Malowanie poręczy

Chłodna nowoczesność w stali zaklęta

Synonimem nowoczesności w aranżacji wnętrz stały się prostota i funkcjonalność. Niewątpliwą zaletą elementów wykonanych ze stali jest ich wytrzymałość i niewymuszona elegancja. Metalowe dodatki świetnie wpisują się w klimat wnętrz w stylu loft, ale nie tylko! Stal w odpowiednich proporcjach świetnie kontrastuje z drewnem, betonem, a nawet cegłą. Najciekawszy trend w aranżacji wnętrz to harmonijne łączenia materiałów, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują. Drewniane schody i metalowa poręcz to przykład niezwykle udanego romansu tradycji i nowoczesności, który jest podstawą stylu eklektycznego. Schody wykonane z jasnego drewna bukowego lub dębowego zapewnią wnętrzu przytulność, a metalowe poręcze nadają niepowtarzalnego charakteru. Umiejętne łączenie materiałów będzie pasować do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, loftowym, rustykalnym, a nawet glamour. Kolejnym krokiem w kierunku indywidualizacji przestrzeni mieszkalnej są wycinane laserowo wzory w metalowych konstrukcjach.

Najlepsza ochrona przed korozją

Stalowe elementy, szczególnie te wystawione na działanie czynników atmosferycznych takich jak woda czy promieniowanie UV, wymagają odpowiedniej ochrony. Farba do metalu powinna charakteryzować się wysoką elastycznością, a także odpornością na działanie wilgoci, wysokich temperatur oraz czynników mechanicznych i chemicznych. Ochronno-dekoracyjna farba Nobiles Stalochron, dzięki specjalnej formule, nie wymaga zastosowania podkładu gruntującego. Może być także stosowana bezpośrednio na rdzę. Z kolei farba Nobiles Chlorokauczuk wraz z podkładem Nobiles Nobikor tworzy antykorozyjną powłokę odporną na rdzę i uszkodzenia mechaniczne.

Odnowienie metalowej barierki na balkonie lub przemalowanie stalowej poręczy schodów nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Gwarancja uzyskania wymarzonego efektu to przede wszystkim odpowiednio przygotowana powierzchnia oraz dobór właściwej farby wysokiej jakości.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 35,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny