Stan deweloperski

Stan deweloperski to pojęcie służące do określenia poziomu wykończenia nowego domu bądź mieszkania. Niestety nie istnieje jednoznaczna definicja, która odpowiedziałaby na pytanie, czym jest stan deweloperski nieruchomości. Można go traktować jako podstawowe wykończenie domu lub mieszkania, które nie nadaje się jeszcze do zamieszkania - komplet instalacji wewnętrznych, otynkowane i gładkie ściany, posadzki i sufity. Określenie dokładnego poziomu wykończenia mieszkania powinno być jasno ustalone pomiędzy inwestorem, a deweloperem bądź firmą odpowiedzialną za budowę.

Mieszkania i domy jednorodzinne w stanie deweloperskim

Zapoznaj się z informacjami na temat stan deweloperski. Nasze sprawdzone porady związane z stan deweloperski pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Stan deweloperski domi i mieszkania - co obejmuje? Standardy

Stan deweloperski domi i mieszkania - co obejmuje? Standardy

Stan deweloperski mieszkania czy standard pod klucz to w ostatnim czasie bardzo popularne terminy. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że nie dla wszystkich są one jasne, oraz że bywają mylnie interpretowane. Standard wykończenia domu czy mieszkania podlega pewnym wahaniom, w głównej mierze spowodowanym nieznajomościom definicji i przyjętych norm. Co mieści się w standardzie deweloperskim, a co oznacza termin stan pod klucz? Na co możemy liczyć kupując nowe mieszkanie, a czego się spodziewać? Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i przybliżymy standardy z obrębu branży deweloperskiej.
, 10 maja 2017

Ile trwa remont lub wykończenie mieszkania?

Ile trwa remont lub wykończenie mieszkania?

Przystępując do remontu lub wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim często próbujemy obliczyć czas potrzebny do przywrócenia pełnej sprawności pomieszczeń. Niestety niektóre prace mogą być dość czasochłonne. W poniższym tekście przybliżymy najważniejsze czynniki, które wpływają na czas przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkań.
, 14 lipca 2016

Ile średnio zarabia deweloper na mieszkaniu?

Ile średnio zarabia deweloper na mieszkaniu?

Ceny nowych mieszkań w stanie deweloperskim w większych miastach naszego kraju są dość wysokie. Obecnie mało kto może sobie pozwolić na zakup dużego lokalu bez pomocy kredytu hipotecznego. Przyczynę wysokiej stawki za m2 nieruchomości często upatrujemy w chciwości deweloperów. Ale czy naprawdę ich zarobki są tak wysokie? I w jakim stopniu przekładają się na podniesienie cen mieszkań?
, 21 maja 2016

Rynek pierwotny w Warszawie 2016 - przegląd powstających nowych mieszkań - stan deweloperski

Rynek pierwotny w Warszawie 2016 - przegląd powstających nowych mieszkań - stan deweloperski

Warszawa może się poszczycić największą dynamiką inwestycji deweloperskich. To właśnie tam rynek pierwotny działa najprężniej.  Stolica przyciąga deweloperów, którzy z roku na rok realizują coraz więcej dużych inwestycji budowlanych. Czy w 2016 roku owa tendencja się utrzyma? Z pewnością tak. Dlatego przedstawimy najciekawsze inwestycje mieszkaniowe, których realizacja przypada na 2016 rok. Te mieszkania w stanie deweloperskim warto kupić w 2016 roku!
, 29 kwietnia 2016

Mieszkanie „pod klucz” – etapy pracy

Mieszkanie „pod klucz” – etapy pracy

Dzisiaj coraz więcej osób zainteresowanych zakupem mieszkań decyduje się na korzystanie z usługi wykończeniowej „pod klucz”. Polega ona na kompleksowym wykończeniu mieszkania znajdującego się w stanie deweloperskim, w tym jego ścian, podłóg, sufitów, również łazienki oraz kuchni.
, 16 lutego 2017

Miejskie peryferia to dzisiaj atrakcyjne miejsce na zakup mieszkania

Miejskie peryferia to dzisiaj atrakcyjne miejsce na zakup mieszkania

Przez lata ludzie raczej dążyli do życia w centrach dużych miast co zapewniało pewnego rodzaju prestiż, a do tego oczywiście łatwy dostęp do środków komunikacji, sklepów, szkół, szpitali, przychodni i innych miejsc typowych dla dużych miast. Dzisiaj widzimy wyraźną ucieczkę osób z centrów dużych miast bezpośrednio na obrzeża, czyli na peryferia. Dlaczego tak się dzieje i czy naprawdę mieszkanie na peryferiach jest tak atrakcyjne?
, 16 lutego 2017

Wybrane inwestycje w największych miastach w Polsce 2016 - stan deweloperski

Wybrane inwestycje w największych miastach w Polsce 2016 - stan deweloperski

W ostatnim czasie możemy zaobserwować ożywienie na rynku budowlanym. Deweloperzy coraz chętniej rozpoczynają nowe, duże inwestycje. Niektóre z nich zaskakują swoją innowacyjnością, z kolei inne rozmachem. Z pewnością warto przyjrzeć się najciekawszym przedsięwzięciom, realizowanym w największych miastach naszego kraju. Wybraliśmy po kilka najciekawszych inwestycji w największych miastach w Polsce.
, 28 kwietnia 2016

Prospekt informacyjny inwestycji – sprawdź go przed kupnem mieszkania od dewelopera

Prospekt informacyjny inwestycji – sprawdź go przed kupnem mieszkania od dewelopera

Zakupienie mieszkania od upadającego dewelopera, który nie kończy inwestycji, nie jest nierealne – niejednokrotnie zdarzały się takie właśnie przypadki, które pozostawiały kupujących zarówno bez własnej nieruchomości, jak i bez pieniędzy, za to z ratami kredytowymi. Gdy nie chcesz znaleźć się w podobnej sytuacji, zawsze dokładnie sprawdzaj dewelopera i jego inwestycję, która cię interesuje – pomoże ci w tym prospekt informacyjny inwestycji.
, 16 lutego 2017

Kupujemy nowe mieszkanie na raty – kredyt

Kupujemy nowe mieszkanie na raty – kredyt

Aby uzyskać kredyt na nowe mieszkanie, trzeba spełnić szereg formalności, które są niezwykle czasochłonne. Stan deweloperski wymaga czasu nie tylko na etapie wykończenia, ale również uzyskania kredytu hipotecznego. Jak przebiega proces uzyskania kredytu? 
, 27 marca 2017

Instalacje elektryczne w domu - co warto przewidzieć przed budową?

Instalacje elektryczne w domu - co warto przewidzieć przed budową?

Budowa domu na etapie stanu deweloperskiego wiąże się z koniecznością dokładnego rozplanowania pomieszczeń i znajdujących się w nich instalacji. Jednym z ważniejszych kroków będzie zaprojektowanie funkcjonalnej, a jednocześnie bezpiecznej instalacji elektrycznej oraz innych powiązanych z nią instalacji, takich jak systemy alarmowe. O czym warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedź na te pytania znajdziemy poniżej.
, 30 kwietnia 2016

Dom w cenie mieszkania - czy to możliwe?

Dom w cenie mieszkania - czy to możliwe?

Własny dom pod miastem jest marzeniem wielu rodzin. Świadczy o tym duża popularność budynków znajdujących się w niewielkiej odległości od większych aglomeracji miejskich. Niektórzy analitycy twierdzą, że dom pod miastem może kosztować tyle samo co mieszkanie w centrum. Czy jest to naprawdę możliwe? Na to pytanie odpowiemy poniżej. Porównamy koszty inwestycji - stan deweloperski w przypadku mieszkania i niewielkiego domu!
, 28 kwietnia 2016

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić szczególną uwagę?

Każda osoba, która kupiła mieszkanie od dewelopera z niecierpliwością czeka na moment, w którym będzie mogła w nim zamieszkać. Zanim jednak do tego dojdzie, musi nastąpić odbiór techniczny mieszkania w stanie deweloperskim, który jest ostatnim krokiem dzielącym właściciela od otrzymania kluczy. Wbrew pozorom nie jest to czynność łatwa, dlatego postaramy się wyjaśnić na co zwracać szczególną uwagę.
, 29 kwietnia 2016

Koszt wykończenia kawalerki w stanie deweloperskim 32 m2

Koszt wykończenia kawalerki w stanie deweloperskim 32 m2

W naszym kraju najlepiej sprzedają się mieszkania w stanie deweloperskim. Oznacza to, że po zakupie trzeba jeszcze pomyśleć o pracach wykończeniowych i urządzeniu do stanu pod klucz, a na koniec o wystroju wnętrza. Przed zakupem kawalerki w stanie deweloperskim warto obliczyć orientacyjne koszty wykończenia każdego z pomieszczeń. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani do zakupu, a późniejsze wydatki nie będą dla nas niemiłym zaskoczeniem.
, 28 kwietnia 2016

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim zależy od tego, czy zdecydujemy się na samodzielne działania, czy też na wynajęcie wyspecjalizowanej ekipy. Duże znaczenie ma także: wielkość mieszkania, jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych oraz standard wyposażenia. Dla wykonania orientacyjnego kosztorysu załóżmy, że mieszkanie ma 53 m2 i do wykończenia mamy dwa niewielkie pokoje z przedpokojem (łącznie 34 m2), łazienkę (7 m2) oraz sporą kuchnię (12 m2). Mamy ograniczony budżet, więc staramy się wybierać materiały z dolnej półki cenowej.
, 5 stycznia 2017

Tani dom z poddaszem użytkowym

Tani dom z poddaszem użytkowym

Oto nasz tani dom. Przykładowy kosztorys budowy budynku z poddaszem użytkowym o powierzchni 145 m2. Doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego będzie kosztowało niecałe 215 000 zł. Jest to kosztorys w wersji oszczędnościowej, staraliśmy się wybrać raczej niedrogie materiały i możliwie tanich wykonawców. Koszt budowy Twojego domu obliczysz na kalkulatorze kosztów budowy domu.
, 25 kwietnia 2016

Duży, wygodny dom za 500 tys. zł

Duży, wygodny dom za 500 tys. zł

Budowa dużego, wygodnego domu wiąże się z dużymi wydatkami. Policzyliśmy dla Was koszt budowy dużego domu o powierzchni 300 m2, w tym 100 m2 piwnicy, tyle samo parteru i poddasza użytkowego. Cena końcowa to pół miliona złotych za stan deweloperski. 
, 18 marca 2017

Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym zamkniętym

Koszt wykończenia wnętrz domu w stanie surowym zamkniętym zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to wielkość i specyfika pomieszczeń użytkowych, jakość elementów wykończeniowych, koszt robocizny oraz oczywiście ogólny standard, w którym chcemy wykończyć dom. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, warto wykonać wstępny kosztorys wykończenia domu. Przykładowy kosztorys do stanu deweloperskiego, a następnie do stanu pod klucz znajdziecie poniżej.
, 21 grudnia 2016

Etapy budowy domu do stanu deweloperskiego

Etapy budowy domu do stanu deweloperskiego

Budowa własnego domu to kosztowne i czasochłonne przedsięwzięcie. Realizacja zamyka się zazwyczaj w dwóch latach, zwłaszcza że jest to okres narzucony przez bank, który udziela kredytu na cel budowlany. Dlatego tak ważne dla dotrzymania założonych terminów jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich etapów budowy domu jednorodzinnego.
, 25 kwietnia 2016

Kosztorys budowy domu jednorodzinnego 140 m2

Kosztorys budowy domu jednorodzinnego 140 m2

Kosztorys budowy domu jest niezbędny, aby starać się w banku o kredyt hipoteczny czy innego rodzaju finansowanie. Również gdy budujemy dom z własnych środków, warto rozpocząć prace od stworzenia solidnego kosztorysu budowy domu. Pozwoli on nam oszacować własne możliwości finansowe i uniknąć wielu potencjalnych problemów. Zobaczmy więc przykładowy kosztorys budowy domu z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 140 m2. Sprawdzimy stan surowy zamknięty oraz dalej stan deweloperski.
, 21 grudnia 2016

Kupujemy nowe mieszkanie - jak sprawdzić dewelopera, ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Kupujemy nowe mieszkanie - jak sprawdzić dewelopera, ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Atrakcyjne ceny mieszkań oferowanych przez deweloperów skłaniają do rozważenia zakupu nowego zamiast starego lokalu. Stan surowy mieszkania umożliwia urządzenie go całkowicie według własnej koncepcji, ale wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Wykończenie mieszkania w standardzie deweloperskim oznaczał szacunkowo dodatkowy wkład ok. 5 - 10 % wartości mieszkania. Realny kosztorys urządzenia mieszkania zależy jednak od osobistych preferencji i budżetu. Można wybrać wersję minimalistyczną, luksusową lub po prostu pośrednią.
, 28 kwietnia 2016

Co jest droższe? Remont mieszkania używanego czy w stanie deweloperskim?

Co jest droższe? Remont mieszkania używanego czy w stanie deweloperskim?

Wielu nabywców nieruchomości staje przed dylematem: kupić stan deweloperski i wykończyć nowe mieszkanie, czy nabyć oraz wyremontować nieruchomość pochodzącą z rynku wtórnego. Decyzja wcale nie jest prosta, bowiem trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wydatki (zarówno te związane z zakupem, odbiorem technicznym mieszkania, jak i z jego późniejszym wykończeniem lub remontem). Pierwszym krokiem do dokonania analizy kosztów jest określenie metrażu całej nieruchomości. Aby ułatwić obliczenia przyjmijmy, że nasze mieszkanie posiada 50m2 (małą kuchnię, łazienkę oraz jeden pokój).
, 28 kwietnia 2016

Stan deweloperski - co to jest, czym się charakteryzuje i ile kosztuje budowa domu do tego stanu

Stan deweloperski obejmuje podstawowe wykończenie domu lub mieszkania. Przeważnie będzie to wytynkowanie ścian, wylanie posadzek, przeprowadzenie instalacji i przygotowanie podłoży pod malowanie. Dom lub mieszkanie nie posiada jeszcze drzwi wewnętrznych, mebli, białego montażu, ani pozostałych elementów wyposażenia. Dlatego deweloperski stan wymaga wykonania kolejnych prac wykończeniowych, które sprawią, że nieruchomość będzie zdatna do zamieszkania.

Deweloperski stan następuje zaraz po zakończeniu podstawowych prac budowlanych i zakończeniu etapu surowego zamkniętego. Dokładny zakres prac wykończeniowych powinien być jasno określony z wykonawcą. Upewnijmy się, czy stan deweloperski obejmuje tynkowanie, malowanie, ułożenie parapetów bądź biały montaż. Wszystkie te czynności mogą generować dodatkowe koszty inwestycyjne. Dlatego przed zakupem lokum z rynku pierwotnego warto ustalić wszystkie szczegóły.

Niekompletnie wykończony dom lub mieszkanie wymaga kolejnych prac, prowadzących do uzyskania stanu pod klucz. Stan deweloperski może wymagać dużych nakładów finansowych, przybliżających do zamieszkania danego budynku. Inwestor musi zaplanować kolejne prace (np. malowanie ścian, czy wstawienie drzwi wewnętrznych). To właśnie od jego inwencji zależy wygląd i standard wyposażenia danego lokalu. Co prawda deweloperski stan mieszkania wymaga dość dużych nakładów finansowych, przybliżających lokal do stanu pod klucz. Jednak warto zaznaczyć, że stan deweloperski niemal zawsze wiąże się z mniejszymi wydatkami niż gruntowny remont lokalu z rynku wtórnego. Wiąże się to z faktem, iż prace remontowe w prawie każdym przypadku generują dodatkowe, nieprzewidziane wydatki. Tymczasem stan deweloperski zakłada przygotowanie lokalu do spersonalizowanych prac wykończeniowych, których ostateczny koszt jest łatwy do skalkulowania.

Jeśli interesuje Cię stan deweloperski i wykończenie budynków, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci ile kosztuje wykończenie mieszkania, jak wyglądają poszczególne etapy prac budowlanych, a także jak wykonać niektóre prace wykończeniowe (np. montaż drzwi wewnętrznych). Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij