Przestronna łazienka z podwójną umywalką

Umiejętnie ustawione lustro

Jeśli łazienka jest naprawdę niewielka, spróbuj umieścić lustro naprzeciwko wejścia do niej. Nie powiększy ono co prawda realnej powierzchni użytkowej, ale wpłynie na subiektywne odczuwanie dostępnej przestrzeni.

Ponadto, jeśli w trakcie remontu zamierzasz wykafelkować łazienkę, wybierz płytki w jasnych barwach – sprawią one, że podświadomie będziesz odbierał pomieszczenie jako większe, niż jest naprawdę.

Jak rozmieścić armaturę i szafki?

Wiele osób odruchowo umieszcza umywalkę w jednym miejscu, a szafkę na przybory higieniczne w innym. O ile nie stanowi to problemu w dużych łazienkach, to już w przypadku tych mniejszych jest to błędem.

Jeśli chcesz optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zastanów się jak w Twoim przypadku sprawdzi się umywalka do zabudowy. Możliwości masz różne, od modeli nablatowych (montowanych bezpośrednio nad szafką), przez wpuszczane w blat (częściowo wpuszczone do wnętrza szafki), aż po podblatowe (w tym przypadku misa jest całkowicie zabudowana). Świetnie w tym zakresie sprawdzają się umywalki do zabudowy KOŁO, które nie tylko mają dobrze przemyślane wymiary, ale i doskonały design.

Rozwiązanie to jest dobre o tyle, że korzystając z szafki pod umywalką (lub wręcz z nią połączoną) oszczędzasz cenne miejsce.

Uważnie dobieraj kabinę prysznicową

Mała łazienka w oczywisty sposób wymusza wybór kabiny prysznicowej zamiast wanny. Jednak i ją należy wybrać z głową. W przypadku naprawdę małych łazienek warto rozważyć modele narożne, dostosowane swym kształtem do sąsiadowania z dwoma ścianami oszczędność miejsca w ich przypadku jest naprawdę znaczna.

Co z pralką?

Dużym problemem może być znalezienie miejsca na pralkę. Jednym, niestety nie do końca komfortowym, jest umieszczenie pralki w… kuchni. To rozwiązanie jest stosowane w niektórych gospodarstwach domowych, ale siłą rzeczy daleko mu do optymalnego. Druga opcja, częściej wybierana ze względów estetycznych, to umieszczenie w łazience pralki ładowanej od góry. Co prawda w porównaniu z tradycyjnymi modelami pralek ma ona pewne minusy, ale z pewnością pozwala na zaoszczędzenie powierzchni.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny