Montaż wykładzin

Trendy w sprzedaży wykładzin – jak wybrać mądrze?

Firmy oferujące wykładziny podłogowe stawiają przede wszystkim na różnorodność oferty. Do ich produkcji wykorzystywane są wysokiej klasy materiały, które nie tylko cieszą oczy, ale także nie powodują reakcji alergicznych. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się materiały łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Rosnąca popularność ekologicznego stylu życia widoczna jest również w sprzedaży wykładzin. Firmy coraz częściej posiadają w swojej ofercie wykładziny tworzone z naturalnych składników – są to wykładziny z wełny, linoleum z włókien lnianych lub kauczuku. Mają one sprawdzone właściwości antyalergiczne i są trudnopalne. Doskonale sprawdzą się w biurach, a także w szpitalach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Sprzedaż wykładzin – nie tylko wykładziny tradycyjne!

Sprzedaż wykładzin nie ogranicza się do tradycyjnych dywanów. Można korzystać również z takich rozwiązań jak płytki LVT (Luxury Vinyl Tiles) – płytki winylowe zdobyły bardzo dużą popularność w ostatnich latach przez swoją trwałość, łatwość w czyszczeniu (woda i delikatny detergent wystarczą, aby utrzymać płytki w czystości) oraz estetyczny wygląd. Mogą imitować drewno kamień lub beton. Doskonale sprawdzą się w galeriach handlowych, supermarketach czy restauracjach, jednak użytkownicy mieszkań prywatnych coraz częściej decydują się na to rozwiązanie. Wykładziny powinny być dostosowane do specyfiki obiektu, stąd w sprzedaży wykładzin można odnaleźć duży wybór wykładzin specjalistycznych. Można zdecydować się między innymi na wykładziny antypoślizgowe (stosowane w komunikacji miejskiej, szpitalach i szkołach), przemysłowe (używane w halach produkcyjnych, targowe, ścienne, do powierzchni mokrych takich jak szatnie basenów czy SPA oraz sportowe – w tym sztuczne trawy na boiska. Dobre firmy zatroszczą się nie tylko o najwyższy poziom obsługi w sprzedaży wykładzin, ale również zaoferują pomoc w montażu tych bardziej skomplikowanych rozwiązań.

Na jaki koszt wykładziny się nastawić?

Miarą ceny w sprzedaży wykładzin będzie metr kwadratowy. Ostateczny koszt realizacji zależy więc od jakości wybranego materiału. Dla przykładu – cena wykładzin z PVC wynosić będzie ok. 18 zł/m2 podczas gdy cena wykładziny dywanowej wełnianej 15 zł/m2. Za wykładzinę z weluru trzeba będzie zapłacić około 12 zł/m2. Do tego trzeba oczywiście doliczyć koszty odpowiedniego przygotowania podłogi oraz montażu. Warto tutaj zainwestować w usługi specjalistów, którzy nie tylko fachowo zamontują wykładzinę, ale również będą mogli udzielić informacji na temat pielęgnacji danego materiału. Sprzedaż wykładzin nie ogranicza się więc do tradycyjnych dywanów – firmy wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów i dostosowują ofertę do specyfiki pomieszczeń.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny