strona (strona tygrysa) będzie miejscem na dokumenty i przybory biurowe.

Dekoracje Feng shui do biura

To jak ogromny wpływ ma na nas środowisko, w którym funkcjonujemy jest od dawna podkreślane przez psychologów. Nie jest niespodzianką, że odpowiednio zaplanowana przestrzeń pracy sprzyja produktywności oraz kreatywnemu myśleniu.
Sposoby Feng shui na aranżację biura do pracy

Może się wydawać, że udekorowanie biura według zasad Feng shui będzie dość kosztowne, ale wcale tak nie jest! Większość wspomnianych poniżej przedmiotów znajdziesz w zwykłych sklepach wielobranżowych takich jak Pepco, Dealz czy Flying Tiger. Jeśli zamierzasz urządzić swoje biuro zgodnie z zasadami Feng Shui, to koniecznie musisz sprawdzić świece i akcesoria stacjonarne, które teraz oferuje Pepco gazetka.

Dlaczego warto wdrożyć zasady Feng shui?

Przede wszystkim chodzi o design, który tworzy harmonię. Im bardziej wnętrze będzie dopasowane do nas i będziemy się czuli w nim dobrze, tym lepiej dla nas. Aby pozbyć się bałaganu z naszej głowy, należy pozbyć się bałaganu z naszego domu.

Zaopatrz się w akwarium lub biurkową fontannę. Woda ma w Feng shui ogromne znaczenie, ponieważ ruch wody aktywuje energię. Nie musi być to duży zbiornik. I może być także bez rybek - chodzi o samą obecność wody w otoczeniu. Uznaje się, że przyniesie ona dobrobyt.

Kolejnym istotnym elementem jest roślinka. Może być ta rosnąca w ziemi, jak i rośliny wodne. Popularnym wyborem jest bambus albo różnego rodzaju sukulenty. Dobrze jest wybrać rośliny z dużymi bądź grubymi liśćmi, należy unikać kaktusów oraz innych roślin z kolcami albo ostrymi liśćmi.

Istotny jest także element przypominający o ognisku - może to być świeczka czy lampa solna. Mają one dawać wrażenie ognia, który ma moc dodawania energii. Możesz też po prostu postawić na kolory czerwony i pomarańczowy w dekoracjach.

Eleganckie akcesoria biurowe czy piśmiennicze są także integralnym elementem Feng shui. Położenie na widoku eleganckiego pióra ma przynieść szczęście w życiu zawodowym,

Jeśli jesteś zainteresowany także duchową stroną Feng shui postaw na biurku kilka kryształów. Naturalne minerały oczyszczą powietrze ze złej energii i będą emanować pozytywnymi wibracjami. Podobnie z figurkami - wybierz te, które symbolizują sukces. Najbardziej popularne to koń i smok.

Feng shui na co dzień - relaks w najbliższym otoczeniu

Trzy filary Feng shui to piękno, porządek i nieprzywiązywanie się do rzeczy. Te zasady z łatwością zastosujesz w każdym pomieszczeniu bez robienia gruntownego przemeblowania. Jeśli jakiś przedmiot budzi w Tobie negatywne emocje lub Ci się po prostu nie podoba - pozbywasz się go. Stan niepokoju i niemożności zrelaksowania się pochodzi z chaosu. Dlatego jeśli oczyścisz swoją przestrzeń życiowa, łatwiej osiągniesz harmonię na wielu płaszczyznach.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, koniecznie przeczytaj historię Feng shui oraz zalety przestrzegania zasad Feng shui. Sprawdź też praktyczne porady Feng shui, które możesz wprowadzić w życie już od dziś.

Źródła:

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny